Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8927 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSpouštěče událostí

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Spouštěče událostí
    Zasláno: 07.říj.2011 v 22:09
Inventor má v iLogic předem nadefinované spouštěče událostí. Lze k těmto spouštěčům přidávat nové? Dost mi tam chybí spouštěč při tisku, tak jestli si to mohu nějak přizpůsobit.

Díky
V.D.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.říj.2011 v 23:11

Na jiné typy událostí (třeba i tisk) se lze "pověsit" pomocí VBA či .NET, nikoliv přímo iLogicem.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.říj.2011 v 23:52
A vy držíte noční službu? :-)

Nešlo by vypracovat nějaký návod či postup? :-) To už asi bude jiný "programování" ...
Václav Dušek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2011 v 10:45
Noční i denní :-)
 
"Návod na programování" bohužel nepůjde - ano, znamená to už klasické programování, nikoliv jen zjednodušené prostředí iLogic. Možná ale napište co přesně potřebujete, možná to půjde zajistit jinou metodou než reaktorem na Print. Třeba doplněním nějakého tlačítka do ribbonu nebo funkcí Vaultu.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2011 v 14:30
Ono těch případů bude asi víc, ale momentálně se mi jedná o tento případ:

Ve výkrese v rohovém razítku máme hmotnost. Čas od času se místo údaje hmotnosti ukáže, že hmotnost "není". V nové verzi se to teď jmenuje jinak, ale to si teď nevzpomenu jak. Aby se objevila správna hodnota, stačí aktualizovat hmotnost modelu a už se tam ukáže co má. Tomuhle všemu rozumím.

Problém nastane když hmotnost není aktualizovaná a já pošlu výkres na tisk. Vytiskne se to bez hmotnosti. A mě by se líbilo, kdyby to před každým tiskem tu hmotnost aktualizivalo, čímž by se zamezilo tomu aby to vytisklo výkres bez údaje hmotnosti.

Když nad tím tak přemýšlím, tak to samé by se mi hodilo i při zařazování do Vaultu, že se mi stane, že zařadím výkres a místo hmotnosti tam je "není". Tím si tak vyloučím možnost tisku rovnou z Vaultu.

Když tak nad tím přemýšlím, tak obecně spouštěče Před zařazením a Před tiskem tam chybí.

Možná by stálo za zvážení jestli by CadStudio neudělalo nějakou dodělávku přístupnou například jen pro VIP zákazníky. :-)
Václav Dušek
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2011 v 23:15
Co se týká hmotnosti, tak tam je možnost využít X-Tools 2.0, kde je možné nechat si vytvořit uživatelskou vlastnost s hodnotou hmotnosti, která se aktualizuje při uložení dokumentu. V razítku se potom odkázat na tuto vlastnost, která není prázdná. Nevýhodou může být nepřesná hodnota u sestav, pokud dojde ke změně dílu bez aktualizace a uložení sestavy.
Co se týká spouštěčů před tiskem a před zařazením, tak v plném API jsou nepřímo dostupné. Problém ale je, jak byste si je dokázal sám obsloužit bez použití plného API.
Další možností by bylo vytvoření vlastního tlačítka/příkazu pro tisk a zařazení, které by provedlo příslušnou aktualizaci a následně spustilo původní příkaz.
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.říj.2011 v 13:58
V rámci AutoMaker nám hmotnost nějak takhle funguje, bohužel problém je v tom, že se to aktualizuje až po uložení. A pak se může stát, že vytisknu výkres s neaktuální hmotností ...

Vytváření vlastních ikonek je pro mne Vysoká škola programátorská a obávám se, že mi tu nikdo peníze na zaplacení CadStudia nedá.

Když jsem tak nad tím přemýšlel, tak tyto dva spouštěče v seznamu chybí. Napadá mne spousta případů, kdy bych potřeboval hlídat hodnoty před tiskem nebo před zařazením. Když už by to nešlo přes CadStudio, tak bych minimálně poslal "zlepšovák" na AutoDesk. Pro ně by doplnění takovýchto funkci být problém nemusel, ne? :-)
Václav Dušek
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.říj.2011 v 21:07
Vytváření ikonek není tak složité, jak se může na první pohed zdát. Pokud máte vytvořené makro ve VBA (ne v iLogicu!), tak je na to postup přes úpravu uživatelských příkazů. Viz obrázek

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20111016_210000_VytvoreniTlacit.png

 
Co se týká samotného kódu, tak je složen ze dvou částí.
První část aktualizuje hmotnost a druhá spouští libovolný příkaz inventoru. Například tisk.
 
----
Sub PrintWithUpdateMass()
    'Aktualizace hmotnosti vsech odkazovanych dokumentu
    Dim drw As DrawingDocument
    Set drw = ThisApplication.ActiveDocument
   
    Dim doc As Document
    Dim mass As Double
   
    For Each doc In drw.AllReferencedDocuments
        mass = doc.ComponentDefinition.MassProperties.mass
    Next
   
    Call drw.Update
   
    'Spusteni tisku, nebo jineho prikazu
    Call ThisApplication.CommandManager.ControlDefinitions("AppFilePrintCmd").Execute
   
End Sub
---
Pozn.: V tomto kódu chybí ošetření chyb pro přehednost kódu.
 
Jak naložit s tímto makrem se dočtete zde
 
 
 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8467:Jak v titulku okna Inventoru zobrazit plnou cestu k dokumentu?
Tip 5259:Přemíru aktivní okno Události v Civil3D?
Tip 13681:Protokolování úprav DWG souboru v AutoCADu 2024 - aktivity.
Tip 5074:VIPChyba v Event logu: Authentication failed for user: JobUser: 301
Tip 12121:VIPProtokolování událostí spuštění určitých příkazů v AutoCADu - WatchCMD.
Tip 13743:Jednoduchá ochrana dokumentů Inventoru heslem (iLogic).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,945 sekund.