Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6899 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoChyba příkazu PLOCHA (AREA)

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 18:33
Hezké. V tomto případě bych spíš řekl, že v modelu vozu 2013 dochází při huštění pneumatik pumpičkou k nesprávnému zobrazení tlaku (a při huštění kompresorem ne), ale to nic nemění na tom, že fungovat by to mělo i s tou pumpičkou.
 
Zpět k realitě - jak to dopadlo s tím provázáním plochy na tabulku? Zkusil jsem to i na jiném stroji s A2013 a funguje mi to normálně.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 18:47
S tím nezbývá než souhlasit.
To, že napíšou rovnou, že takhle zásadní BUG se ani nebudou snažit opravit je opravdu otřesné!

Zajímalo by mě, jak by se Autodesku líbilo, kdyby si konkurence dala na reklamu "Na rozdíl od AutoCadu měří náš program plochy SPRÁVNĚ"...
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 19:03
Kdyby to byl zásadní problém, asi by k němu u releasovaného produktu ani nedošlo a nebylo by co opravovat. Tento problém se ale podle mně projevuje jen u nepříliš často používaných, atypicky tvořených křivek (s překříženými nebo cikcak překrývajícími se segmenty) a jen při použití určitého typu příkazu pro zjišťování plochy. Normální hranice počítá ve všech případech správně.
Standardní příkaz pro měření plochy (z menu) upozorňuje u měření těchto speciálních hranic vizuálně, že změřená plocha není celá, a další příkazy AutoCADu pro výkazy a sumarizace ploch fungují na těchto speciálních hranicích správně. Určitě by bylo dobré, aby třeba AutoCAD varoval důrazněji, že se mu daný typ hranice nějak nelíbí, to chyba je, ale nepovažuji to za tak zásadní problém verze 2013.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 19:08
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Hezké. V tomto případě bych spíš řekl, že v modelu vozu 2013 dochází při huštění pneumatik pumpičkou k nesprávnému zobrazení tlaku (a při huštění kompresorem ne), ale to nic nemění na tom, že fungovat by to mělo i s tou pumpičkou.
 
Zpět k realitě - jak to dopadlo s tím provázáním plochy na tabulku? Zkusil jsem to i na jiném stroji s A2013 a funguje mi to normálně.


Už se těším, až budu vysvětlovat na stavbě a investorovi, proč je ve výkazu výměr poloviční plocha dlažby, silnice, ... atd. A proč je stavba o několik miliónů dražší.
Řeknu jim - to jen způsobila drobná chybka v tom software co používáme. Sorry. Kdyby jste si to objednali za několik měsíců, tak už bude nová verze a pak by jsme Vám to spočítali správně. Tak se nebojte si u nás zase něco objednat. Angry

Trochu se v debatě vrátím - chápu to dobře, že utilita Addarea měří plochu dobře? Dá se nějak specifikovat jaká nejjednodušší křivka tento BUG vyvolá?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 19:16
Žádná skutečně obrysová křivka není spočtena špatně. Pokud je ale "obrysová" křivka překřížená ("motýlek") nebo její některé segmenty leží cikcak přes sebe, nezobrazí ve verzi 2013 okno Vlastnosti žádnou plochu a starý příkaz AREA zobrazí neúplnou plochu. Standardní příkaz (z menu) MEASUREGEOM indikuje, že změřená plocha není úplná. Příkaz pro automatický výkaz (DATAEXTRACTION) a AddArea (a jakákoliv další utilita pracující s objektovou vlastností Area) vrací plochu vždy správně - alespoň u mne.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 20:29
Pocit mám stejný. Na základě dnešního vlákna jsem dostal velmi špatnou myšlenku....
Před koncem roku jsme ve firmě upgradovali z verze 2012 veškeré licence na 2013, tedy teď vzniká problém v tom, že je potřeba upgradovat na 2014 co nejdříve nebo prostě downgradovat na 2012 (což je divné řešení). Zrovna tato funkce, pokud se na ní člověk nemůže spolehnout, je dosti nepříjemná. V práci jsem již kolegům oznámil, že není možné teéto funkci důvěřovat, zvláště při složitých křivkách - pak tedy nevím jak vyhodnocovat plochu u těchto křivek ..... no není to moc hezké ...
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 20:31
mimo jiné addarea mi v LT verzi vůbec nejde zadat :(
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 20:56
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Žádná skutečně obrysová křivka není spočtena špatně. Pokud je ale "obrysová" křivka překřížená ("motýlek") nebo její některé segmenty leží cikcak přes sebe, nezobrazí ve verzi 2013 okno Vlastnosti žádnou plochu a starý příkaz AREA zobrazí neúplnou plochu. Standardní příkaz (z menu) MEASUREGEOM indikuje, že změřená plocha není úplná. Příkaz pro automatický výkaz (DATAEXTRACTION) a AddArea (a jakákoliv další utilita pracující s objektovou vlastností Area) vrací plochu vždy správně - alespoň u mne.
Dvě věci mne na tomto zarážejí: Pro uživatele je plocha jako plocha a má mu být úplně jedno, jaký příkaz tento údaj měří - tady píšete, že jich je několik a každý může dát na té samé entitě jiný výsledek - to je špatně už z principu a ani změna kódu to nespraví.
Druhá věc je vztah prodejce - uživatel: K čemu vám je platinové ocenění, když
a) nevíte o této chybě a o možnostech průšvihů, které přináší do praxe
b) víte o ní a nemáte možnost ji opravit
c) další možnosti si doplňte...
My jako uživatelé jsme na dodavatelích v mnoha věcech závislí (stejně jako na kvalitním servisu auta), nemáme šanci vidět hluboko do produktu a takovéto chování předvídat.

