Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7299 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoWeb diskusní fóra

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <123 archiv
Anketní otázka: Jak se vám líbí nová diskusní fóra?
Anketní volba Hlasů Statistika ankety
19 [32,20%]
15 [25,42%]
1 [1,69%]
24 [40,68%]
Toto téma je uzavřeno, není možné další hlasování

Autor
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.pro.2004 v 12:12
Mě styl tohoto fóra podstatně více vyhovuje než předcházející. Zajímám se jen o inventor a jeho programování a většina dotazů je ke klasickému CADu.
Toto třídění a nastavení upozorňování na příspěvky lze velmi jednoduše nastavit v osobním profilu - kdo to nedokáže, tomu asi už není pomoci
Škoda, že se nezobrazují vlákna odpovědí, ale ve velkém množství případů není k jednomu tématu více než 5 reakcí, takže se to dá přežít . Ikdyž kdyby se dotoho někdo aktivně vložil, tak by se to dalo zrealizovat(asi hlavně bude záležet, jakým způsobem jsou v databázi indexováné záznamy. Jsem si takové podobné forum udělal - teda podstatně jednodužší - tak celkem tuším wocogo)
A pokud si chci prohlédnout aktivní témata kliknu na "Aktivní témata"
Na žádnou jinou nefunkčnost jsem nenarazil a to nepoužívám IE, ale Firefox - ve kterém lze zobrazování reklamy zablokovat

Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2005 v 10:31

Nevím, zda to je tak záměrně, ale mne se zobrazuje menu (vlevo nahoře-pod logem CAD Fórum) jaksi "rozřízle" - Hlavní stánka, Diskusní fórum, dále body pokyny... archiv a Produkty/řešení mají rozkouslý konec (tj. nevlezou celé do levého barevného pruhu). Je to sice funkční, ale trošičku rušivý.

Co se týče kladů a nešvarů nové podoby. Nyní již nedostávám desítky (někdy jich bylo až stovka, třeba když jsem dejme tomu dva dny nepodíval na poštu z nějakého důvodu...) zbytečných e-mailů, které jsem musel pracně mazat ze své pošty - většinou po jednom, protože třeba právě odpovědi na můj dotaz anebo to co bylo pro mne zajímavé (což bohužel většinou dle edmětu zprávy se nedalo odhadnout) jsem musel prvně najít a přečíst. Podívám se jen na to, co mne opravdu zajímá.

Dále bych měl na pana Michla jednu prosbu:

Prosím Vás, dala by se rozeslat hromadná výzva, aby před zadáním Nového tématu dotyčný a./se podíval do Nápovědy pro daný produkt  b./pokusil se najít odpověď prvně sám ? Ušetřil by se čas (resp. nervy) nás všech. Některé dotazy mi přijdou dosti triviální a domnívám se, že tyto by se neměly objevovat vůbec na půde Diskusního fóra. Příkladů bych mohl uvést hodně, ale určitě všichni víte, o které/jaké "moudré" dotazy jde.

Děkuji.

PS.

1. Pokud budu 20-krát hlasovat v Anketě pro jednu a tutéž, určitě ovlivním výsledné ohodnocení, není tomu tak? Anebo je to nějak blokováno, že jeden účastník může hlasovat pouze jedinkrát?

2. Pro editování tohoto příspěvku jsem musel celý obsah znova napastovat z původní odpovědi přes Clipboard, jinak mi to zobrazovalo prázdné okénko.



Upravil Ferdinand
-FerTh-
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2005 v 11:39

Jaký používáte browser? Nemáte zvětšené písmo? Vypadat by to mělo zhruba takto:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - VladimrMichl/2005-02-14_113424_CFhome.png

Jednorázová výzva by asi nepomohla - je to spíš apelace na nové uživatele, ale v pravidlech to zdůrazníme. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že úroveň znalostí účastníků je různá a i pro někoho triviální dotaz může začátečníkovi hodně pomoci v práci a neměl by se za něj nějak stydět (aneb žádný učený...).

Hlasování je pro běžné situace blokováno na 1 hlas v dané anketě.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2005 v 12:01
Pokud mohu posoudit  - hledím na to ve Firefoxu 1.0 i ve velké Mozille - vypadá to v obou stejně: Zcela v pořádku a celkem vzhledné.
Zpět nahoru
Keberdle Václav Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2006 LT,Rhinoceros 4,Catia 4
Stav: Offline
Bodů: 152
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.úno.2005 v 08:07
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs-CZ; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0
Takze kdyz je to male tak si to zvetsim
Rozliseni .. vy nemate statistiky ?!

Kazdopadne doporucuju FF 1.0

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.úno.2005 v 08:56
aha, Mozilla zvětšuje i absolutně zadané velikosti písma - s tím se moc dělat nedá, ale upraven alespoň základní vzhled
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2005 v 14:06

Microsoft Internet Explorer 6 Service Pack 1

 

-FerTh-
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2005 v 14:21

Dovolím si jednu malou připomínku k tomu vyhledávání v Nápovědě a samostatnému hledání na webu.

Všechny ty informace zde hledané potřebujeme hlavně rychle. Proto si myslím, že každý registrovaný uživatel tohoto fóra může položit i tu nejtriviálnější otázku, jediné co se může stát je že nikdo neodpoví, pak mu nezbyde než hledat jinde. Pokud jste někdy byl v diskusní skupině na augi, tak tam přišlo klidně i 20 odpovědí s typickým obsahem "filedia 1", ale nikdo to nepovažoval za obtěžování. Jediný rozdíl byl v tom, že tam to bylo ve formě news, což je někdy více přehlednější.

Zdraví PJ

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10476:Proporcionální protažení, posun s protažením v AutoCADu.
Tip 6135:Typy čar pro urbanismus a územně plánovací dokumentaci (UPD).
Tip 3101:Automatické upozornění při doplnění či změně souboru projektu.
Tip 3792:Zpřístupnění tipů "CAD Fórum" přímo z nápovědy AutoCADu.
Tip 6151:Sledování obsahu webu CAD Fórum a CADstudio přímo v okně AutoCADu.
Tip 5942:VIPChyba instalace Inventoru/ADMS/EDM: běží jiný web server


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <123 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,250 sekund.