Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13200 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoLaserova tlaciaren A3+

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Milan54 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.pro.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
Acad LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Laserova tlaciaren A3+
    Zasláno: 20.pro.2010 v 15:51
Ahojte, prosim Vas o radu pri kupe laserovej tlaciarne A3+. (297 mm + ... mm), aby zvladala tlacit predlzene A3

Informoval som sa o tejto HP Color LaserJet Professional CP5225n, ma prijatelnu cenu avsak vraj predlzeny format nezvladne. Viete mi prosim nieco odporucit. Dakujem
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2011 v 07:09
Abych nezakládal nové téma, tak se připojím.
Dosloužila nám barevná inkoustovka HP Deskjet 1120C a chtěli bychom novou tiskárnu hlavně na tisk výkresů do formátu A3 (i s rámečkem), nejraději barevnou (ale netrváme na tom), laserovou nebo inkoustovou. Cena (co nejnižší) patří mezi posuzované parametry.
Něco se mi našlo:
máte s tím někdo zkušenosti - případně i s jiným typem?
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2011 v 16:16
Dobrý den, cca před rokem jsem měl tiskárnu Canon Pixma iX4000.
Nevím tedy přesně co jsou Vaše požadavky. Jedná se o inkoust v kvalitě tisku fotografií (dle mého názoru zbytečné pro cad), ani teď z hlavy nevím kolik měla cartridgí - tuším 4 (dnes již mívají tiskárny 6 a více a to je pro CAD dle mého názoru zbytečně nevyužité a zasychají-náklady na nové). Nicméně s tiskárnou jsem byl velmi spokojen, dokázala i "tichý" tisk, pokud nebyla nastavena na "tichý" tisk, tak tiskla velmi rychle a musím říct, že tiskla kvalitně a krásně rovné čáry.
Náklady na výměnné cartridge nejsou velké (vyměňují se jen zásobníky inkoustu).
Prodal jsem jí, protože jsem si pořídil plotr, jinak bych se jí určitě nezbavoval, i tak si myslím,že jsem si ji raději měl nechat na tisk A3, ale kam všechen ten hardware naskládat.
S jinými z nabídky zkušenosti nemám. Snad jsem pomohl..
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2011 v 16:21
To Milan54: ještě jsem neviděl laserovou tiskárnu A3 na roli papíru. Viděl jsem jen velkou mašinu (tuším CANON) A0, avšak jestli v ní byla role nebo řezané papíry vidět nebylo. Předpokládám, že laserovou "plotrovací" tiskárnu pokud seženete, tak bude dosti drahá.
Pokud nevyžaduje nutně laser, tak z inkoustu je na výběr několik tiskáren A3 na roli co jsem před nějakým časem viděl, akorát bych musel hledat jaké to byly.
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2011 v 21:06
Všechny Océ kopírky jsou vlastně velké laserové tiskárny, které tisknou na rolovaný papír (role různých šířek jsou v zásobníku). Jsou to produkční / velkokapacitní stroje, s cenou přiměřenou svému výkonu: černobílé Océ VarioStream (nejlevnější Océ VarioStream 7100) a barevné Océ ColorStream.

Z inkoustových HP je myslím nejpřijatelnější HP Designjet 111 s rolí 24".
=^..^=
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2011 v 21:12
Ano, cenově dostupná barevná oversize tiskárna, navíc přímo určená pro CAD, je HP Designjet 111:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2011 v 08:36
Děkuji za tip. V kanceláři máme plotr HP DesignJet 750C Plus. Tak by se nám jako doplněk hodilo něco menšího, spíš tiskárna na jednotlivé papíry - ten nabízený plotr podle popisu zvládá formát až A1 a takové formáty kreslíme na tom co už máme.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2783:VIPJak snadno vytisknout z CADu velký formát na dlaždicově poskládané menší formáty (s přesahem)?
Tip 8975:VIPAutomatické přepínání tiskárny podle formátu výkresu - iLogic.
Tip 3384:HP DeskJet 1220 vytiskne místo výkresu prázdný papír A3.
Tip 4913:Jak se liší cenové náklady na inkoustový, laserový a LED tisk?
Tip 2966:Kolik stránek lze potisknout na jednu cartridge v DesignJetu 120?
Tip 1625:Mohu použít DesignJet 10ps nebo 20ps pro tisk z AutoCADu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,859 sekund.