Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5592 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTZ: Autodesk a NASA vyvíjejí nové technologie pro sledování udržitelné

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Konstruktér RSS Zobrazit panel
RSS roboti
RSS roboti

Robot

Přihlášen: 24.úno.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: TZ: Autodesk a NASA vyvíjejí nové technologie pro sledování udržitelné
    Zasláno: 04.úno.2013 v 20:59

Nová dohoda prohlubuje spolupráci na vývoji technologií pro sledování a vizualizaci výkonnosti budov za použití technologií BIM

PRAHA, 4. února 2013 – SpolečnostAutodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, a NASA Ames Research Center spolupracují na výzkumu a vývoji nové technologie, která monitoruje a optimalizuje životní cyklus energeticky náročných budov. Výzkumní pracovníci ze středisek Autodesk Research a NASA nasadí technologii Autodesk Project Dasher v administrativní budově NASA Ames Sustainability Base s více než 4 600 čtverečnými metry kancelářské plochy jako příklad technologie podporující efektivní využívání zdrojů – společně s technologiemi, které samotná NASA vyvíjí pro své vesmírné mise. Autodesk Project Dasher představuje experimentální platformu založenou na metodě informačního modelu budovy (BIM), která poskytuje majitelům nemovitostí přesný přehled o celém životním cyklu výkonnosti budovy v reálném čase.

Budova NASA Ames Sustainability Base byla pro tento výzkumný projekt vzhledem ke svým specifickým ekologickým parametrům ideální volbou, mimo jiné také proto, že byla z části navržena v BIM softwaru společnosti Autodesk. Na místě vyráběná elektřina z fotovoltaických a palivových článků poskytuje více elektřiny, než budova spotřebuje, a přebytek je odváděn do rozvodné sítě NASA Ames. Budova využívá rovněž řešení pro terénní úpravy a technologie NASA pro využití podzemních vodních zdrojů snižující spotřebu pitné vody až o 90 % oproti tradičním budovám stejné velikosti.

„Sustainability Base, kterou NASA provozuje, nepředstavuje pouze atraktivní pracovní prostředí a nákladově efektivní nemovitost, ale také laboratoř pro výzkum průkopnických stavebních technologií. Provozovatelům nemovitostí nabízí snadno dostupný detailní informační model budovy a klíčový nástroj pro efektivní správu budov. Díky spolupráci se společností Autodesk a implementaci platformy Project Dasher věříme, že v budově Sustainable Base dosáhneme optimálního životního cyklu a bezkonkurenční provozní efektivity a zároveň pomůžeme přispět k nejlepším osvědčeným postupům v oblasti využívání metody BIM pro řízení výkonnosti budov,“ řekl Dr. Rose Grymes, technický manažer pro oblast udržitelnosti v  NASA Ames Research Center.

Technologie Autodesk Project Dasher je navržena tak, aby poskytovala interaktivní funkcionalitu pro řízení budov. Ta zajišťuje kontinuální optimalizaci funkcí zařízení, které jsou v prostředí intenzivně využívaných budov kritické. Výzkumní pracovníci společnosti Autodesk v současné době úzce spolupracují s architekty, plánovači, výzkumníky a technickými inženýry NASA Ames při vývoji a testech vizualizačních a analytických nástrojů Project Dasher. Zaplňují tak mezeru vzniklou mezi návrhy budov a jejich samotným provozem. Tato spolupráce je součástí širší dohody mezi společnostmi Autodesk a NASA Ames.

„Spolupráce s NASA Ames nám nabízí jedinečnou příležitost vyvíjet, rozšiřovat, testovat a ověřovat používání metody BIM jako procesu pro řízení životního cyklu budov,“ řekl Jeff Kowalski, technologický ředitel společnosti Autodesk. „Díky této spolupráci zdokonalujeme a modifikujeme technologii Project Dasher, takže vlastníci nemovitostí a jejich provozovatelé budou moci v budoucnu přistupovat k dosažení rovnováhy mezi opatřeními pro úsporu energie a pracovním komfortem integrovanějším způsobem.“

Oddělení Autodesk Research vyvinulo technologii Project Dasher jako odpověď na rostoucí poptávku po nástrojích, které pomáhají kontinuálně vyhodnocovat a ověřovat výkonnost budov. Cílem této technologie je získat více informací než jen ty, které jsou obsaženy v existujících přehledech, a vytvořit komplexní strukturu pro monitorování výkonnosti budov. Project Dasher působí na principu vizualizačního nástroje sbírajícího informace z různých zdrojů v celé budově, jež zpracovává a výsledek prezentuje ve 3D pohledech. Vlastníkům a provozovatelům budov tak pomáhá identifikovat komplexnější příčinné vztahy důležité pro výkonnost budovy a celkové provozní požadavky.

Viz pokračování...

Konstrukter.cz - časopis věnovaný CAx technologiím
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7371:Načtení 3D modelů formátu FBX do AutoCADu.
Tip 2601:Existuje 64bitová verze Inventoru?
Tip 5602:VIPJednoduché sledování času stráveného na CAD zakázce.
Tip 3550:VIPGrafická analýza využití síťových licencí FlexLM.
Tip 8165:Jak sledovat skutečné čerpání licencí AutoCAD LT, Office, ...?
Tip 5062:Použití WMS dat v AutoCAD Map 3D a Civil 3D.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panelStránka byla vygenerována za 0,234 sekund.