Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17772 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoUveden český AutoCAD 2015 a LT 2015

 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv
Autor
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Uveden český AutoCAD 2015 a LT 2015
    Zasláno: 04.dub.2014 v 15:22
Rekordně rychle, se zpožděním pouhého týdne za anglickým originálem, byla uvedena česká verze AutoCADu 2015 a AutoCADu LT 2015 pro Windows 7 a 8/8.1. Uživatelé s Maintenance Subscription si ji mohou ihned stáhnout ze Subscription centra, uživatelé starších verzí mohou využít zvýhodněný upgrade. Trial verze je ke stažení zde v sekci Download.
 
Přehled novinek verze 2015 najdete na stránkách:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.dub.2014 v 08:25
Jedna z novinek je "Nové Javascript API". Vím, že nějaké JAVA API bylo už ve 2014, ale tu zatím nepoužíváme a tedy jsem to nezkoušel.
Jaká je využitelnost?
Kompiluje se to, nebo je to textový soubor?
Je v AutoCadu něco jako VLIDE (předpokládám, že ne)?
Je to srovnatelné s VisualLispem (výkon, rychlost, možnosti, složitost)?
Dá se čekat, že by VisualLisp časem zmizel a nahradila ho JAVA, nebo je to spíše rozšíření funkčnosti?

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.dub.2014 v 08:38
Javascript je v AutoCADu 2015 rozšířen. Je tam jako skriptocací jazyk, nekompilovaný. Není to Java. Nemyslím, že by měl nějak nahrazovat jiné API.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Bonavox Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 28.led.2009
Lokalita: Austria
Používám:
DDS CAD Electrical, ePLAN Electric P8, AutoCAD LT
Stav: Offline
Bodů: 133
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.dub.2014 v 19:48
Jedna z "novinek" hlavně je, že už není přístupná možnost přepnutí do AutoCAD Classic s klasickými ikonami.
Zkrátka silou je cpán stupidní Ribbon, který akorát zdržuje (jednak než se v tom člověk zorientuje, jednak stejně musí přepínat mezi kartami Ribbonu, kdežto klasické ikony jsou hned po ruce a na "ráně").

Úplně mi hlava nebere, proč ta možnost přepnutí do AutoCAD Classic je zrušená, když tam ty panely nástrojů stále jsou? Snaha protlačit Ribbon za každou cenu?
RIBBONCLOSE
MENUBAR
-NPANEL
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 08:10
Uživatelů starého uživatelského prostředí už je hodně málo, ale proti gustu žádný dišputát. Pokud přecházíte ze starší verze, pak vám funkce migrace uživatelských nastavení převede i klasické uživatelské prostředí; prostředí Classic není nabízeno jen novým uživatelům verzí 2015.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 12:09
S tím, že "uživatelů starého uživatelského prostředí už je hodně málo" bych tedy rozhodně nesouhlasil. Většina těch uživatelů které znám, ho naopak používá. Samozřejmě včetně mne. Ribbon zdržuje. Navíc (pokud je mi tedy známo), neumožňuje umístění části ikon svisle na kraji monitoru, čímž se na současných širokoúhlých monitorech šetří drahocenná výška.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 12:13
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Uživatelů starého uživatelského prostředí už je hodně málo, ale proti gustu žádný dišputát. Pokud přecházíte ze starší verze, pak vám funkce migrace uživatelských nastavení převede i klasické uživatelské prostředí; prostředí Classic není nabízeno jen novým uživatelům verzí 2015.

