Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 1796 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProblém s nápovědou

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
xkarlos Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 24.lis.2005
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Problém s nápovědou
    Zasláno: 24.lis.2005 v 10:02
Dobrý den,
 
nefunguje mi navigace mezi jednotlivými stránkami nápovědy Autodesk Inventoru. Vyskakuje chybová hláška
 
mk:@MSITStore:C:\Program%20Files\Autodesk\Inventor%2010\pss\ ADMMain_10_0.chm::/HelpSystem/Shared/HTML/hp_homehelp.htm
 
Nevěděl by někdo co by mohlo pomoct??
 
děkuji předem
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.lis.2005 v 13:49
Zkuste si zaktualizovat Internet Explorer.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
xkarlos Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 24.lis.2005
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.lis.2005 v 14:37
Tak to bohužel nepomohlo


Upravil xkarlos - 02.pro.2005 v 08:08
Zpět nahoru
xkarlos Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 24.lis.2005
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.pro.2005 v 08:08
Opravdu někoho nenapadá co s tím ?
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2005 v 14:17

Vážený pane, problém je buď na straně firmy Microsoft nebo Autodesk. Zřejmě to souvisí s poslední záplatou buď ve winXP nebo v AIS/P10. S problémem je již firma Autodesk seznámena a řeší ho. Snad by to mělo být vyřešeno během několika málo dnů (formou další záplaty). Zatím jsme v jejich rukou (občas je třeba kliknout na ikonku /satelit/ v pravém dolním růžku a tím zjistit jestli je nějaká nová záplatička)....

PS: Problém je mnohem horší než se zdá - nejde totiž ani registrovat nové verze. K registraci je totiž využíván komprimovaný formát html - tak jako u již zmiňované nápovědy. Stránka pro registraci se tedy vůbec nanačte...

Martin Rebenda
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2005 v 14:47

Původně odeslal(a) xkarlos xkarlos napsal(a):

Opravdu někoho nenapadá co s tím ?

opravdu máte aktuální systém (t.j. Windows Update nenabízí žádné aktualizace)?
co na to říká dodavatel (=technická podpora)?

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2005 v 14:54
Pane inženýre, naším dodavatelem je firma Dagis. Je to ověřené - tento problém je v tuto chvíli ze strany uživatelů neřešitelný. Je třeba čekat na záplatu. Popis problému byl odeslán na support Autodesku...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2005 v 15:06
...buď čekat anebo problém vyřešit jinak. O žádném "neřešitelném problému" v helpu Inventoru nevím.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
jara.k Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.pro.2005 v 09:37

Mám podobný problém s helpem: Po nainstalování INV10-SP2 se mi objevuje chyba skriptu IE2 (ms-its:C:\Program Files\Autodesk\Inventor 10\pss\ADMMain_10_0.chm::/Helpsystem/StandardParts/Html/stdp _configurelibrary_ref.htm). Nevím do jaké míry problém souvisí s instalací SP, ale předtím sem tento problém nikdy nezaznamenal...(IE aktualizován)

Pokud to není neřešitelný problém, poraďte. (Jo a nejsem programátor)

Jinak pro doplnění: Pracuji s INV od verze 5, cca 5let. Do doby, než firma zakoupila INV10 jsem byl schopný vymodelovat vše co jsem potřeboval. Teď mám pocit, že si se mnou 10tka hraje a že si ze mě dělá pr.el. Připadám si občas jako začátečník, který neumí vysunout těleso... Až mě to opravdu na.ere, pošlu Vám pro pobavení nějaký ukázky (snímnu obrazovku do avi, jinak by ste mi nevěřili...)

Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.pro.2005 v 10:11
Původně odeslal(a) jara.k jara.k napsal(a):

Jinak pro doplnění: Pracuji s INV od verze 5, cca 5let. Do doby, než firma zakoupila INV10 jsem byl schopný vymodelovat vše co jsem potřeboval. Teď mám pocit, že si se mnou 10tka hraje a že si ze mě dělá pr.el. Připadám si občas jako začátečník, který neumí vysunout těleso... Až mě to opravdu na.ere, pošlu Vám pro pobavení nějaký ukázky (snímnu obrazovku do avi, jinak by ste mi nevěřili...)



