Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17881 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVícepohledový blok s atributem

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vícepohledový blok s atributem
    Zasláno: 20.kvě.2011 v 08:23
Dobrý den,
chtěl bych připravit knihovnu vícepohledových bloků (VB), avšak jsem narazil na problém. VB by měl fungovat tak, že mám půdorysné zobrazení a model. Čili v horním pohledu se mi zobrazí půdorysný blok a při změně a natočení pohledu se stane modelem. VB mi tvoří dva samostatné bloky (půdorys a model). V půdorysném bloku mám vložený textový atribut s označením prvku pro další vyhledavání a např. sčítání kusů. Text atributu je tvořen poznámkou, čili v půdorysném bloku se mi mění velikost když změním měřítko. Ale po definici vícepohledového bloku se poznámka jakoby stane neaktivní a na změny měřítka nereáguje. Mění se pouze měřítko čáry. Neví někdo co s tím ? Jestli to vůbec jde a jestli je to v možnosti VB ?
A ještě druhá věc, VB nelze ve výkrese označit, jen když kliknu do blízkosti referenčního bodu. Tzn. nelze chytit blok za polovinu, koncový bod apod. S VB nemám mnoho zkušeností, takže je možné, že dělám něco úplně špatně. a

Díky a hezký víkend

Luki.c
Zpět nahoru
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2011 v 09:30
Odpovím si sám Wink
K atributu je potřeba přidat seznam anotovaných měřítek. A definici do výkresu vkládat vždy v patřičném a předem nastavenem měřítku. Další úpravy měřítka už na to nereágují.
Ovšem nevím, proč se mi občas stane, že ten VB nejde uchopit. Ale například teď jsem udělal úplně nový a fungovalo to.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2738:VIPJak snadno zvolit vkládací bod při vkládání vícepohledových bloků?
Tip 8178:Jak vytvářet vlastní vícepohledové bloky v AutoCAD Architecture?
Tip 3817:Jak rozložit bloky AutoCADu se zachováním hodnoty atributů?
Tip 5577:Po exportu z Civil 3D do starší verze DWG jsou všechny vrstevnice v nule.
Tip 3749:VIPJak zadat víceslovní název atributu bloku (s mezerou)?
Tip 6259:Automatické propojení objektů s prostory (místnostmi) v AutoCAD Architecture.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,430 sekund.