Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6570 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoUveden český AutoCAD 2015 a LT 2015

 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv
Autor
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Uveden český AutoCAD 2015 a LT 2015
    Zasláno: 13.kvě.2014 v 13:49
Tak to rozhodně není krok vpřed :-(
S.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.kvě.2014 v 13:46
Děláte to správně...
viz odkaz, nechte vyhledat CRTL..
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.kvě.2014 v 13:40
Dělám něco špatně, a nebo v A2015 nelze kopírovat rozvržení přetažením se stisknutou klávesou CTRL?
S.
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.kvě.2014 v 17:40
Njn, z tiskárny "to leze" pochopitelně OK.
A v modelu si budu muset zase zvyknu na něco jiného.
S.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.kvě.2014 v 14:48
... jsem si to myslel... :-)
Asi to fakt bude soviset s tim, jak si dana verze AutoCADu "rozumi" s grafikou... Pamatuji si na rozdil mezi 2006 a 2009 a pak i 2013 je to trosku jinak... A myslim si, ze to soviselo i s akceleraci grafiky... a pak vubec ... rozdil v rychlosti ve 3D... pri zapnutem LWDISPLAY v Modelu... ale to jsme uz nekde jinde.
Myslim si ale, ze je dulezite, jestli to z tiskarny leze tak, jak ma :-). A v modelu budete proste vedet, ze se jedna budto o "tlustou" nebo o "tenkou" caru...???
... jsem Vam moc nepomoh, ze... :-(
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.kvě.2014 v 13:58
:-) Nevyložil jste si to špatně.
Tohle nastavení pochopitelně znám.
Viz zmiňované téma 
Pokud upravím měřítko zobrazení tak, aby byl nejmenší možný rozdíl mezi tl. čáry 0.25 a 0.30, tak je čára 0.30 příliš "tlustá" a rozdíl mezi 0.30 a 0.60 je prakticky zanedbatelný.
V A2014 je "škálování" myslím daleko lepší.

Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.kvě.2014 v 13:31
Původně odeslal(a) slasid slasid napsal(a):

A tloušťky čar se zobrazují poněkud jinak než v A 2014, viz http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19207&title=zobrazeni-tloustky-car-a2015
A tady ste to zkousel...? 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1753/2014_05_06_03.png


Nebo jsem si Vas dotaz spatne vylozil...
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.kvě.2014 v 13:06
Pokud měříte malou plochu na "velkých" souřadnicích příkazem _MEASUREGEOM, tak ji nelze změřit. Respektive nezadáte třetí bod. Podobná chyba byla v A2103 v A 2014 se neprojevovala.
A tloušťky čar se zobrazují poněkud jinak než v A 2014, viz http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19207&title=zobrazeni-tloustky-car-a2015
Zpět nahoru
KMachálek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.kvě.2014 v 12:40
Co tam nefunguje s tloušťkami a s měřením ploch? Mám verzi 2015 nainstalovanou krátce ale zatím jsem na žádný problém nenarazil.
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.kvě.2014 v 12:09
A navíc pořád problém s měřením plochy.
S tím si Autodesk zatím moc nedokáže poradit :-(
S.
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.kvě.2014 v 10:13
Mno a teď ještě aby někdo odhalil, jak je to s tou tloušťkou zobrazovaných čar :-).
S.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.kvě.2014 v 23:38
Čárkovaný výběr
SELECTIONEFFECT 0
PRESELECTIONEFFECT 0

Ostatní asi nelze.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.kvě.2014 v 23:37

Nastavení stavového řádku se dá hodně přiblížit verzi 2014 (viz porovnání 2014/2015 níže), ale některé odlišnosti jsou. Zvětšený počet stavových ikon už by se textově už asi nevešel.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 9/spodek14.png Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 9/spodek15.png

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
vejskrab Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 12.led.2009
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD LT2014
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.kvě.2014 v 22:16
Máte pravdu, lze nastavit téměř cokoliv, ale pak jsou tu novinky, se kterými nic neuděláte (alespoň jsem to nenašel).
Souřadnice byly vždy v levém dolním rohu a nyní jsou asi uprostřed, záleží na počtu zapnutých ikon na spodní liště.
Tlačítka na spodní liště bylo možné zobrazit jako ikony nebo popis (KROK, RASTR, ORTO apod.) v 2015 už pouze jako ikony, které neznám, protože jsem je nikdy nepoužíval.
Přepínač MODEL-VÝKRES byl vpravo jako první v pravé části ikon v 2015 je schovaný mezi souřadnicemi a ikonami.
Chybí spodní posuvník tzn, že již nejde scrolovat vertikálně 
Při výběru objekty zmodrají-proč?. 
Možná jsou to maličkosti, ale pokud mám plynule přejít na novou
verzi tak potřebuji, aby funkce na které je člověk zvyklý fungovaly stejně
a postupem času žačít objevovat novinky a vylepšení. Nyní přechod na 
novou verzi člověka akorát naštve, protože stráví spoustu času přizpůsobením
programu, které se mi v 2014 ještě povedlo ale v 2015 již ne.
 

Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.dub.2014 v 10:03
Původně odeslal(a) alfred alfred napsal(a):


Jinak srovnávat možnosti Ribbonu v Autodesk programech a Microsoft Office je úplně nebe a dudy. Microsoft neumožňuje prakticky žádnou konfigurovatelnost. Jediná záchrana pro MSO 2007 pro mě byla uživatelský ribbon ve formě klasického menu... Big smile
Jen drobnost... MSO Ribbon konfigurovat lze... sice ne tak "jednoduse" jak jsme zvikly z AutoCADu, a tudiz chvily trva nez clovek prijde nato, jak to delat nejlepe (alespon mne to trvalo :-))... vysledek je ale zcela uspokojivi!!!
Vizte napr. http://gregmaxey.mvps.org/word_tip_pages/customize_ribbon_main.html a na to navazujici hrooomada odkazu...

Ohledne customizace AutoCADu, Classic zobazeni, Ribbonu... 
Osobne mi v ACA staci pruh s Comboboxama na prepinani haldin, tl. car.... .... styly textu, kot apod... (ikdyz i toto najdu ve Vlastnostech) vsechno ostatni mam "v hlave, lispech, ToolPalette a na pravem tlacitku"... Pochopitelne, toto nemuzu vyzadovat od kolegu a tudiz par ikonek navic, ve firemnim WorkSpace jeste mame (v classic provedeni). Monitory pouzivame 24'' 1920x1200 a to je myslim si minimum. Pro pripad, ze by nekdo chtel pracovat s ribbony, tato moznost tam pochopitelne zustava... toto chteni je vzdicky ale kratkodobe, nebot kazdy casem pochopi prednosti velkeho kresliciho platna a ze, nauceni se par desitek klavesovych zkratek, neni zas az takovy problem :-) ...

Proti ribbonum osobne nic nemam... jen mi prijdou drobne neprakticke... a i ona HW narocnost na moje dvoujadro s 3GB pameti.. :-) nooo, nic moc. Musime ale s nima do budoucna pocitat...

V MSOffice, pro ribbony existuje krasna, a i "dost poruce" zkratka: Ctrl+F1

zdravim

JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2014 v 18:48
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

... I když tam by mohla existovat korelace mezi pokročilostí uživatele a jeho odmítáním účasti na CIP.


To asi bude hrát nezanedbatelnou roli. Věřím, že spousta lidí s trochu pomalejším HW to vypne už jen pro tu jistotu, aby to náhodou nezdržovalo. Nejsem si úplně jist, ale myslím, že to mám také vypnuté. Embarrassed

Co se týče ribbonů a ukázek kombinace toolbar + ribbon, které jsou v příspěvcích výše:
Spoustu příjkazů, co máte v ikonách píšu zkratkami na klávesnici (typicky zkratka na 1-2 písmena), což je nejrychlejší a zaměstnám i levou ruku. Chytání řeší kombinací popup menu a klávesou (menu jen problikne, protože volby kláves mám naučené a také překonfigurované tak, že nejsou zdublované a také jsou stejné jako v dialogu nastavení trvalého OSNAP, čímž si trochu opravuji zmršený český překlad) - tím vůbec nepotřebuji toolbar OSNAP.
Mě osobně přijdou ribbony jako plýtvání místem. Gigantické ikony zabírají prostor 4 normálních ikonek... Jediný užitečný přínos je ten, pokud funguje Ribbon jako dynamická volba podle toho co právě člověk dělá, jako je to například v Civilu. Tam si to bez ribbonu nedovedu představit.

Jinak srovnávat možnosti Ribbonu v Autodesk programech a Microsoft Office je úplně nebe a dudy. Microsoft neumožňuje prakticky žádnou konfigurovatelnost. Jediná záchrana pro MSO 2007 pro mě byla uživatelský ribbon ve formě klasického menu... Big smile
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2014 v 05:50
Přiznám se :-) Ribbonovou nabídku normálně používám od začátku a nemám s tím problém. Na začátku to trošku dřelo a nadával jsem, ale když si tam člověk trošku přehází ty ikonky, tak už je to v pohodě.
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 20:06
Původně odeslal(a) johny johny napsal(a):

... kde by měl mít projektant monitor dle potřeby, né to co velí trh...
Mnozí jsou nuceni používat to co dostanou, nikdo se jich neptá. Ale to znám naštěstí spíše z doslechu.
Původně odeslal(a) johny johny napsal(a):

Vůbec, vy ten prostor po stranách nevyužíváte pro panely typu Vlastnosti, Nástroje?
Nástroje nepoužívám vůbec. Vlastnosti ano - v mém dřívějším příspěvku je ve vloženém náhledu zcela vpravo. Jen ho mám s nastavením "Schovávat". Plně rozbalený ho mívám jen někdy, v případě aktuální potřeby.
Radim Koutňák
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9893:KRITICKÁ CHYBA: Unhandled Access Violation Reading XXXX Exception at YYYY
Tip 11229:Mohu používat AutoCAD LT 2015/2016 na MacOS Sierra?
Tip 9928:Klient Vault 2015 je zobrazen anglicky po instalaci z české verze.
Tip 10141:Civil 2015 mi nenačte správně podsestavy z předchozí verze projektu (nebo hlásí "soubor makra nenalezen").
Tip 10216:Nechtěná změna pořadí rozvržení AutoCADu 2015.
Tip 11382:Šrafy v AutoCADu 2015 (a vyšších) mi nezobrazují typy čar.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,395 sekund.