Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13956 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVypnutí listu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vypnutí listu
    Zasláno: 03.dub.2014 v 13:35
razítko upravuji pouze vyplněním uživatelské iVlastnosti souboru výkresu - (číslo zakázky + jméno konstruktéra upravující rozměr výrobku - ne toho, kdo díl či sestavu původně stvořil) - to považuji za rychlé řešení - chtěl jsem jen dotáhnout k dokonalosti Shocked ten export pouze potřebných výkresů - původně jsem právě myslel, že pomocí iLogicu vypnu list výkresu, což jsem zjistil, že nejde Unhappy (inspiroval jsem se možností vypnutí jednotlivých pohledů ve výkrese). Výkresy potřebuji zběžně projít, abych zkontroloval, jestli jsem se někde změnou rozměrů dílů nedostal mimo meze výkresu. Jinak jsem s nynějším výsledkem mé práce vcelku spokojen, takže ho už nejspíš nechám bez úprav. - Ještě se ale zeptám - tiskovou sadou budu ovládat export jednotlivých výkresů - ne listů - je tomu tak?!
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.dub.2014 v 12:54
Pokud se jedná o takhle rozsáhlou akci, tak bych doporučil si připravit razítko tak, aby si veškeré vlastnosti bralo z modelu. Aby se do něj nemuselo nic vyplňovat.
Pokud se jedná o ten export, tak pro potřebné výkresy provést export pomocí iLogic. Před tiskem je potřeba si pomocí informací z excelu sestavit tiskovou sadu (seznam výkresů, které patří k dané zakázce) a potom je nechat jeden po druhém exportovat.
Zpět nahoru
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.dub.2014 v 08:43
Dobrý den,
nejméně komplikované je nejspíš ten přebytečný výkres prostě smazat. Vytvářím teď výkresovou dokumentaci celé rozměrové řady pro vytvoření cen do katalogu, což činí něco přes 500 sestav po 15 výkresech tzn., že mou zvolenou variantou vyplním cca 500x razítko, provedu 500x export a smažu několik hotových výkresů. Kdybych měl výkresy zvlášť, vyplnil bych razítko cca 500x15= 7500-krát a 7500-krát bych prováděl export Dead.
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.dub.2014 v 16:02
Při exportu do PDF to funguje, při exportu do DWG ne. Asi bude nejlepší si opravdu obsloužit i export DWG souborů. Potom ale trochu ztrácí význam mít všechny díly v jednom souboru.
Zpět nahoru
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.dub.2014 v 11:52
Dobrý den,
děkuji za vaši odpověď.
Výroba dílů probíhá v kooperaci, takže veškerá komunikace jde elektronickou cestou. Proto do dwg exportuji celé výkresy, kde mám mimo rámeček výkresu uložené i rozviny. Z tohoto důvodu jsem chtěl listy vypínat. Funguje tento příkaz i pro export, nebo jde pouze o tisk?
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.dub.2014 v 11:40
Pokud jde o export rozvinů, tak je asi lepší obsloužit si export zase pomocí iLogicu.
Jinak listy v Inventoru vyřadit z tisku jdou.
SyntaxEditor Code Snippet
ActiveSheet.Sheet.ExcludeFromPrinting = True
Zpět nahoru
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.dub.2014 v 11:21
Dobrý den, listy exportuji do dwg souborů, případně dxf pro zpracování plechových součástí laserem, případně děrovacím centrem. Mám vytvořené parametrické modely a pomocí nabídky z excelu ovládám počet komponent v sestavě - pro představu sestava může obsahovat 2ks dílu č.1 + 1ks dílu č.2 - nebo alternativně pouze 2ks dílu č.1 - v sestavě podmínky ovládám pomocí pravidel (iLogic) napojených na excel - v excelu mám i spřažený kusovník, který mi určuje počty jednotlivých dílů, kde mi v návaznosti na podmínky dosadí "0" do počtu kusů u vypnutých dílů. Vypnutí listu mělo "ochránit" díl s počtem ks 0 před vyrobením.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.led.2014 v 13:21
Zpráva přesunuta (nesouvisela s původním tématem).
 
Vypnout za jakým účelem? List jde odstranit, ale to je poněkud destruktivní operace. Kam ty listy exportujete?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.led.2014 v 12:36
Děkuji za pomoc. Pro řešení mého problému jsem zvolil iLogic - ješte by mne zajímalo, zda lze za pomoci iLogic-u vypnout určitý list ve výkrese - sjednotil jsem výkresy do jednoho souboru kvůli pohodlnějšímu exportu všech výkresů (listů).
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5580:Jak potlačit automatické otvírání Správce sady listů?
Tip 8043:VIPKopírování náčrtu na listu do jiného listu nebo jiného výkresu.
Tip 12338:VIPSnadná duplikace kompletního výkresového listu Inventoru.
Tip 11500:VIPNastavení barvy pozadí výkresového listu Inventoru pomocí iLogic
Tip 10845:VIPJak nastavit Plant 3D aby vygeneroval co nejmenší počet izometrií.
Tip 3406:VIPJak zvolit konkrétní list DWF souboru přes URL?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,793 sekund.