Zobrazit plnou verzi příspěvku: Změna diskusního fóra

administrator
27.09.2004, 21:29
Diskusní skupina "CAD Fórum" přešla z technologie 'mail-listu' (zpráv rozesílaných všem účastníkům e-mailem) na novou podobu založenou na web technologiích. Diskuse jsou nyní odděleny dle produktů/oborů.
Pro použití nového diskusního fóra se prosím nejprve přihlaste (zaregistrujte). Poté můžete využít všech funkcí diskusního fóra, včetně vyhledávání, publikování HTML příspěvků, hlasování v anketách či zasílání notifikací. Chcete-li nadále dostávat informace o nových diskusních příspěvcích e-mailem, ponechte si zapnuté notifikace u jednotlivých diskusních okruhů.
Podrobnější informace najdete v odkazu Pokyny

Proč k této změně došlo?
Počet účastníků blížící se k 1.000 a široký okruh diskutovaných témat, spolu s nemožností zajistit či vynutit jasné označování a kategorizaci příspěvků, znamenal obtěžování řady účastníků velkým množstvím e-mailů, které nespadaly do okruhu zájmů daného účastníka.
Řada uživatelů rovněž postrádala přístup do archivu starších příspěvků (byl a je udržován pouze na VIP serveru) s funkcí vyhledávání, či možnosti formátování a řazení příspěvků do tematických okruhů (threadů). Ve web podobě jsou fóra přístupná i širšímu okruhu uživatelů, i náhodných návštěvníků.
Hlavní nevýhoda web fóra - to že narozdíl od e-mailu (push) vyžaduje aktivitu uživatele pro zjištění nových příspěvků (pull), je omezena funkcí zasílání notifikací u jednotlivých fór (je implicitně zapnuta). Web fóra tedy můžete prakticky používat stejně jako původní e-mail fórum - příspěvky vám nadále přicházejí filtrovatelným e-mailem a pouze pokud chcete odpovědět či zahájit nové téma, klepnete místo e-mail odpovědi na příslušný web odkaz (např. z notifikačního e-mailu) a odpověď napíšete ve web rozhraní. Doporučujeme rovněž volbu Přihlásit > Automatické přihlášení, pomocí níž ušetříte zadávání jména a hesla.
Naprostá většina oborových diskusích fór ve světě dnes používá tuto web technologii.

-Administrátor

Kubíček
14.10.2004, 09:29
Dobrý den.
    Poslední mail z CAD Fóra mi došel 30.4.2003.  Při tom mi pošta celou dobu chodí pošta včetně X-News od XANADU. Při příležitostních setkáních na výstavách nebo při instalování nové verze AutoCADu se ptal členů CAD Studia, později XANADU a i našeho administrátora, jaké mohou být důvody a nikdo mio nedokázal odpovědět. Za vše prý může robot.
    Ani jsem nedostal mail, ve kterém by mi bylo oznámeno, že jsem vyloučen z fóra pro své chování, jak je nyní uvedeno při současné registraci.
    Doufám, že tato forma bude pro mě výhodnější z následujících důvodů:
- maily se mi od 30.4.2003 po nákupu nového PC a ACADu od XANADU nepodařilo zprovozdnit
- Vzhledem k tomu, že nejsem VIP, (tzn. ti co jsou zapojeni do subscription ?)kteří se mohli dostat k historii zpráv jen vítám příležitost dostat se třeba i ke starším příspěvkům
- jsem zaměstnanec a je ode mne požadován i určitý výkon a tím pádem se nemohu každý den probírat došlými maily. Z uvedeného důvodu usuzuji, že i třídění bude přínosné pro lepší orientaci v příspěvcích.   

Vladimír Michl
14.10.2004, 09:39
U vás to je skutečně nějaký technický problém, vyloučen ani jinak uměle omezen jste určitě z naší strany nebyl. Mohu vám přeposlat několik tisíc e-mailů - hlášení o nedoručitelnosti příspěvků na vaši adresu. Tyto potíže by ale každopádně teď měly odpadnout.
VIP účet je placená služba s ročním předplatným. 1roční přístup poskytujeme zdarma při nákupu non-retail (tedy ne LT) produktů Autodesk nebo nákupu Autodesk Subscription u firmy Xanadu.

guruboy
17.12.2004, 11:40
Dotaz na administrátora: Lze nějakým způsobem zrušit zasílání notifikací na nová témata Cad fóra? V nastavení nemam zatrhnuto jedine forum (na nove také), přesto mi notifikace stale chodí a nemohu se jich zbavit. Lze to nějak vyřešit? Děkuji.

uživatel guruboy
mjandak@volny.cz

Keberdle Václav
17.12.2004, 11:47
Abych pravdu rekl,taky jsem stoho byly dost zmateni.Honza
17.12.2004, 12:58
Vtip je v tom, že v tom formuláři zatrháváte CO NECHCETE.

Vladimír Michl
17.12.2004, 13:00
Ne, zrušit nelze. Fórum "-CAD Fórum-" by mělo sloužit hlavně pro oznamování novinek a změn (nelze zde např. zakládat nová témata). Nahrazuje funkci "hromadného obeslání" účastníků.