Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6103 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNefunguje příkaz "PIŠBLOK"

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nefunguje příkaz "PIŠBLOK"
    Zasláno: 08.čvc.2011 v 08:19
Do svého nového výkresového souboru chci použít svůj starý výkresový soubor - mám tam odkazy na obrázky, stažené soubory od jiných autorů, různé bloky, zkrátka veřejný dům. Tak jsem to chtěl nejdříve vyčistit, většinou (po příkazech "ČISTI") takový výkres uložím jako blok. U tohoto výkresu to nejde, na příkaz "PIŠBLOK" to napíše chybovou hlášku: "Chyba zápisu/uzavírání souboru."
Zkoušel jsem výkres regenerovat, beze změny. Taky jsem zkoušel ukládat jako bloky části toho výkresu, některé se uloží jako nový soubor, u jiných se vypíše chybová hláška. Vložit tento výkres do jiného výkresu taky nefunguje.
Teď laboruji, jestli přijdu na to co to dělá.
Nevíte někdo jak to odstranit - mám verzi R14.
 
Jo - taky mi to při ukládání vypisuje chybovou hlášku:
KRITICKÁ CHYBA:  Unhandled Access Violation Exception at 4042f6h
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čvc.2011 v 13:29
Tak jsem to metodou pokusu a omylu vyřešil - postupně jsem aplikoval na části výkresu příkazy "BLOK" a "PIŠBLOK" a zjistil, kde to dělá problémy. Nakonec jsem přišel na tři hladiny ze kterých bylo potřeba entity přemístit do jiných a dva bloky, které bylo potřeba předefinovat. Pak už příkaz "BLOK" a "PIŠBLOK" na celý výkres fungoval a vytvořený výkres byl víc než desetkrát menší než ten původní. Ale proč ty hladiny a bloky dělaly problém a jak ty úpravy udělat jednoduše, kdybych se s něčím podobným ještě setkal, abych si s tím nemusel hrát půl dne, netuším.

Upravil Kotlaba - 08.čvc.2011 v 13:32
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 153:Nelze kopírovat PROXY objekt nebo objekt s OD přes Clipboard.
Tip 2352:VIPJak se zbavit dodatečné otázky příkazu _WBLOCK v Mapu?
Tip 439:VIPJaké entity jsou zapsány příkazem WBLOCK/PIŠBLOK? Jak exportovat modelový i výkresový prostor najednou?
Tip 5076:V DWG souboru formátu 2000 uloženém z AutoCADu 2007 nefunguje Copy/Paste.
Tip 5045:VIPDialog příkazu Správce hladin nefunguje - skončí na Fatal Error.
Tip 10172:Jak v AutoCADu vložit blok z jiného DWG výkresu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,403 sekund.