Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10228 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenopřevod do 3D PDF

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jajin852 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 09.zář.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: převod do 3D PDF
    Zasláno: 09.zář.2014 v 08:13
zdravím všechny, mohl by mi z Vás někdo poradit jak převést 3D model Inventoru tj. s příponou .ipt do 3D pdf ? Ani nevím jakou to má příponu.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 08:18
3D PDF má příponu .pdf. Můžete použít buď aplikaci Inventor Publisher nebo ruční postup dle tipu 8668.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
icezero79 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 27.zář.2011
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
PDSU 2014 případně 2013 (mech+inv)
Stav: Offline
Bodů: 40
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 09:02
zkusil bych v základní nabídce (pod tím písmenkem I) dát záložku EXPORTOVAT - pak se zvolí PDF a potom klikne na uložit - a tím je hotovo prakticky... ještě je možné si nastavit samotný výstupní pod záložkou možnosti v tom okně co vyskočí....

jenom je podle mě trošku blbý exportovat něco ze 3D do pdf který je jen 2D... nebylo by lepší zvolit v té záložce EXPORTOVAT možnost exportu do DWF?? Tím se vytvoří soubor s příponou DWFX a ten jde otevřít v prohlížeči souborů invenotoru nebo TrueView... pokud to člověk zkouší otevřít na počítači, kde tenhle soft není, dá se otevřít v každým internetovým prohlížeči (Explorer, Chrome....) potom se s tím dá klidně otáčet ve všech směrech jako v invenotoru :D
Zpět nahoru
Jajin852 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 09.zář.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 09:48
Koukám že jste si jen v rychlosti prohlížel inventor a zahlédl oprazek Adobe s textem pdf. Problém je ten, že daný export Vám zhotoví do pdf jen aktuální okno modelu právě jen ve 2D. A proto se zde ptám na převod do 3D pdf, ke kterému slouží, výše zmiňovaný CAD produkt, Inventor Publisher.
Zpět nahoru
icezero79 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 27.zář.2011
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
PDSU 2014 případně 2013 (mech+inv)
Stav: Offline
Bodů: 40
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 11:46
to asi bude tím, že sem model neexportoval takhle nikdy... dávám tak jen výkresy. kdy chci někomu ukázat model používám ten převod do DXF a případně ho otevřu v netovým prohlížeči... Publisher sem nepoužil nikdy.
a  ten tip o kterým psal pan Michl je v tipech pro VIP podporu, což Vy nemáte v profilu uvedeno. proto jsem navrhoval ten export do DWF. takže pokud toužíte po 3D pdf koukněte na tip 8668  a já svůj příspěvek beru zpět
Zpět nahoru
Jajin852 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 09.zář.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 12:26
ale děkuji za info, že dwf jde prohlížet i v internetovém prohlížeči :-)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 12:51
2D DWFx umí prohlížet i samotné Windows/MSIE, pro 3D DWF(x) potřebujete Design Review. Ale libovolný 3D CAD formát (nativní; včetně modelů Inventoru) můžete prohlížet (a rozstřelovat a zobrazovat vlastnosti dílů) v holém internetovém prohlížeči pomocí cloud prohlížeče A360 - viz:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
icezero79 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 27.zář.2011
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
PDSU 2014 případně 2013 (mech+inv)
Stav: Offline
Bodů: 40
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 13:20
Já rozhodně nechci polemizovat s panem Michlem, ale vážně mám vyzkoušený, že Ms IE dwfx zobrazit dokáže a dá se pak v něm modelem otáčet a přibližova... jen se, nepřišel na to jak zneviditelnit některý díly sestavy. ale přes cloud to asi jde (nebo pat design review)
jinak jeden model v IE může vypadat třeba takhle 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 35736/Výstřižek_2.JPG



Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 35736/Výstřižek1.JPG


Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 13:28
To se mnou klidně polemizujte, ale jste si jist že nemáte na počítači Design Review nainstalován? (automatická instalace se staršími verzemi AutoCADu, s Vaultem, apod.)
 
