Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11081 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoChyba příkazu PLOCHA (AREA)

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Chyba příkazu PLOCHA (AREA)
    Zasláno: 04.dub.2013 v 22:40
Zdravím všechny. Nevíte prosím někdo, zda existuje oprava chyby ACADu 2013 v počítání plochy křivek? Problém popsán zde na odkazu (poslední příspěvek asi nejvíce vystihuje):
http://forums.autodesk.com/t5/AutoCAD-2013-2014/Area-calculations-in-2008-and-2013/m-p/3538926

V podstatě jde o to, že příkaz AREA v A2013 má jakousi interní chybu a počítá špatně plochu u křivek, které mají některé segmenty přes sebe. To vznikne typicky třeba tak, když objede křivkou plochu místnosti, ve které je sloup - ten si odečte obtáhnutím křivkou, kde část je přes sebe.
Projevuje se to tak, že A2013 nevidí ve vlastnostech křivky plochu, ale příkaz AREA jí vypíše (ovšem špatnou). Diference mohou činit klidně i 1/2 celkové plochy!!! Pro mě naprosto neuvěřitelný bug, na který jsem přišel zcela náhodou.

Pokud výkres otevřete v A2012, je vše v pořádku.
Děkuji.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.dub.2013 v 23:14
Vím, že byla změna v algoritmu ve verzi 2010 (resp. 2009 s Bonus packem) - viz:
ale mezi verzemi 2013 a 2012 snad ne. V Service Packu 1.1 je nějaká oprava plochy - pokud nemáte AutoCAD zaktualizovaný na SP1.1, zkuste jej.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 00:26
ACAD mám aktualizovaný a opravdu to dělá tak, jak to popisuji, bohužel.
Pro ilustraci zlobivá křivka na odkazu (ale není to jen jedna, jsou jich desítky), schválně zkuste. Na chování nemá vliv PC, dělá mi to napříč celou firmou na různých PC: http://www.uschovna.cz/zasilka/L4UUISUMK32X5DJL-JWR

ACAD 2012 SP2 CZ = 798 m2 (správná plocha)
ACAD 2013 SP1.1 CZ = 432 m2

Upravil Petr Bláha - 05.dub.2013 v 09:33
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 08:34
Výkres obsahuje nějaké proxy a ta obvodová křivka je trochu speciální (to je výsledek příkazu HRANICE nebo je to konstruováno ručně?), ale skutečně se verze 2012/2013/2014 chovají odlišně. Pro verzi 2013 je to sebeprotínající křivka a plochu (ve Vlastnostech) tak nespočte, příkaz MEASUREGEOM ukáže kde se ta plocha "zmenšuje".
Verze 2014 ukáže plochu i ve Vlastnostech správně. Příkaz AddArea ukáže plochu správně ve všech verzích.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 09:04
Dobrý den, mohl byste sem vložit dwg s příkladem ? zajímá mne co přesně máte namysli, protože ať zkouším jak chci, tak mi v ACAD 2013 počítá správně.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 09:20
Odkaz na DWG je výše v příspěvku pod slovem uschovna.cz.
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 09:24
Ten balast je z původního výkresu, jak jsem jen promazal okolí (měl jsme udělat PIŠBLOK, polepším se ).
Křivka je normálně oklikaná, ale následně je uzlově protažená a uzlově přidané segmenty. Speciální je pouze tím, že má některé segmenty přes sebe a opačném směru tažení. V naší profesi je to ale poměrně běžná křivka, ze které se počítají plochy.

ADDAREA mi v A2013 neukazuje správnou plochu, hází špatnou jako AREA.

Potřeboval bych nějaké řešení problému, nefunguje pro nás základní funkce. Máme přes křivky počítány plochy ve všech i velmi rozsáhlých projektech! Není v našich silách vše předělat na jinou metodu počítání nebo to počítat po staru ručně. Downgrade na A2012 není řešení. Upgrade na A2014 také ne, ten ještě CZ není a 3-4 měsíce nebude (máme balíček s Revitem). Děkuji.

Upravil Petr Bláha - 05.dub.2013 v 09:30
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 09:42
Omlouvám se, nevšiml jsem si odkazu.
Tak v ACAD 2013 mi plochu dává také špatnou.
Zkoušel jsem konkurenční Cadkon 2013 a pomocí totožného příkazu určí plochu správně .....
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 09:46
Nejrychlejší řešení je asi ten AddArea - u mně ve verzi 2013 funguje dobře (nemáte nějakou starou variantu?):

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 9/addaera.gif

 
Upgrade na AutoCAD 2014 CZ by měl být rychle (na Subscription centru už českou verzi vidím). Sada Revit Suite už neexistuje, Building Design Suite bude česky až tak za měsíc.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 10:36
Zvláštní, u mne stačí křivku zreverzovat a zobrazí plochu "skoro" správně, což sice není řešením pro pana Bláhu, ale v nouzi může pomoci.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 10:44
Addarea funguje v LT verzi 2013 ?
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 10:53
ADDAREA může být starší, nemá kapacitu aktualizovat každý měsíc, dělám to většinou až s novou verzí ACADu. Novější tedy zabere. ADDAREA ale neprováži s tabulkou, tedy to stejně moc nepomůže (máme datově provázené tabulky s těmi křivkami pr počítání ploch).