Vidim ze nie som sam kto povazuje 10-tku za totalny nepodarok. Ja si veselo platim predplatne, teda mam ju legalne ale lezi mi na disku bez uzitku. (jeden mensi projekt som v tom urobil - ale to som este netusil co sa z toho vykluve) Robim v starej dobrej 9-tke a neriesim kazdy den nejeke problemy tykajuce sa SW. Predplatne som na buduci rok zrusil. Ked vyjde 11-tka, pozriem, otestujem a potom pripadne dokupim (za priplatok 100EUR - vzdy sa to oplati viac ako kupit druhy krat mrtvu macku vo vreci...)

Lubo

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2005 v 16:40

Zpráva pro všechny kterým nefunguje nápověda:

Je třeba vyzkoušet následující:

1) Naistalovat - Java Plug-in 1.5.0_06 (nutné) http://www.java.com/en/download/index.jsp.

2) Přihlásit se jako Administrátor (při přihlašování do winxp 2x po sobě stlačit Ctrl+Alt+Delete - dostanete se do přihlašovacího okna a zadáte uživatelské jméno Administrator a heslo. Pokud heslo neznáte - zeptejte se svého admina. Jinak při standardní instalaci XP heslo není zadáno - tudíž stačí zadat jenom Administrator - bez hesla a potom Enter...

3) Nápověda by měla v profilu administrátora již fungovat.

4) Smažte si svůj profil a vytvořte si profil nový. Patrně bude nutné si před samotným smazáním zkopírovat svoje data v profilu někde mimo (standardní postup uživatele).

5) Přihlašte se do nového profilu a nápověda by měla již fungovat. Uložená data z předešlého profilu překopírujte do profilu nového.

6) Pokud to nefunguje dál tak je problém někde jinde. Zavolejte technika a on si poradí.

Hodně zdaru! A pro ty, kteří neholdují verzi 10 - nechte se nechat proškolit a potom možná změníte názor! Mnohdy jsou problémy způsobeny nesprávným postupem při tvorbě modelu nebo sestavy.

Martin Rebenda
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2005 v 17:55
Když to porovnáte se skutečnou příčinou a způsobem nápravy - viz:
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=4768
je tato rada poněkud silně krkolomná, ale pokud také vede k cíli, prosím.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
xkarlos Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 24.lis.2005
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2005 v 16:30
Neexistoval by i nějaký postup bez nutnosti vytvářet nový profil ve Windows ? Nechci přijít o veškerá nastavení v profilu. Škoda, že pomoc je pouze pro VIP uživatele. Myslím že by řešení tohoto problému mohlo být pro všechny uživatele.
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2005 v 16:41

Přirovnal bych to k tomu, když klekne systém. Taky musíte všechno nahodit a nastavit. Tady si "jenom" vytvoříte nového uživatele a do něj překopnete data ze starého uživatele. Pokud Vám pánové moderátoři pošlou popis jak to obejít jinak,  tak to budete mít jednodušší. Jinou variantu neznám - mě pomohla, tak jsem si ji nenechal pro sebe a publikoval jsem ji.

Přeji Vám všem, kteří si toto téma budete číst pěkné vánoce a úspěchy v novém roce! A samozřejmě minimum problému s AI10.

Martin Rebenda
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2005 v 21:01

aby nedošlo k mýlce - obecné standardní řešení samozřejmě existuje pro všechny uživatele, totiž nechat si poradit od svého dodavatele

komerční služby technické podpory od AAC Solutions/Xanadu (kam patří i VIP server) jsou určeny pro případy, kdy dodavatel neposkytuje podporu v požadované kvalitě

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,262 sekund.