To horní menu na obrázcích totiž je z Design Review. Ale to nic nemění na tom, že DWF je nejpohodlnější cesta jak publikovat a prohlížet lokálně uložené 3D soubory. Pokud soubory předáváte někomu dalšímu, je nejjednodušší Autodesk A360.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 18:00
jojo,

také  jsem si to nedávno zkoušel kde jde dwf otevřít.
Tam kde jsem měl nainstalován Inventor (čili i Design review) tak mi to šlo otevřít v IE.

Na počítači kde ale Inventor instalován není tak mi to otevřít nešlo.


Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 22:00
Je velká  škoda že ostatní  soft od konkurence 3d pdf umí:( Autodesk nás nutí  instalovat jeden program sice s možností  editace ale stejně většina lidí  chce jen  prezentovat návrh v 3D pdf a v  něm  vyvíjet:(
Zpět nahoru
K.Pravda Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.led.2014
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 71
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.zář.2014 v 22:09
Adobe dalo od 3D PDF ruce pryč, takže na tenhle formát se do budoucna nedá spoléhat.
Zpět nahoru
icezero79 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 27.zář.2011
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
PDSU 2014 případně 2013 (mech+inv)
Stav: Offline
Bodů: 40
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.zář.2014 v 06:24
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

To se mnou klidně polemizujte, ale jste si jist že nemáte na počítači Design Review nainstalován? (automatická instalace se staršími verzemi AutoCADu, s Vaultem, apod.)


právě proto jsem psal že nechci polemizovat. mám PDSU Ultimate, a jediný co sem při instalaci úmyslně vyhodil je Electrical; 3D studio max a Recap.l takže Design Review tam určitě bude taky. ale když jsem to zkoušel i na počítači, kde není žádný cad opravdu to šlo. Pravdou je ale že netuším co v něm měl uživatel dalšího nainstalovaný...

Jinak A360 mě strašlivě vytáčí s těmi automaticky vyskakujícími okny o aktualizaci, takže odešla do křemíkového nebe, hned jak jsem zjistil jak to udělat. Asi nejlepší export z 3D do PDF co sem zatím viděl, má bohužel konkurence - zase na obranu musím přiznat že ten soft je cenově trošku někde jinde nejspíš (myslím  ProEngeneer)
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.zář.2014 v 07:32
Původně odeslal(a) icezero79 icezero79 napsal(a):

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

To se mnou klidně polemizujte, ale jste si jist že nemáte na počítači Design Review nainstalován? (automatická instalace se staršími verzemi AutoCADu, s Vaultem, apod.)


právě proto jsem psal že nechci polemizovat. mám PDSU Ultimate, a jediný co sem při instalaci úmyslně vyhodil je Electrical; 3D studio max a Recap.l takže Design Review tam určitě bude taky. ale když jsem to zkoušel i na počítači, kde není žádný cad opravdu to šlo. Pravdou je ale že netuším co v něm měl uživatel dalšího nainstalovaný...

Jinak A360 mě strašlivě vytáčí s těmi automaticky vyskakujícími okny o aktualizaci, takže odešla do křemíkového nebe, hned jak jsem zjistil jak to udělat. Asi nejlepší export z 3D do PDF co sem zatím viděl, má bohužel konkurence - zase na obranu musím přiznat že ten soft je cenově trošku někde jinde nejspíš (myslím  ProEngeneer)

Já používám k tvorbě  3d pdf  SolidEdge. Rychle a bez problému  vygeneruje 3d.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 6649:VIPExport PDF v AutoCADu 2010 selže s chybou.
Tip 13195:VIPHromadný převod výkresů Inventoru do PDF (celá složka, iLogic).
Tip 3343:VIPSnadný převod .PDF souborů do formátu .DWF
Tip 4964:VIPJak převést DWG soubor do PDF bez AutoCADu?
Tip 1847:VIPJak načíst PDF soubor do AutoCADu jako editovatelné výkresové entity?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,930 sekund.