Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5563 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoStaré OC verzus nové OC

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Staré OC verzus nové OC
    Zasláno: 03.dub.2013 v 12:01
Pekný deň,
mám model vytvorený vo verzii INV9 z valcovaných profilov pomocou OC. Je nejaká šanca to dostať do aktuálnej verzie tak aby zostali valcované profily živé?
Ď
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.dub.2013 v 12:49
Poněkud tomu nerozumím. Pokud máte model vytvořený z profilů, tak by to mělo být vše staené na disku, jestli to dobře chápu, tak chcete aby v případě změny to bylo navazbeno na OC? Co se stane, když model otevřete v nové verzi a uložíte? Pokud budete mít v OC rodinu oněch profilů, tak by to mělo jenom přeuložit do nové verze.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.dub.2013 v 14:20
Samozrejme že som to migroval...Ale vo verzii 9 sa zrejme tá príslušná rodina volala inak, a asi aj bola nejak inak definovaná...Keď sa pokúšam editovať profil pomocou OC, tak povie že taká rodina nie je v knižnici...napriek tomu že ide o normalizovaný U profil, ktorý zrejme nemal dôvod byť teraz iný ako bol vo verzii 9.
Mám skúsenosť že z verzie 2009 to stačí migrovať a INV tie profily rozpozná vie ich modifikovať.
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.dub.2013 v 08:34
Pozor migrace ze starších verzí OC bohužel není tak jednoduchá - tuším že do verze 2011 je to OK a ve verzi 2011 přišla změna, takže migrace starého OC do současné verze je potřeba provést právě přes 2011ku. - ADMS prostě starší knihovnu nenačte.

- Ikdyž nevím jak je to s běžnou "migrací" - já jsem zkoušel import OC 2010 -> 2013 a tam jsem bez 2011ky nepochodil...

Tedy pokud se jedná o jednu rodinu, tak bych ji znovu vytvořil (přičemž bych si pomohl tabulkou z OC 2009ky - tedy pokud ji ještě můžete otevřít) jinak při importu celé knihovny platí co jsem psal výše.

Upravil Cheff - 04.dub.2013 v 08:39
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.dub.2013 v 09:10
Aj mňa napadlo znova vytvoriť tú rodinu. Nepomohlo. Ale netuším či to nefunguje preto že som tú rodinu nedokázal vytvoriť presne tak ako bola tá vo verzii 9, alebo je to z princípu márna snaha...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.dub.2013 v 14:06
Já mám navíc ještě ten problém, že v I9 jsem tahal profily z MechSoftu - ty už vůbec neví co je to OC.
Vyřešil jsem to tím, že jim dávám do atributů vzorečky, které mám uloženy ve wordu a tím jsem  jim částečně vdechl život. Edituji je sice ručně, ale nemusím přepisovat atributy.
př:

L Profil                       = L-Profil  <prf_b>x<prf_b>x<prf_t>-<prf_l>

U Profil                      = U-Profil  <prf_h>x<prf_b>-<prf_l>

 

Plocháč                       =Stange <prf_b>x<prf_h>-<prf_l>

4hran                          =Stange <prf_b>x<prf_b>-<prf_l>

 

Trubka                        =Rohr DIN 17 457 - <prf_d> x <prf_t> - <prf_l>

Kulatina                      =Rundstab Ø<prf_d>h11-<prf_l>

 
 V rozpisce to jde celkem rychle. Problém je, že se musejí odfajfkovat příslušné parametry a nastavit jim formát - musí se otevřít příslušný soubor. V Adeonu na to kdysi chtěli vytvořit utylitku, ale chtěli za ni moc, tak jsme je odmítli.
 
 
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 11:53
Co při definici do OC nepomohlo? ostat do OC - co se tam "umrtvilo"?

Dříve jsem všechny díly do OC publikoval pomocí iSoučástí. V současné době daleko raději kopíruji stávající podobnou rodinu (jako nezávislou kopii) a té pak doupravím tabulku (občas i model je-li třeba) k obrazu svému.

Takováto úprava nebývá dlouhá (zvl. pokud je k dispozici již hotová tabulka odkud se dají čerpat hodnoty...)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7195:VIPPo přejmenování počítače mi přestalo fungovat Obsahové centrum.
Tip 7248:VIPNeaktualizuje se Obsahové Centrum po publikaci změn.
Tip 12316:Jak do OC publikovat iSoučást s barvou jako jedním z volitelných parametrů?
Tip 12021:Jak zjistit zda používám lokální Obsahové centrum nebo Vault?
Tip 8645:Jak správně sdílet sestavu obsahující normalizované součásti (OC)?
Tip 9724:Jak přenést nastavení Inventoru na jiný počítač?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,711 sekund.