Ta reverze opravdu funguje, to mě nenapadlo. Jen je problém, že pokud se směr vrátí zpět, je plocha opět špatně. Nedá se to tedy aplikovat hromadně, protože některé sice spraví, ale jiné zase rozbije. Ale i tak děkuji, částečně to pomůže.

Ten CADCON je zajímavý. Je to jen nadstavba ACADu, tedy jsem myslel, že nemění nativní příkazy ACADu. Asi to bude jinak nebo tuto chybu cíleně autor CADCONu opravil.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 11:44
S tím Cadconem nevím jak to je, ale měl by být postaven na plném autocadu, protože dokáže používat vnořené funkce. jist si tím nejsem, třeba je na LTčku, nicméně AREA tam funguje správě a úplně stejně jako v ACAD LT. Tedy jiná funkce to není, příkaz je taky stejný, nicméně chyba je opravena .... zajímavé ....
Popravdě jste mne dnešním příspěvkem dosti zaskočil, protože již nevím jestli mohu nadále věřit výpočtům ploch či ne a kontrolování správnosti samozřejmě není řešením ....
Zpět nahoru
Stáhalík Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad,Revit
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 11:54
Cadkon je někdy od loňska založený na IntelliCADu a s kompatibilitou a spolehlivostí tak má hodně problémů. Na to bych moc nesázel.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 11:59
Nevsázím, jen říkám, že příkaz area se tam chová naprosto totožně, akorát funguje správně. Popravdě mám v práci na pc cadkon zkušebně pro rozhodnutí jeslti jej chci a vím, že ne. Jen jsem napsal, že příkaz zde funguje správně :)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 12:04
Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

ADDAREA může být starší, nemá kapacitu aktualizovat každý měsíc, dělám to většinou až s novou verzí ACADu. Novější tedy zabere. ADDAREA ale neprováži s tabulkou, tedy to stejně moc nepomůže (máme datově provázené tabulky s těmi křivkami pr počítání ploch).
Pozor, příkaz EXTRDATA mi ale funguje s touto a podobnými "skoropřekříženými" křivkami správně i ve verzi 2013. Takže s provázáním by neměl být problém. Je evidentně založen na vlastnosti "Area" (jako AddArea) a ta je správně.
 
Na výstupy z MeasureGeom lze zdá se plně spolehnout ve verzi 2012, 2014 (a dalších kromě 2013) a ve verzi 2013 jen pokud měřená křivka neobsahuje překřížené nebo na sobě ležící segmenty.
 
AddArea používá metodu vlastnosti Area myslím někdy od konce roku 2011.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 13:46
Pro doplnění: psali jsme do "továrny", odpověď je že to je známý problém verze 2013 u úseček a křivek s překrývajícími se nebo zasmyčkovanými hranami; jeho oprava bohužel vyžaduje zásadní přepsání kódu a není možné jej řešit klasickým service packem (takže s opravou asi není možné moc počítat); nicméně ve verzi 2014 je to opraveno
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 16:37
Panu Michlovi velice děkuji. Bohužel lze zjištěný stav komentovat snad jen takovou malou parafrází (omlouvám se za OT):

"Vážený pane,
zasíláme Vám odpověď na Váš dotaz k funkčnosti našeho vysoce kvalitního prémiového výrobku. To, že Váš automobil (náš výrobek) při zatočení volantem doprava zahne doleva, je známá chyba modelu 2013. Oprava vyžaduje přepracování celého systému řízení, což je technicky komplikované a tudíž pro nás nerentabilní.

Mrzí nás, že jste tento drobný nedostatek našeho výrobku zjistil až nárazem do zdi ve svém vozidle, ale naše technické oddělení nepovažuje tento nedostatek za nijak fatální a bránící užívání. Proto jsme ani nepovažovali za nutné Vás s tímto drobným detailem při koupi výrobku seznámit.

Dovolujeme si Váš informovat, že náš nový model 2014 s cenou 120.000,- touto drobnou nepraktickou vlastností již nedisponuje a máte možnost si ho zakoupit.

PS: Závěrem si dovoluji připomenout, že v souladu s licenčními podmínkami, které jste akceptoval otevření našeho vozidla, nenese naše společnost jakékoliv záruky za chyby či škody způsobené používáním našeho vozidla. To se samozřejmě týká také incidentů způsobených prokazatelnou skrytou vadou našeho produktu.

S pozdravem
Adam Vysmátý
generální ředitel společnosti
KASLEME-NA-VAS a.s."


... mám ten pocit jen já nebo i vám přijde, že něco není zcela v pořádku?
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7623:VIPPlocha povrchu součásti a další automatické iVlastnosti v Inventoru.
Tip 3397:Při volbě "Inked area" je přesto z AutoCADu vytištěn velký formát s prázdným místem.
Tip 4183:Součet ploch vybraných objektů.
Tip 3024:Zobrazuje Revit čistou nebo hrubou plochu místnosti?
Tip 6025:Zrychlení funkce vybarvení plochy v Impression.
Tip 13355:Co znamenají zkratky GIA, GFA nebo BC v analýzách Spacemakeru? (Forma)


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,320 sekund.