Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7530 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPublikace 3D modelu

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2012 v 09:45
Také jsem koukal, najednou se zkušenosti s html hodí, každopádně Autodesk má se svým mráčkem trochu technické potíže už nějakou půlhodinu tam je "500 - Internal server error."
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2012 v 12:25
Jak nejlépe zobrazit 3D model,když zákazník nemá požadovaný software na prohlížení a má jen např. *.pdf prohlížeč a nebo internet. 

Líbila by se mi možnost  7.
Pomocí jednoduché nadstavby lze do Inventoru doplnit jednoduchý způsob publikování 3D modelu bez potřeby prohlížeče - distribuovaný model má formuspustitelného EXE souboru s 'vestavěným' prohlížečem. Nevýhodou jsou bezpečnostní aspekty zasílání .EXE příloh e-mailem a cca 500kB 'přívažek' prohlížeče zasílaný s každým modelem.
viz ukázkový model (.EXE, 1MB) a postup na VIP webu

Jaké máte zkušenosti se zákazníky a s exportem ?
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 460
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2012 v 16:43
Já bych posílání EXE nedoporučoval. Dost lidí to odmítne kvůli virům. Nejlepší je podle mně PDF nebo to internetové prohlížení nebo DWF.
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2012 v 22:40
Jak nahraji model do *.pdf? A k internetovému nahrání je potřeba nějaký další program, nebo plugin

Děkuji
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.úno.2012 v 08:43
http://quickshare.labs.autodesk.com

zde nahrajete model v dwf nebo dwfx, kliknete na SHARE a pošlete odkaz, případně pošlet DWF a odkaz na stránku kam si to mají nahrát
Václav Dušek
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.úno.2012 v 10:35
Ahoj na 3D pdf potřebujete mít buďto "autodesk inventor publisher" nebo "adobe acrobat s pluginem Tetra 4D-3D PDF Converter". Obojí je možné a plně funkční, osobně mám nejvíc zkušeností a nejvíc používám Publisher.

Z mého pohledu má bohužel Publisher hodně nedostatků.
1) Vysoké zatížení PC
2) Deformované výstupy do Wordu
3) Nesmyslný výstup do flashe, kde prezentaci převádí do videa (nekvalitního) a pak ho nějak namačká do flashe a ve výsledku to vypadá opravdu špatně.
4) u 3D PDF neumí exportovat průhledné, nebo poloprůhledné materiály.
5) u 3D PDF je k dispozici pouze jedna šablona pro výstup
6) u 3D výstupů obecně, nemožnost nastavení výsledného zobrazení. Pokaždé se výsledný model otevírá jako stínovaný plno barevný model. pokud chcete něco exportovat jako drát nebo jako skicu, tak ne-e.

Na druhou stranu mu mnohem víc výhod, především výstup do 3D pdf, výstup do publisher mobile viewer. docela přehledné rozpady, popisky u dílů. Když se s tím člověk naučí, tak to usnadní publikaci, ale chvilku to trvá.

Quickshare je technologická ukázka a jako taková má min. podporu Autodesku. Každopádně je nasazena v ostrém režimu v Autodesk Cloud Documents, viz několik příspěvků zpět. Tohle myslím že je velmi nadějná technologie publikace 3D pro zákazníky. Po kliknutí na sdílení se Vám vygeneruje odkaz, ten pošlete zákazníkovi, on ho bez instalace čehokoli prohlíží v prohlížeči a má k dispozici některé výhody DWF. Pokud by na tomto místě byla možnost rozebírat model, a oměřovat je to bezkonkurenční technologie. Každopádně je to v plenkách, ale plně funkční a podle toho jak jsme na to dnes ráno koukal, tak i problémy se stabilitou serverů jsou fuč.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.úno.2012 v 10:42
PS.: Publikaci do EXE bych vůbec nedoporučoval, pro e-mail je to totálně nepoužitelné, třeba u nás neprojde serverem ani zazipovaný exe soubor, dokonce co jsem se bavil s IT, tak umí kontrolovat zip s 5-6znakovým heslem a bude hůř ;).
Navíc je to omezené na Windows a to je dneska trochu mimo. To že my jsme nuceni na Windows kreslit, neznamená že zbytek světa je používá. A i zde by se dalo použít že bude hůř, ale zde bohudík bude líp.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
almirith Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 15.pro.2011
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
APRDSP 2014
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2012 v 10:57
Dá se také publikovat model či sestava v inventoru 2012 pomocí spustitelného exe souboru?
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 460
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2012 v 11:39
To asi ne, ale souhlasím s roice, že posílání EXE souborů je blbost. Pošlete model v DWF.
Zpět nahoru
almirith Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 15.pro.2011
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
APRDSP 2014
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2012 v 12:08
a kdyz prece jen chci spustitelny exe soubor umistit na net a aby byl stahovatelny jak udelam ze sestavy takovy exe soubor?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2012 v 13:06
Můžete zkusit postup odkazovaný ve starším tipu:
(bod 7), ale nejsem si jist, jestli to ještě bude v aktuálních verzích fungovat. Tvorba a šíření EXE s prohlížečem je dost nepohodlné, neefektivní a nebezpečné.
 
Pokud chcete dát 3D model na web, daleko víc "in" je umístit jej přímo do stránky jako interaktivní 3D model. Viz předešlé diskuse a jedna z možností jako ukázka:


Upravil Vladimír Michl - 12.čer.2012 v 13:07
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čvc.2012 v 10:46
Dobrý den,
v diskuzích jsem se dočetl, že soubor dwfx umí zobrazit i Internet Explorer. Na mém počítači, kde jsem soubor vytvořil, tak jej Internet Explorer zobrazí, ale na počítačích kolegů zobrazit nejde, dokonce ani na oddělení IT. Všude máme Window XP. V čem může být problém?
Děkuji za informaci.
Zpět nahoru
Lubomír Polesný Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 30.zář.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor
Stav: Offline
Bodů: 537
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čvc.2012 v 12:41
Dobrý den,
 
toto popisuje tip 6073.
Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čvc.2012 v 20:46
Pozor, přímé podpora DWFx v operačním systému platí pouze pro 2D verze těchto souborů. Pro 3D model potřebujete Design Review nebo cloud prohlížeč.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.čvc.2012 v 12:58
Taky by se slušelo zmínit Share3D (viz podobná diskuse tady na Cadforu), která umí načítat Invertorový výkresy, dělat rozpady, měnit materiály atp... A ve výsledku exportovat do 3D pdf. Navíc za zlomek ceny Inventor Publisheru, který i k mému neskonalému zklamání, dodnes neumí pořádně pracovat s materiály, natož je exportovat do 3D pdf. O průhledných a poloprůhledných materiálech ani nemluvím. Jedinou jeho výhodou je ipt formát pro mobilní zařízení. Který bohužel není u Autodesk úplně prosazovaným.

Osobně jsme u nás už zatrhli Subscription na Publisher a jakmile se kolega vrátí z dovolené budeme objednávat Share3D.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 7248:VIPNeaktualizuje se Obsahové Centrum po publikaci změn.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,152 sekund.