Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11488 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno3D PDF a Inventor

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: 3D PDF a Inventor
    Zasláno: 26.led.2012 v 08:46
Dobrý den,

mám 3D model ve formátu PDF. Je nějaká možnost otevřít tento model v Inventoru nebo v nějakém přidruženém programu? Zkoušel jsem to standartní cestou, ale nedaří se mi to otevřít. Potřeboval bych z toho PDF vyčíst nějaké rozměry ...

Díky
V.D.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2012 v 10:51
Tam se obávám že cesta zpátky nebude jednoduchá.
(Ale když tak v 3D DWF jde odměřovat snadno.)
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2012 v 11:25
myslíte otevřít v Design Review? V tom sem to zkoušel, ale hlásí mi to chybu při převodu.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2012 v 13:11
Ne, myslel jsem to jako alternativu už při tvorbě/volbě publikačního formátu. Design Review neumí převést 3D PDF.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Lukáš 85 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2008,2011,AutoCAD,Fusion
Stav: Offline
Bodů: 19
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2012 v 15:20
Ono právě použití v 3D PDF má i tu podstatu, aby s ním byl obsah ( model ) ochráněn. Tento nástroj má sloužit jako prezentační, nikoliv publikační. Sami jsme o tomto přemýšleli, hledali jsme nástroj, který by nám umožnil ,,blokovat" naše modely s ohledem na firemní a konstrukční know-how, vůči jiným firmám i případným ,,zákazníkům".
Lukáš 85
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2012 v 16:18
Ano, chápu, v tomto se princip DWF a PDF neliší. Jen se liší možnosti "implicitní prohlížečky" - Design Review umí v DWF odměřovat, Acrobat Reader v PDF neumí (tím ale není PDF o nic více chráněn, jiná prohlížečka může umět i odměřovat).
 
Obsah je ale celkem dostatečně chráněn v obou případech.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.led.2012 v 08:42
dusek: Bohužel k editaci 3D pdf slouží, tedy prozatím jsem nenarazil na jiný, sw. 3D PDF Converter od firmy Tera 4D (http://www.tetra4d.com). Bohužel je to dostupné jako plugin k plnému Akrobatu X. Je teda mít licenci jak na akrobat a k tomu za cca 10-15-tis. plugin pro zpracování 3D dat. Ale zase je fakt že toho umí opravdu hodně.

Vladimír Michl: Nerad bych Vám kazil iluze, ale DWF není žádná výhra. Je to formát s velmi špatnou podporou na počítačích uživatelů a to i když Autodesk bude zarytě tvrdit opak, tak 80% lidí s Windows 7 to neotevře i když by mělo (viz:http://images.autodesk.com/adsk/files/dwfx41.readme.html ). Takže musí doinstalovávat prohlížeč. Navíc se jedná o extrémně pomalý prohlížeč se špatnou akcelerací 3D grafiky na straně klienta. A o mizerném a pro běžného uživatele nepřehledném a neintuitivním rozhraní  Design Review ani nemá smysl mluvit. Narozdíl od pdf, které dnes otevře defakto každý (a to nejan na windows) a i ten největší pc trouba ty 4 tlačítka zvládne během chvilky ;).
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 808
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.led.2012 v 08:42
To bych moc netvrdil, protože pokud by někdo chtěl něco okopírovat, stačí si v Design Review skrýt všechny ostatní komponenty a v klidu si  díl po díle odměřit celou sestavu -> z toho potom akorát vytvoří výkresy a má hotovo. Jedině, jak je to možné ošetřit-> použít funkci Shrinkwrap a nebo Derive (odvozená součást), kde se vybere možnost vše spojit do jednoho objemového tělesa.
 
Pokud se dá zjistit a odměřit danou součást, kterou třeba zákazník potřebuje např. na náhradní díly. Stačilo by mu potom si to akorát vytáhnout, okótovat a vyrobit.  
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.led.2012 v 10:05
tak k práci s 3D pdf ještě slouží program 3D Reviewer. Ten by měl být součástí Acrobat 9 Pro Extended. Mělo by jít převádět data tam i zpět. Bohužel mám pouze Acrobat Pro, takže jsem nahranej. Smile
Václav Dušek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.led.2012 v 10:38
Původně odeslal(a) roice roice napsal(a):

Vladimír Michl: Nerad bych Vám kazil iluze, ale DWF není žádná výhra. Je to formát s velmi špatnou podporou na počítačích uživatelů a to i když Autodesk bude zarytě tvrdit opak, tak 80% lidí s Windows 7 to neotevře i když by mělo. Takže musí doinstalovávat prohlížeč. Navíc se jedná o extrémně pomalý prohlížeč se špatnou akcelerací 3D grafiky na straně klienta. A o mizerném a pro běžného uživatele nepřehledném a neintuitivním rozhraní  Design Review ani nemá smysl mluvit. Narozdíl od pdf, které dnes otevře defakto každý (a to nejan na windows) a i ten největší pc trouba ty 4 tlačítka zvládne během chvilky ;).

Jde o dvě odlišné situace (a nijak nesouvisí s Win7) - pro 2D DWF (resp. DWFx) nepotřebuje uživatel instalovat žádný prohlížeč - od WinXP sp2 je součástí operačního systému.

Pro 3D DWF (ale i PDF) potřebuje instalovat prohlížecí program pro lokální prohlížení (v obou případech s plně přizpůsobitelným uživatelským rozhraním a 3D akcelerací). Navíc pro web prohlížení DWF už také nepotřebuje nic instalovat (pokud má moderní web prohlížeč) a 3D model DWF/DWFx může interaktivně otáčet a prohlížet s plnou akcelerací (WebGL) - viz Cloud Documents a QuickShare:

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.led.2012 v 14:54
Již několik let úspěšně používáme se svými obchoními partnery dwf i dwfx formát. Bohužel však musím konstatovat, že tento formát v miderních verzích nějak naboptnal a obyčejná PC s ním mají najednou veký problém. Zkuste říci soudruhovi ze západního německa, aby si nastavil 3d akcelerátor. Mám dokonce zkušenost, že i moje PC na kterém bez větších problémů běží I2012 má s některými dwf celkem honičku.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8668:VIP3D PDF výstup z Inventoru, AutoCADu či Revitu - zdarma.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,773 sekund.