Velka škoda:(  Classic jsme používal jí  i kolegové  ve firmě nejvíce:( 
U Inventoru  jsem to  vzal  celkem dobre když  používám 3D myš ale v AutoCADu.
Palec dolu vyjimečně

Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 13:33
Mnoooo, úplně bych netvrdil, že ribbony nelze umístit ke kraji obrazovky.
S.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 812/AutoCad_ribbon_vlevo.PNG

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 13:40
Pro stávající uživatele se ale nic nemění - instalační proces migrace ze starší verze převede i prostředí Classic, takže to pak ve verzi 2015 je. Navíc se dá nastavit zpátky několika příkazy.
To, že je uživatelů klasického prostředí ve skutečnosti už jen málo, vyplývá z dat měřených pomocí online nástrojů "customer involvement program". Právě větší dostupná plocha pro výkres a rychle dostupné kontextové nástroje jsou argumenty pro použití ribbonu. Ribbon jde umístit kamkoliv na obrazovce (ke všem okrajům, nebo jako plovoucí).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 13:43
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Uživatelů starého uživatelského prostředí už je hodně málo, ale proti gustu žádný dišputát.


Určitě nesouhlasím. Uživatelů ribbonu znám naprosto zanedbatelné množství. Více než 90%uživatelů co znám používají staré uživatelské prostředí.
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 13:54
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Pro stávající uživatele se ale nic nemění - instalační proces migrace ze starší verze převede i prostředí Classic, takže to pak ve verzi 2015 je. Navíc se dá nastavit zpátky několika příkazy.
To, že je uživatelů klasického prostředí ve skutečnosti už jen málo, vyplývá z dat měřených pomocí online nástrojů "customer involvement program". Právě větší dostupná plocha pro výkres a rychle dostupné kontextové nástroje jsou argumenty pro použití ribbonu. Ribbon jde umístit kamkoliv na obrazovce (ke všem okrajům, nebo jako plovoucí).

Jak to tak vypadá z předchozích reakcí, u nás asi ribbon moc v oblibě nebude. To že jde ribbon umístit kamkoliv neřeší to, o čem jsem psal výše: "umístění části ikon svisle ..."

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1195/Bez_názvu.png



A pokud jde o migraci - já si raději na čisté instalaci vše nastavím znova. Jakékoliv migrace v oblibě moc nemám, přenáší se i případné chyby.

Radim Koutňák
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 14:10
Co se ribbonů týče - je to věc zvyku, stylu práce apod. Ale co od první chvíle nechápu, je v době širokoúhlých monitorů defaultní umístění na horním okraji. V Autodesčích produktech to jde sice nastavit na boční umístění, ale už to není tak přehledné. U Microsoftích produktů jsem nepřišel na to, jak to dát na bok, takže mám dvě třetiny monitoru na nic a papír, který je na výšku, je nahoře zbytečně o menu zmenšen.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 15:00
Taky se přidám ...Neznám téměř nikoho, kdo by dobrovolně používal ribbony.
Přepínám si na ně jen tehdy, pokud zrovna využívám funkce civilu
J. Mantlík

Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 16:23
Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):

 To že jde ribbon umístit kamkoliv neřeší to, o čem jsem psal výše: "umístění části ikon svisle ..."

Nesouhlasím. Od verze 2011?? lze zobrazovat RIBBON i ToolBars dohromady!!! Obrázek mám sice jen z Acad 2014, ale Acad 2015 to umí určitě taky.

Osobně jsem Ribbon taky moc nemusel - hlavně pro jeho HW náročnost na starých kompech a tím jeho pomalost, ale nový komp a hlavně to, že za těch cca 6 let co ho Autodesk vylepšuje je uživatelsky velmi dobře upravitelný, bych už nešel zpátky. Teď vlastně používám jenom jeden Tab (Home), skoro nepřepínám na jiné a mám tam vše co potřebuju + kombinace velkých a malých ikon, ikon s texty a samotných ikon jej dělá snadno zorientovatelným a velmi přehledným.. Jen je tedy potřeba si s tím chvíli vyhrát a nepoužívat to jejich někdy dost nepřehledné defaultní řešení (např. panel hladiny, který až v Acad 2015 konečně udělali parádně přehledně, nebo Anotace vůbec).


