Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6163 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAktualizace materiálů na výkresu.

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Aktualizace materiálů na výkresu.
    Zasláno: 15.bře.2012 v 09:20
Ahoj mám takovou blbůstku. Mám vše hotové, ale šéf změnil materiál produktu, nebo spíš jedné z variant. Ale já už mám hotové výkresy a připravené výstupy. Bohužel když změním materiál přes iVlastnosti přímo v sestavě, tak že mi u původních modelů zůstane původní materiál. Tak se mi na výkresech nezaktualizují. Když změním polohu nebo cokoli jiného tak se výkresy, hned překreslí a funguje vše jak má, ale materiály zůstanou stejné. Každopádně když do výkresu vložím, sestavu znovu, tak se vloží s již novým materiálem.
Což je pro mne téměř nepoužitelné a měl bych v tom další den práce a s úpravou výkresů.
Neexistuje nějaký nástroj, který by aktualizoval výkres nějak natvrdo, tak že si načte všechny hodnoty znova.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 10:41
Zkuste změněnou součást uložit a výkres aktualizovat. U starších verzí jsem nepostřehl žádnou komplikaci v tomto směru.
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 11:36
Nic nepomohlo, zavřít, otevřít, zobrazit jako drát, uložit načíst, změnit název a nechat načíst znovu, nic. Začal jsme to překreslovat, je to zajímavá chyba.
Holt si na to příště musím dát pozor a upozornit šéfa, že dodatečné změny materiálů jsou velká komplikace, protože se výkresy musí dělat znovu.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 12:06
Ve verzi AIP 2009 nemusím součást ani ukládat a ve výkresu se materiál změní automaticky.
Prověřte propojení vyplnění vlastnosti ve výkresu s modelem, jestli někdo neupravil popisové pole nebo něco podobného.
Nebo zkuste změnit materiál jiného dílu, jak se bude výkres chovat.
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 12:57
jj to je stejné, také když posunu nebo otočím modely, nebo když změním vazby atd.. tak se to online mění i ve výkresu, ale barvy a materiály se nemění.
Teď jsem to ještě vyzkoušel.
Do sestavy dám dvě kuličky, jedna ocel druhá guma - uložím - vytvořím výkres - uložím = OK (jedna šedá druhá černá)
V sestavě změním materiál jedné z kuliček, třeba na zlato, v sestavě ok ve výkresu jsou hodnoty a barvy původní. Když dám vložit sestavu znovu, tak se vloží s již novými materiály, ale původně vložená sestava je beze změn  (jedna šedá druhá černá).
Všechny nastavení o kterých vím jsem zkontroloval a nic zvláštního.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
Pavel Žáček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Autodesk Product Design Suite Ultimate 2012
Stav: Offline
Bodů: 446
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 13:17
Měňte materiál v součásti a ne v sestavě.
Pavel Žáček
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 13:30
Tím si zruším základní vlastnosti součástky a poškodím tak 10x víc výkresů. Ta možnost změnit materiál přímo v sestavě je přesně z tohoto důvodu, aby původní součástka zůstala zachovaná a přitom mohl člověk dělat varianty za chodu. Tak jak to obyčejně bývá.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 14:44
Jak měníte materiál přímo v sestavě?

Jinak tento váš problém jde řešit pomocí Uživatelské iVlastnosti. Vytvořte si Uživatelskou iVlastnost, napřiklad S_Materiál. Do této vlastnosti napište požadovaný materiál.

Potom si otevřete Editor stylů a tam budete mít zálořku Kusovník. Najděte si kusovník co používáte. Ve výchozím nastavení sloupce klikněte na Materiál. Otevře se vám okno, tu přejděte na kartu Substituce. Zde ji nastavte jako na přiloženém obrázku.

Toto má za důsledek to, že pokud vyplníte Uživatelskou iVlastnost S_Materiál, tak se vám v rozpisce přepíše materiál z fyzikálních vlastností.

My to takto používáme u sestavy u dílů, které mají vlastní podvýkres.

Nezapoměňte styl uložit a ve starých výkresech kusovník aktualizovat.


Upravil dusek - 15.bře.2012 v 14:49
Václav Dušek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 14:50
Opět mi nejde vložit obrázek, tedy náhled na něj by měl být zde

http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=1133181946012


Upravil dusek - 15.bře.2012 v 14:53
Václav Dušek
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2012 v 12:26
Materiál v sestavě se mění více než snadno. U dílu, nebo podsestavy, iVlastnosti -> Karta Výskyt  -> Styl barev a hotovo :))
Nevím jestli je to korektní nebo ne, jde to a dělá to přesně to co potřebuji :)

Přes kusovníky mi to nenapadlo, pro to co dělám je to spíš zdržení, ale když to půjde kouknu na to, třeba mi usnadní práci. Většina z toho co dělám nikdy existovat nebude a jde spíš o vizuál. Kusovníky a přesné výkresy pro výrobu se dělávají až když se vedení, nebo nějaký zákazník rozhodne, že tohle je pro něj to pravé. Pak to dostává konstrukce, kde už to kluci jedou do CADu a dolaďují produkci. A mají ode mně v ruce solidní vstup pro přesnou práci.

Každopádně moc díky za zamyšlení nad problémem.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2012 v 13:57
No jo, ale to neměníte materiál, ale jenom barevný vzhled. Materiál a vše s tím spojené se dá vyměnit pouze v Fyzikálních iVlastnostech. Takto jak to děláte změníte barvu, ale hmotnost, hustota a tak dál zůstane při starém.
Václav Dušek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,758 sekund.