Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 1446 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoBezpečnostní pásmo VTL plynovodu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Bezpečnostní pásmo VTL plynovodu
    Zasláno: 02.úno.2010 v 17:21
Chtěl bych se zeptat, respektive upřesnit, pokud někdo bude vědět, hodnoty bezpečnostní pásmo VTL plynovodu do tlaku 40 barů.

- Potrubí DN 300 dle požadavku RWE je pásmo 20 m na obě strany od plynovodu; dle zákona 158/2009 Sb. je 20 m.
- Potrubí DN 500 dle požadavku RWE je pásmo 40 m na obě strany od plynovodu; dle zákona 158/2009 Sb. je 30 m.

Které z těchto hodnot jsou pro mne tedy směrodatné RWE nebo zákon.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2010 v 17:55
Technologický předpis má vždy přednost před normou, která se opírá o zákon, tzn. předpis správce sítí bych bral jako směrodatný. Nicméně je to jen můj osobní názor.

Upravil PepaR - 02.úno.2010 v 17:56
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2010 v 19:47
A nejde tu o bezpečnostné pásmo versus ochranné pásmo???

U nás je u SPP, a.s. pri VTL PN40 ochranné pásmo 4 metre na každú stranu od osi potrubia a bezpečnostné pásmo je 20 metrov na každú stranu od osi plynovodu (bezpečnostné aj ochranné pásmo je myslím stanovené zákonom).
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2010 v 20:24
Ochranné pásmo je bez problému.
Problém je, že mi přístavba objektu zasahuje do bezpečnostního pásma 40 m (požadavek RWE pro DN 300). Kdyby bylo jen 20 m tak jsem v pohodě.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2530
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2010 v 10:10
Jelikož nejsem odborník na sítě, konzultoval jsem to s kolegyní odbornicí přes kanalizaci, vodu, plyn (mimochodem dáma hodně přes 7o let, stále pracuje a její vitalitu jí všichni můžeme závidět).
 
1) bezpečnostní pásmo je VŽDY na OBĚ STRANY (dikce zákona 158/2009 i předchozího 458/2000 jsou stejné)
- tedy pro DN300 je bezpečnostní vzdálenost 20m na obě strany, celkem tedy 40m, v tomto případě tedy RWE je v souladu se zákonem
- pro DN500 RWE zřejmě "zapomněl" na změnu zákona, 40m (na obě strany) bylo ve starém zákoně, v novém je 30m
 
2) Zákon by měl být nadřazený požadavkům RWE (či obráceně RWE by měl respektovat zákon)
J. Mantlík

Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2010 v 11:26
Původně odeslal(a) Mantlík Mantlík napsal(a):

Jelikož nejsem odborník na sítě, konzultoval jsem to s kolegyní odbornicí přes kanalizaci, vodu, plyn (mimochodem dáma hodně přes 7o let, stále pracuje a její vitalitu jí všichni můžeme závidět).
 

1) bezpečnostní pásmo je VŽDY na OBĚ STRANY (dikce zákona 158/2009 i předchozího 458/2000 jsou stejné)

- tedy pro DN300 je bezpečnostní vzdálenost 20m na obě strany, celkem tedy 40m, v tomto případě tedy RWE je v souladu se zákonem

- pro DN500 RWE zřejmě "zapomněl" na změnu zákona, 40m (na obě strany) bylo ve starém zákoně, v novém je 30m

 

2) Zákon by měl být nadřazený požadavkům RWE (či obráceně RWE by měl respektovat zákon)

Děkuji.
Je to přesněji napsáno než jak jsem to napsal já. RWE je velký moloch a snaží se co nejvíce roztahovat.
Uvidím co na to stavební úřad.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2010 v 13:59
Dostal jsem ještě jedno možné vysvětlení.
Vedení vybudované před platností zákona 458/2000 Sb. má jiná bezpečnostní pásma.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2530
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2010 v 15:11
Ale v zákoně158 o tom není ani slovo ....
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6809:Omezení šířky pásma pro záznam video animací z Inventoru.
Tip 5824:Jak nastavit správnou časovou zónu výkresu?
Tip 9575:VIPSelže instalace nebo spuštění AutoCADu pod Windows 8.1.
Tip 3486:VIPDesítky bezpečnostních symbolů pro AutoCAD (únikové cesty, požární, chemické, varovné symboly).
Tip 8282:Jak k DWG výkresu připojit elektronický podpis?
Tip 4383:Jak z DWG výkresu odstranit elektronický podpis?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,719 sekund.