Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10679 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMistrovství v 3Ds Max - Select and Link

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Adam Řezníček Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.úno.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
3Ds Max 2010; AutoCAD 2009; Maya
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Mistrovství v 3Ds Max - Select and Link
    Zasláno: 10.čer.2011 v 17:16
Zdravím všechny,

v knize Mistrovství v 3Ds Max na straně 148 je poznámka, že pokud např. modeluji dům, tak nejdříve vytvořím zeď a poté např. okna či dveře. Pokud chci, aby dveře i okna byla součástí zdí, tak prý použiji příkaz Select and Link (tuším, že je myšleno tlačítko na hlavní nabídce nástrojů).

Tento příkaz by měl zajistit to, že se ve zdi automaticky vytvoří otvor právě pro dveře nebo okno. Ať dělám, co dělám, tak se k tomuto výsledku nemůžu dobrat.

Napadlo mě, že bych pomocí booleanských operací mohl tento otvor udělat také, ale chtěl bych toho docílit tak, jak je to popsáno v knize.

Díky moc za rady.
Adam Řezníček


Upravil Adam Řezníček - 10.čer.2011 v 17:50
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.čer.2011 v 09:36
Ak robíte steny pomocou WALL a okno pomocou objektu Windows/Door, okno správne umiestnite do steny a spojíte pomocou príkazu "Select and Link" (treba mať vybrané okno, kliknúť na okno a myškou pretiahnuť na stenu) tak Vám to musí fungovať. Mne to funguje.

Akurát že ja objekt steny (Wall) nepoužívam. Radšej robím steny pomocou klasických primitív (BOX) a do toho umiestňujem okná. Otvory v stene robím pomocou Boolean. Viem že to nie je úplne vhodné riešenie ale mne sedí viac ako to robiť cez wall.
Zpět nahoru
Adam Řezníček Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.úno.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
3Ds Max 2010; AutoCAD 2009; Maya
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.čer.2011 v 11:30
Díky moc, už mi to funguje. Problémem byl, že jsem okno neumístil do stěny a tudíž se žádný otvor nevytvořil.

Díky
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3195:VIPJak zprovoznit funkci DWG-Link (VIZ) i v 3ds max?
Tip 10488:Chyba "file link" při importu Revit projektu do 3ds Max 2016.
Tip 6335:VIP3ds max chyba: The application has run out of memory and will now close (přehled řešení)
Tip 7246:Pack-and-Go v Autodesk 3ds Max.
Tip 11920:Jak v 3ds Max získat chybějící "Revit 2018 Interoperability Tool"?
Tip 10483:Chyba při otvírání .max souboru v Autodesk 3ds Max.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,501 sekund.