Jinak právě takovéto problémy s plochami mne vedli k doporučování používat šrafy namísto křivek pro plochy místností a propojení do tabulek - u šrafy hned vidíte, že je něco špatně a nezobrazuje plochu ve vlastnostech - sice se musí sloupy mnohdy dělat jako samostatné hranice, ale zase se rychleji kopírují...


Upravil Peter Jirat - 05.dub.2013 v 21:02
Zpět nahoru
ETrost Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.srp.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD
Stav: Offline
Bodů: 22
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 20:59
Já používám příkaz Vložit->Extrahovat data. Už jsem tím zpracoval hodně výkresů a na žádný problém jsem nenarazil. Chyba plochy už by se někde projevila. Používal jsem to ve verzi 2012 i 2013. Mám se nějak bát?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 21:20
Ne, nijak se bát nemusíte. Myslím že rozruch je hodně přehnaný. Tedy ještě jednou:
Veškeré normální obrysové křivky jsou AutoCADem 2013 (a LT2013) počítány správně a všechny příkazy pro výpočet plochy dávají stejný a správný výsledek. Uživateli je jedno jaký příkaz pro výpočet plochy použije. O pravděpodobnosti výskytu problému svědčí i to, že se na něj narazilo až po roce existence verze 2013. Problém (jen staré, v menu neodkazované verze) příkazu AREA se týká jen hodně atypických a vzácných hraničních křivek nakreslených vědomě s překrývajícími se nebo překříženými segmenty (což matematicky vzato ani není obrysová křivka). Normální příkaz pro výpočet plochy (MEASUREGEOM) dostatečně vizuálně varuje u podobných podivných křivek (podobně jako šrafy).
 
Naše možnosti oprav jsou v těchto situacích dvě - naprogramování náhradního řešení (to jsme udělali - z jiných důvodů - bezplatnou utilitou AddArea; není pro LT) a nahlášení/eskalaci problému na Autodesk (to jsme udělali v řádu minut od nahlášení problému). V tomto případě eskalace zatím nevedla k rychlé opravě, to jestli tento speciální případ Autodesk ve verzi 2013 nějak technicky ošetří, teď záleží na nich (a na hlášeních a tlaku těch uživatelů, kteří podobné speciální objekty používají).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.dub.2013 v 22:20
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Ne, nijak se bát nemusíte. Myslím že rozruch je hodně přehnaný. Tedy ještě jednou:
Veškeré normální obrysové křivky jsou AutoCADem 2013 (a LT2013) počítány správně a všechny příkazy pro výpočet plochy dávají stejný a správný výsledek. Uživateli je jedno jaký příkaz pro výpočet plochy použije. O pravděpodobnosti výskytu problému svědčí i to, že se na něj narazilo až po roce existence verze 2013. Problém (jen staré, v menu neodkazované verze) příkazu AREA se týká jen hodně atypických a vzácných hraničních křivek nakreslených vědomě s překrývajícími se nebo překříženými segmenty (což matematicky vzato ani není obrysová křivka). Normální příkaz pro výpočet plochy (MEASUREGEOM) dostatečně vizuálně varuje u podobných podivných křivek (podobně jako šrafy).



