Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9029 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDvoukřídlové dveře

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Play Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.úno.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Dvoukřídlové dveře
    Zasláno: 27.kvě.2013 v 16:52
Dobrý den,
 
chtěl bych Vás požádat o pomoc s dynamickým blokem dvoukřídlových dveří. Blok zlobí potom co se použije překlopení. Čára otevřeného křídla se potom místo zvětšení zmenšuje. Bude chyba pravděpodobně někde v hodnotě protažení, která se týká zmiňované čáry - hodnota je na -1, ale aby blok správně fungoval i po překlopení by měla být hodnota na +1. Potřeboval bych nakopnout, jak udělat, aby byla potřebná pouze jedna hodnota místo dvou (+1 / -1).
 
Moc děkuji.
 
Zpět nahoru
Play Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.úno.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2013 v 19:55
Chtěl bych se případně zeptat zda by někdo neměl tip na řešení dvoukřídlých dveří jiným způsobem. Jediná podmínka je, aby křídla mohla mít jiné rozměry. Děkuji.
Zpět nahoru
Play Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.úno.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.čer.2013 v 00:12
Tak chyba bude v překlápění. Koukal jsem se na nějaké již hotové dveře, které jsem netvořil já a tam po překlopení vše funguje, jak má. Když jsem možnost překlopení z bloku (ve kterém funguje) smazal a zkoušel udělat znova, tak se vyskytl stejný problém jako v bloku, který jsem tvořil sám. Níže přikládám odkaz, ve kterém je blok můj, který po překlopení zlobí a blok cizí, který funguje. Chtěl bych poprosit zda by se někdo nepodíval v čem se liší akce překlopení mezi těmito bloky. Osobně se mi nedaří na nic přijít.

Děkuji za pomoc.

http://uloz.to/xwAyeit7/dvere-rar
Zpět nahoru
Play Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.úno.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.čer.2013 v 14:09
Z CAD Studia mám informaci, že by problém mohl být ve výběru objektů pomocí myši místo příkazu VŠE, večer vyzkouším a dám vědět, aby tu byl vyřešený topic :-).
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čer.2013 v 11:58
Postačuje do parametru překlopení zahrnout akci protažení1.

Připojené souborydwgUz_spravne.dwg
Zpět nahoru
Play Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.úno.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čer.2013 v 22:26
Mockrát děkuji za odpověď. Je mi to trapné, ale nevím, jak do parametru akci zahrnout. Daří se mi pouze přidávat či odebírat jednotlivé objekty. Případným vybráním VŠE zjednodušený blok funguje v pořádku, jak má. To mi, ale bohužel nefunguje u bloku z prvního odkazu, kde mi to potom hlasí zacyklení. Rád bych to proto zkusil Vaší čistou a správnou cestou.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2013 v 12:12
Dobrý den, 

zdrk to asi myslel tak, že akci přidáte do výběrové množiny jiné akce, v tomto případě překlopení. Svízel tkví v tom, že v novějších verzích nelze dodatečnou úpravou výběrové množiny přidat jiné akce, ale je nutné použít volbu vybrat vše, jak sám píšete. Dříve to fungovalo tak, že stačilo vybrat akci, ale tenkrát se akce zobrazovaly jako názvy, nikterak jako ikonky.
Zpět nahoru
Play Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.úno.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2013 v 12:45
Děkuji za odpověď. V noci se mi právě nedařilo akci přidat. Je to určitě jak píšete tou novější verzí. Původní blok jsem upravil, překlopení podél svislé osy funguje (přes příkaz vybrat vše), ale podél vodorovné mi po vybrání vše hlasí zacyklení dynamického bloku. Proto jsem chtěl vybrat pouze jednu akci, která toto řeší místo všech. Dnes tomu zkusím ještě věnovat čas a snad se zadaří.
Zpět nahoru
Play Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.úno.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2013 v 23:40
Blok už mi funguje, tak jak má. Děkuji ještě jednou.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.čer.2013 v 09:30
Tak to se mam asi na co těšit, když to v nových verzích funguje jinak. Neustále přidávám nebo beru z bloků, vždy dle aktuální potřeby.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4415:VIPVýkaz levých/pravých dveří v Revitu.
Tip 4169:Jak v Revitu změnit typ dveří podle jiných dveří?
Tip 2502:Jak rychle vybrat např. všechny dveře 80cm ve výkresu a změnit je na 60cm?
Tip 9444:Ve výkazu dveří mi chybí podlaží nebo typ dveří.
Tip 3503:Snadné přepnutí orientace dveří či stěny.
Tip 7785:Vytvoření otvoru pro jeden objekt dveří v souběžných stěnách.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,883 sekund.