Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11968 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenozarovnani radkoveho textu

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: zarovnani radkoveho textu
    Zasláno: 01.pro.2005 v 11:32
Mam stovky radkoveho textu, ktery mi vygenerovala nadstavba tak, ze je v tabulce zarovnan na stred, coz se mi nelibi, ale neprisla jsem na to jak jednoduse najednou zarovnat nekolik radek do jedne linie, zarovnavaci bod mam dobre, jen ty body textu posunout do jedny linie. Poradi mi nekdo? V microstationu byl na to sikovnej nastroj a divila bych se kdyby to autocad neumel.
Kroupík
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 11:34
vyberte ty texty (myší bez volby příkazu, tak aby se objevily modré body) a přes pravé tlačítko >vlastnosti< zarovnání >levý<
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 11:45

To na mysli nemam, tato funkce akorat vytvori zarovnavaci body na textu a ty ja uz vlevo mam, ja potrebuju aby nejak jednoduse posunula cele radky tak aby tento levy zarovnavaci bod se posunul a k cere kterou urcim, uz mi rozumite? Mam ty body leve body u kazdeho radku v jine poloze.  V microstatinu jsem vybrala radky a vybrala prvek ke kteremu se maji zarovat a text se poposoupal tak aby tyto uchopove body lezeli na jedne primce.

Kroupík
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 11:52

aha, psala jste, že je to zarovnáno na střed, tak jsem to špatně pochopil. Asi Vám nezbyde, než to přesunout elmanuelo.

Teď mě napadlo. Co přes ty vlastnosti natvrdo napsat shodnou hodnotu pro >umístění Y< ?

Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 11:55

existuje myslim prikaz align (ten neumim:)...pak jsou na www ruzne lsp programy , ktere umi udelat align textu, jak potrebujete.

Pak jde dtext zkonvertovat na mtext a zas rozbit zpet - tim se zarovna

Rostislav Říha
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 12:00
Původně odeslal(a) Machacek Machacek napsal(a):

aha, psala jste, že je to zarovnáno na střed, tak jsem to špatně pochopil. Asi Vám nezbyde, než to přesunout elmanuelo.

Teď mě napadlo. Co přes ty vlastnosti natvrdo napsat shodnou hodnotu pro >umístění Y< ?

Asi jsem to spatne napsala, ja myslela jako ze mi to zarovnalo na stred generovane tabulky. Nicmene vase rada funguje, to me nanapadlo, i kdyz zcela nepochopitelne jsem musela zmenit x souradnici :-), takze diky

Kroupík
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 12:23
Původně odeslal(a) Kroupík Kroupík napsal(a):

To na mysli nemam, tato funkce akorat vytvori zarovnavaci body na textu a ty ja uz vlevo mam, ja potrebuju aby nejak jednoduse posunula cele radky tak aby tento levy zarovnavaci bod se posunul a k cere kterou urcim, uz mi rozumite? Mam ty body leve body u kazdeho radku v jine poloze.  V microstatinu jsem vybrala radky a vybrala prvek ke kteremu se maji zarovat a text se poposoupal tak aby tyto uchopove body lezeli na jedne primce.

abych to špatně nepochopil

zjednoduším to na jeden sloupec tabulky, kde jsou texty zarovnány na střed (tak se to hlásí i ve vlastnostech) a při označení textu jsou dva uzly - na středu a vlevo.

Pokud je to takto, tak při změně úchopu ve vlastnostech se Vám všechny vybrané texty srovnají do jedné linie - původní osa pro středové zarovnání bude osou pro levé zarovnání

Pak se jednoduše všechny potřebné texty posunou za insert bod na potřebnou čáru

J. Mantlík

Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 12:25

souřadnice X je správně (posun vodorovně)

souřadnice Y je pro posun svisle :)

 

Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 12:34

To so pise Mantlík, to taky funguje, ale jen v pripade kdyz ten puvodni text je opravdu zarovnan puvodne  vuci sobe na stred (ten text nemel stredovej bod, ten jsme musela pridat), kdyby to bylo jen nahodile tak to nefunguje, coz prvni zpusob z x-souradnici ano, ale i tak diky!

