Zobrazit plnou verzi příspěvku: zmena orezovej oblasti

mhrusovsky
13.01.2006, 13:37
vytvorim vykres, vlozim podlazie, objavy sa objekt s orezovou oblastou. v o vlastnostiach oznacim orezovu oblast, potom mozem pomocou cisel menit tuto oblast. da sa tato oblast menit aj tahanim? problem je v tom, ze ten program to zmensuje z oboch stran naraz, potrebujem z jednej strany inak ako z druhej.

statecny
16.01.2006, 10:07
Po označení ořezové oblasti můžete měnit její velikost nejen číselně v tabulce, ale i tažením za uzlové body (modré tečky).
 
Václav Statečný

mhrusovsky
16.01.2006, 11:08
no a v tom je problem. skusim popisat ako to robim. mame verziu 8.1. vytvorim si vykres, pretiahnem tam podorys a ten ma svoj vyrez. vo vlastnostiach v skupine rozsah zaskrtnem orezat oblast . naskoci mi moznost upravovat velikost v hornej liste moznosti. ale nikde ziadne uzly. pravdepodobne som zvolil asi zly postup. ked uz pisem, skusim sa spytat na tieto drobnosti:
1.ako sa da vlozit vyskova kota v podoryse?
2.ako sa davaku koty na steny pod uhlom? napr. stena pod 10°uhlom v podoryse
3.da sa otocit naraz cela stavba? ak investor chce ine osadenie v terene
dakujem za rady

statecny
16.01.2006, 13:39
pokud měníte ořezovou oblast na výkresovém listě musíte si příslušný pohled aktivovat.  Označte si výřez, stiskněte pravé tl. myši a vyberte příkaz aktivovat pohled. Nyní můžete měnit velikost ořezové oblasti tažením jednotlivých uzlových bodů.
ad1, v konstrukční paletě karta Kreslení - > Výšková kóta. Výškovou kótu lze umisťovat na podlahy, stěny, terén.
ad2, zvolíte si zarovnané kóty a buď vybíráte jednotlivé hrany (volba Individuální reference) nebo vybíráte jen stěny, které chcete okótovat. Ve druhém případě musíte u šikmé stěny poté co ji vyberete určit koncový bod kóty (nejlépe pomocí TAB)
ad3, Nástroje - > Pozice/Orientace projektu- >Otočit projekt podle skutečného severu