Nedivte se, rozruch je protože  (alespoň pro mě) je otřesné, že funkce, na kterou se uživatelé naprosto s důvěrou spoléhají vůbec nemusí být spolehlivá. Možná, že z hlediska programátorů je to drobnost, ale dokážu si snadno představit opravdu nehezký průšvih... Pokud něco nedokážu změřit, tak nemohu vypustit žádné číslo! Nechápu jak to, že v předchozích verzích takto "problematické" křivky měří zcela bez problémů. Prostě jakékoli měření v CADu musí být bez takovýhle chyb a pokud se vyskytnou, tak by to měl výrobce bleskurychle opravit nejen u aktuální verze (což stále AutoCad 2013 je!) ,ale čekal bych to i u verze starší... Byť by to byla oprava ve smyslu, že se vypíše "Tuto plochu nelze změřit."

Nesouhlasím, že se na chybu přišlo až po roce - ta diskuse odkazovaná v prvním příspěvku je rok stará. Je pro mě nepochopitelné jak to že to to Autodesk za tu dobu nebyl schopen řešit. Jen chci podotknout,. že to není výtka na nikoho z Cadstudia.

Mohl by někdo, kdo má k dispozici AutoCad 2013 (mám k dispozici jen 2011) nakreslit jednoduchý příklad kterých typů křivek se vyvarovat?
Nyní to na mě osobně působí, že měření ploch se prostě v 2013 nedá věřit... Ouch
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.dub.2013 v 08:25
Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):


Jinak právě takovéto problémy s plochami mne vedli k doporučování používat šrafy namísto křivek pro plochy místností a propojení do tabulek - u šrafy hned vidíte, že je něco špatně a nezobrazuje plochu ve vlastnostech - sice se musí sloupy mnohdy dělat jako samostatné hranice, ale zase se rychleji kopírují...

Ano, toto je dobré řešení, které asi také začneme používat. Díky uzlové editaci šraf to je již použitelné řešení.

Nadšen ze situace nejsem, ale pan Michl myslím udělal pro věc maximum co mohl (nechci ho bránit, prostě jen můj názor). U Autodesku nejde nic snadno a pokud je chyba taková, že se to nedá opravit nějakou jednoduchou opravou, nikdo jiný jak programátoři Autodesku to neopraví. Jelikož to ale nějakému vedoucímu týmu vyšlo neefektivní, v poměru počet naštvaných uživatelů vs. cenový náklad, dlabou na to.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.dub.2013 v 09:31
Ještě využití nápadu pana Jiráta s obrácením křivky - utilita FixArea13 (viz Download) najde ve výkresu křivky, které by mohly dělat potíže v příkazu AREA a převrátí jejich směr. V našich testovacích výkresech to vedlo vždy k opravě.
Je potřeba jen ve verzi 2013 a není potřeba pokud používáte AddArea.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.dub.2013 v 15:59
Je nějaké řešení pro LT verze ? protože v práci máme poměrně hodně LT verzí ....
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.dub.2013 v 17:45
LISP utility jsou jen pro plnou verzi. Ale "řešení" pro LT2013 je celkem triviální (podobné jako pro plnou verzi) - nekreslit překřížené křivky - a když už se ve výkresu nějak objeví, nepoužívat na ně zastaralý příkaz _AREA.
 
Mimochodem, příkaz "Výkaz ploch po hladinách" z CADstudio LT Extension používá pro výpočet výměr jiný algoritmus (determinanty) a počítá proto obsah také správně.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.dub.2013 v 18:36
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Ještě využití nápadu pana Jiráta s obrácením křivky - utilita FixArea13 (viz Download) najde ve výkresu křivky, které by mohly dělat potíže v příkazu AREA a převrátí jejich směr. V našich testovacích výkresech to vedlo vždy k opravě.

Díky!
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7623:VIPPlocha povrchu součásti a další automatické iVlastnosti v Inventoru.
Tip 3397:Při volbě "Inked area" je přesto z AutoCADu vytištěn velký formát s prázdným místem.
Tip 4183:Součet ploch vybraných objektů.
Tip 3024:Zobrazuje Revit čistou nebo hrubou plochu místnosti?
Tip 13355:Co znamenají zkratky GIA, GFA nebo BC v analýzách Spacemakeru? (Forma)
Tip 6025:Zrychlení funkce vybarvení plochy v Impression.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,605 sekund.