Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17606 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPřenos nastavení - knihoven,stylů,obsah.centra,atd

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Carodej2 Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 16.bře.2011
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 137
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Přenos nastavení - knihoven,stylů,obsah.centra,atd
    Zasláno: 19.úno.2014 v 09:18
Dobrý den,

nedaří se mi přenos nastavení Inventoru 2014 z práce domů.
Poradíte mi prosím někdo, nejlépe stylem step by step, jak ho nastavit (hlavní problém mám s obsahovým centrem a makry, dále se mi ztrácí materiály a šablony mi hlásí chyby). V práci máme všechny soubory na serveru, já to potřebuji dát na lokální disk.

Děkuji.
J. Bilavčík
Zpět nahoru
Martin Číp Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 19.úno.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
PRDS Ultimate
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2014 v 12:54
Dobrý den,< id="foxcub_translator_popup_win" style="top: 184px; left: 87px; overflow: ; border: 0px; : ; : 999; display: block; visibility: ;" width="14" height="34">
pokud máte práva a přístup na Váš  firemní server, je nutné si stáhnout složky:
  • návrhová data (design data)
  • šablony (templates)
  • složky obsahového centra - tedy pokud tyto soubory nezbytně potřebujete
  • makra, iLogic formuláře a pravidla jsou většinou zahrnuta v Design Datec
Tyto složky si uložte na své domácí PC
Na Vašem domácím pc/ntb/stanici si nastavte nový projektový soubor a veškeré cesty k podpůrným složkám nastavte na složky, které máte staženy na lokální disk.
Taktéž je potřeba nadefinovat Vaší pracovní složku (taktéž v nastavení projektového souboru).

Po otevření/načtení nové šablony již nebude problém s materiály či vzhledy.

Je potřeba mít staženy/instalovány knihovy OC. Pokud v kanceláři používáte Vault, soubory OC budete brát/generovat nyní z Vašeho lokálního disku.
Zpět nahoru
Carodej2 Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 16.bře.2011
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 137
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.úno.2014 v 08:26
Dobrý den,

děkuji za reakci, všechny složky a soubory mám, včera jsem to zkoušel znovu a problém byl v projektovém souboru. Ale obsahové centrum se mi nepodařilo rozjet. Mám ho prázdné i když jsem určil (v nastavení) správnou cestu. V práci používáme Vault a německou normu. Můžete mi poradit jak nastavit OC?

Děkuji.
J. Bilavčík
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.úno.2014 v 09:31
Ono OC nejsou "jen" již vytvořené složky - hlavní soubory pro přenos obsahového centra jsou s koncovkou mdf / ldf (Vault server) resp. soubor *.idcl pro práci na lokálním OC. - Pokud potřebujete přenést i OC (jako databázi), tak musíte do projektového souboru a tam si soubor přenést ze serveru na lokální (viz přiložený soubor) - Tedy pokud máte OC ze "serveru" pokud máte v práci rovnou místní, tak stačí kopie souboru *.idcl

Jinak kam umístíte *.idcl tak tamodtud musíte mít nastaveno jeho čtení... "umístění knihoven místního OC" (záložka Nástroje-> Možnosti -> Možnosti aplikace > Obsah Centrum -> místní obsah...)


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1030/Prenos_OC.png



Upravil Cheff - 20.úno.2014 v 09:34
Zpět nahoru
Carodej2 Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 16.bře.2011
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 137
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.úno.2014 v 08:24
Díky, obsahové centrum mi už taky funguje.


J. Bilavčík
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6944:Jak převést knihovnu z Obsahového centra na Vault server či naopak?
Tip 7743:Kde má Inventor uloženu Knihovnu stylů?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,715 sekund.