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1045/RibonToolbars.png




Upravil johny - 22.dub.2014 v 16:35
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 17:06
To je celkem zajímavá korelace mezi pokročilostí uživatele (velká část aktivních přispěvatelů v CAD Fóru) a neláskou k ribbonu. Mezi uživateli produktů řady AutoCAD (kde se to dá přepnout) je skutečně většina ribbonistů - je to zřejmé z našich supportů i z oněch zmíněných globálních dat CIP (pokud vyloučím nepravděpodobnou možnost, že Česko se z hlediska přijímání ribbonu liší od zbytku světa). I když tam by mohla existovat korelace mezi pokročilostí uživatele a jeho odmítáním účasti na CIP.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 18:04
Původně odeslal(a) johny johny napsal(a):

Nesouhlasím. Od verze 2011?? lze zobrazovat RIBBON i ToolBars dohromady!!! Obrázek mám sice jen z Acad 2014, ale Acad 2015 to umí určitě taky.

Nechci se tady zbytečně dohadovat, ale mi šlo o to, že toolbary si můžu rozdělit. Část horizontálně, část svisle, takže si příliš nezmenšuju "volnou monitorovou výšku". S ribbonem to asi neudělám. Záleží samozřejmě i na rozlišení monitoru, ale když vidím tu vaši "nudli", tak ta by mě tedy hodně štvala.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 18:12
Každému dle jeho gusta a stylu práce.
Ale i s těmi ribbony se dá "čarovat". Nastavit se dá prakticky cokoliv stejně jako u toolbaru, v tom bych rozdíl zrovna nehledal.
S.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2014 v 18:57
Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):


Záleží samozřejmě i na rozlišení monitoru, ale když vidím tu vaši "nudli", tak ta by mě tedy hodně štvala.

Easy... Jen jsem reagoval na to, že nelze část ikon dát svisle. To že Ribbon vytváří "nudli" z monitoru.. To je na jinou a dlouhou diskusi o tom, proč se tam masově vyrábějí a proč si firmy kupují do kanceláří 16:9 monitory. A osobně by mě argument o nuldi seděl do diskuse o MS Office.. né do Cadfora, kde by měl mít projektant monitor dle potřeby, né to co velí trh...

Ten obrázek co jste komentoval bylo jen nahodile zmenšené okno, ve skutečnosti je to z 16:10 24" monitoru.. Plný obrázek ale ukazuje jiný problém Ribbonu, který ani Acad 2015 nevyřešil. A to že Ribbon je VŽDY zarovnaný doleva, nelze do celkově vycentrovat. Což je na velkých monitorech dost divné, všechny ovladače jsou v levém rohu. Navíc jsou některé Taby dost krátké, pak je to dost extrémní.

Jinak v práci používám 2x 22" 4:3. A mám spíš opačný problém, než komentujete - panel vlastnosti to pak dost zužuje.. Vůbec, vy ten prostor po stranách nevyužíváte pro panely typu Vlastnosti, Nástroje? Vždycky jsem myslel, že kvůli tomu je Ribbon nahoře.. aby další nástroje byly přirozeně po stranách...

Čiliže ve výsledku, když já používám jen jeden Panel Ribbon, pak ho používám taky jaksi "postaru". Jen využívám jeho benefity v možnostech customizace ke zlepšení orientace v ikonách. Na těch toolbarech se mi nelíbí, že jsou malé, všechny ikony nevýrazné, podobné, špatně se v tom orientuje. 

Ale to už jsem odběhl. Záver je takový, že Autocad 2015 umožňuje používat staré Toolbary, které dost zkušených uživatelů preferuje :)


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1045/Autocad_FullScreen.png


Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9893:KRITICKÁ CHYBA: Unhandled Access Violation Reading XXXX Exception at YYYY
Tip 11229:Mohu používat AutoCAD LT 2015/2016 na MacOS Sierra?
Tip 9928:Klient Vault 2015 je zobrazen anglicky po instalaci z české verze.
Tip 10141:Civil 2015 mi nenačte správně podsestavy z předchozí verze projektu (nebo hlásí "soubor makra nenalezen").
Tip 10216:Nechtěná změna pořadí rozvržení AutoCADu 2015.
Tip 11382:Šrafy v AutoCADu 2015 (a vyšších) mi nezobrazují typy čar.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,559 sekund.