Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6608 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPísmena v dxf

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Písmena v dxf
    Zasláno: 16.bře.2010 v 14:54
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Mám plech například čtverec různého rozměru. Do tohoto plechu udělám Reliéf nějakého textu, nebo prostě vyříznutí například "Ahoj" . A včem je můj problém - po rozvinu a následného chtěného exportu do dxf na pálení laserem se vnitřky písmenek (např. u Ahoj písmena A a O) nezobrazí a výsledná plocha je bez nich což nechci. Potřebuji aby mi vnitřky po pálení zůstali, Ať už pro nalepení čtvercového plechu na jiný s vnitřky písmena  nebo na jiné použití. Zkoušel jsem vytvořit nový náčrt a udělat jakoby ručně nějaké můstky které měli různou šířku. Poté se mi plocha spojila a výsledek byl celková plocha i s vnitřky,ale vytváření dalšího náčrtu a podobného postupu mi příjde nevhodné. Prosím o radu jak nejlépe postupovat aby se vnitřky písmen dostali do rozvinu . Děkuji

Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21464
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2010 v 14:19

Stačí použít správné písmo - několik je jich ke stažení ve VIP souborech (viz též tip 7276).

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2010 v 15:12
Použít správné písmo ? Jak jste to myslel? to jako jiný styl textu který není standartně v Inventoru? Není mi totiž jasné jak by to mohlo fungovat jen u nějakých stylů písmen ......

Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022
Zpět nahoru
mimo0912 Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2011, Inventor2017, SolidEdge
Stav: Offline
Bodů: 122
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2010 v 20:46
Neviem či správne písmo to rieši. Lebo ak zákazník tam chce Ariel, tak tam musí byť Ariel a pod. Myslím si, že problém je v tom, ako píše Lestr, že ak vytvorí mostíky, tak to funguje. Ale ináč to ani nepôjde. Lebo ak urobíš reliéf skrz celý plech, potom pri rozvine tie vnútra už nie sú súčasťou roviny a v rozvine sa nezobrazia. Raz som to robil a jediný spôsob ako to získať aj s vnútrom bol taký, že súčasť, ktorá mala vytvorený reliéf som uložil pod iným názvom a relief som dal vytvoriť do hlbky o niečo menšej ako je hrúbka plechu. Potom tento rozvin som zobrazil vo výkrese a následne dxf. Robil som to v INV11.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 7276:VIPPísma s můstky pro vypalování a vyřezávání textů (laser font).
Tip 9560:iLogic makro pro export IDW/DWG výkresu Inventoru do DXF.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,770 sekund.