Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4525 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPole Hardware

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Pole Hardware
    Zasláno: 16.dub.2013 v 09:02
Dobrý den,

napadlo mne, nešlo by rozšířit profil uživatelů o informace jaký používají počítač, operační systém, myš či monitor? Čas od času se tu vyskytne dotaz co je nejlepší používat (myši, monitory, NTB, ...) a takto by každý viděl co u koho frčí, co kdo používá. Když to doženu do extrému, tak by se z toho dal vytvořit i přehled, resp. žebříček, co se používá nejvíc, co je oblíbené a tak.

Vím, že tu je možnost vyplnit si používaný CAD program, ale toto sem nikde nenašel, tak pokud tato možnost již někde je, tak se omlouvám za hloupý dotaz. Smile
Václav Dušek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 09:39
Pole "Používaný hardware" doplnit můžeme, ale muselo by to být jedno obecné textové pole. Nějaký selectbox rozdělený na různá předdefinovaná CPU, OS, RAM, výrobce, rozlišení a grafiky by byl strašně složitý.
Obecné pole (pokud jej uživatelé budou vyplňovat a aktualizovat) s "nepevně" naformátovaným obsahem dá informaci o nejčastěji používaném hardware, ale nepůjdou dělat nějaké žebříčky.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 11:11
Tak viděl bych to jako současné pole pro CAD program. Smile Žebříčky by byli taková přidaná hodnota, chápu složitost.

Aby to nebylo špatně pochopeno, nemyslel jsem to tak, že to tu chci, spíš jestli by to ocenilo i ostatní osazenstvo diskuze, jestli by to bylo přínosné. Abyjste se s něčím nepachtil a pak to stejně nikdo nepoužíval. Embarrassed
Václav Dušek
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 12:11

Je mi to celkem fuk, ale já to určitě nepoužiju. (cca 25 licencí ve 2 firmách na všem možném...)

Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 12:22
Nevím, pokud se tážu na nějaký konkrétní hw problém, tak to nemusí být právě problém PC, na kterém sedím, či z kterého jsem přihlášený, pak ten údaj je mimo. Za mne osobně bych takovýto údaj spíše bojkotoval...
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 12:25
Myslím si, že by to nemělo využití... Protože každý potřebuje pro svoji danou práci jinak stavěný pc i monitor a myš. A když by byl někdo kdo se chtěl zeptat na hardware a podíval se např. na někoho kdo je z jiného oboru než on potřebuje nebo na někoho, kdo má pc a daný program mu na tom nefunguje kvůli grafické kartě, tak je lepší radši napsat téma do fóra pro hardware a určitě mu tam někdo napíše svůj názor, co by pro konkrétní požadavky mohlo vyhovovat a jak by to na daném pc mohlo běhat.

Já osobně používám více pc či notebooků a každý má jiná specifika na určitou práci...
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 12:46
Dobře, dobře, můj nápad nepadl na úrodnou půdu. Thumbs Down

V tom případě jako bych nic neříkal. Smile
Václav Dušek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 13:08
Já myslím, že to není tak špatný nápad (i jiná fóra to občas používají). Ani ne tak kvůli "žebříčkům" a "opisování", ale spíš kvůli doplňujícím informacím, když se někdo táže na nějaký problém. Snáze jde pomoci nebo si všimnout nekompatibilit.
 
Podíváme se na složitost a když tak doplníme - hlavní úskalí ale vždy bude vyplňování takovýchto doplňkových údajů ze strany uživatelů.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 13:15
Pane Dušku vůbec jsem to nemyslel ve zlém ani nic proti Vám. Je to dobrý nápad, jak zlepšit toto fórum, ale má to svá úskalí...

Pane Michl určitě pro pomoc při řešení nějaké problému by to mohlo pomoci, ale může to být i zmatečné ohledně informací vyplněné uživatelem, když zrovna ten daný problém bude mít na jiném pc.
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 13:55
to Hoboj: V pohodě, nikdo ani nic se mne nedotklo, takže svědomí můžete mít čisté. :-)

tak mě je jasné, že je blbost sem vyplňovat kompletní HW a SW výbavu, myslel sem to čistě v obecné sféře, například jestli někdo používá WIN 7, Vista, XP nebo jestli má monitor Samsung, Asus nebo HP nebo myš takou a takou nebo jestli onen používá i 3D myš a tak, prostě strohé informace. Asi tak nějak jako máme v profilu zobrazeny programy s kterými pracujeme. Taky tam má někdo podrobné informace, někdo toho má méně, někdo už vůbec nic. Záleží na tom jak moc to kdo poctivě pojme.

Moje úplně prvotní idea byla, že když sem například vejde nováček a bude chtít například tip na myš, tak tu uvidí například nějaké TOP uživatele, u kterých je předpoklad, že danému rozumí, tudíž používají to nejlepší. A uvidí, že pan Seiner používá takovou výbavu, pan Jirát taky takovou a že pan Visingr má také to samé, takže to asi bude pro tu danou práci dobré, tak si to taky pořídí. A přiznám se i za sebe, že pokud bych přemýšlel nad pořízením něčeho nového, tak bych si určitě projel profily profláknutých diskutérů, abych měl lepší obrázek a nepořídil si nějaký zmetek. :-)
Václav Dušek
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2013 v 14:09
Původně odeslal(a) dusek dusek napsal(a):

to Hoboj:.....
A přiznám se i za sebe, že pokud bych přemýšlel nad pořízením něčeho nového, tak bych si určitě projel profily profláknutých diskutérů, abych měl lepší obrázek a nepořídil si nějaký zmetek. :-)


To v mnoha případech nemusí vypovídat o ničem jiném, než o tom jak moc se zaměstnavatel (nebo u studentů třeba rodiče) toho kterého diskutéra rozšoupli. LOL
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1729:Jak vypnout hardwarovou akceleraci v Inventoru?
Tip 2777:Při spuštení Windows se stále spouští Průvodce přidáním hardwaru.
Tip 11445:Hrubé zobrazení obloukových čar a ploch v Inventoru.
Tip 12276:VIPInventor 2020 - nastavení emulace grafiky, výkon grafiky.
Tip 11619:VIPRevit benchmark - jak měřit výkon PC workstation pro Revit.
Tip 8454:VIPCo můžu udělat pro zvýšení výkonu Inventoru bez výměny hardware?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,850 sekund.