Kroupík
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 13:19
Zdravím, myslím, že Váš problém vyřeší nástroj přítomný v AutoCAD Express Tools (jsou součástí AutoCADu). Příkaz je:
Text Justify - TJUST
Text Justify allows you to change the justification of text, mtext, and attribute text without changing the location of the annotation.
Zpět nahoru
pavel4 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 02.srp.2005
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 13:50
pro zarovnání textu v svislé i vodorovné linii mám dost dobrý lisp. Prodám za meilovou adresu...
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 13:51
tjust je to same jako ta rada zarovnat pod pravym tlacitkem, ktera mi nepomohla a v express tools mam 4 nastoje na editaci textu a ani jeden to neni
Kroupík
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 13:54
Původně odeslal(a) Kroupík Kroupík napsal(a):

To so pise Mantlík, to taky funguje, ale jen v pripade kdyz ten puvodni text je opravdu zarovnan puvodne  vuci sobe na stred (ten text nemel stredovej bod, ten jsme musela pridat), kdyby to bylo jen nahodile tak to nefunguje, coz prvni zpusob z x-souradnici ano, ale i tak diky!

Aha, takže to byl ten mnou taky "oblíbený" případ, kdy si nějaká nadstavba natvrdo přesune vkládací bod textu a přitom se tváří, že je jinde (standardně dle možností acadu)...

Docela by mne zajímalo, jak (a jestli) se tomu obecně dá zabránit

J. Mantlík

Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 13:56
A. Pokud máte zarovnání _MiddleCenter  (MC), po vyfiltrování textů - po sloupcích - jim v _Properties zadáte zarovnání _MiddleLeft a napíšete hodnotu Text Aligment X [požadovaná hodnota].
B. Pokud máte zarovnání _Center  (C), po vyfiltrování textů - po sloupcích - jim v _Properties zadáte zarovnání _Left a napíšete hodnotu Text Aligment X [požadovaná hodnota].

-FerTh-
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 13:56

To by me taky zajimalo, tohle je konkretně cadcon 2D, treba u legendy mistnosti se da zarovnani nastavit, ale u legendy obecnych bublin jsem na to zatim neprisla a automaticky to umisti na stred tabulky, ale s uchopovacim bodem vlevo :-(

Kroupík
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 14:01

Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

A. Pokud máte zarovnání _MiddleCenter  (MC), po vyfiltrování textů - po sloupcích - jim v _Properties zadáte zarovnání _MiddleLeft a napíšete hodnotu Text Aligment X [požadovaná hodnota].
B. Pokud máte zarovnání _Center  (C), po vyfiltrování textů - po sloupcích - jim v _Properties zadáte zarovnání _Left a napíšete hodnotu Text Aligment X [požadovaná hodnota].

myslim ze tento postup uz nekdo vyse popsal cesky :-) Teda jestli jsem to dobre pochopila

Kroupík
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 14:06
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):


...jde dtext zkonvertovat na mtext a zas rozbit zpet - tim se zarovna

jo, tohle je ale elegantnější... Stačí řádkový text převést na Mtext (v Expressech), v _Properties mu dát nějaký min. Width (šířku) třeba 10, změnit Justify na _TopLeft a pak Explode... Nemusí se nikam stěhovat

-FerTh-
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2005 v 14:11
a muze mi nekdo blbuvzdorne vysvetlit jak prevedu dtext na mtext? to se stejne hodi a ja to v nastrojich express nejak nemuzu najit, nedelam va autocadu zas tak dlouho a spousta veci je mi jeste utajeno
Kroupík
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10029:Komplexní čára mi nejde obrátit.
Tip 6250:Možnosti zrcadlení textu v dynamickém bloku AutoCADu.
Tip 9281:Změna poměru stran rastrového obrázku.
Tip 13998:VIPSnadné hromadné vyhledání a nahrazení textu ve výkresech Inventoru - iLogic
Tip 11421:VIPPosunuté nebo širší texty v DWG při úpravě vlastností ve Vaultu.
Tip 10898:VIPRozmazané texty nebo nesprávné zobrazení UI ve vysokém rozlišení.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,695 sekund.