Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6299 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoiVlastnosti iSoučásti

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: iVlastnosti iSoučásti
    Zasláno: 13.lis.2014 v 17:59
Asi by se musely "poladit" už názvy souborů v tabulce a pak mít vše vygenerované (pro kopírování), ale na druhou stranu pokud bych potřeboval kopírovat celou rodinu, tak se změna v tabulce stejně bude provádět (zároveň u členů rovnou změnit všechny názvy už při kopírování?). Ale chování ve Vaultu při kopírování neznám. My měli iSoučástí i iSestav 6půlek, ale neměli jsme Vault. A teď prozměnu mám Vault a nemám iSestavy/prvky
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.lis.2014 v 09:10
S iSoučástmi jsem na začátku koketoval, je to dobrá věc, ale jak jsem následně zjistil, tak si to tenkrát moc nerozumělo s Vaultem, proto jsem od iSoučásti postupně upustil. Nevím jak to je s aktuálníma verzema, ale tenkrát jsem měl ve Vaultu problémy s kopírováním sestavy.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.lis.2014 v 11:30
Už jsem si vzpomněl (trochu pozdě, ale přece) - na proaktualizování iVlastností jsem používal připravenou sestavu, kde jsem měl naházené všechny, členy rodin. Při aktualizaci iVlastností bylo nutné na chvíli upravit model (změnit objem) - teprve potom zapsal i nově dopsané iVlastnosti (Popis atd.) - aneb úprava chování od verze 2008 a její zjednodušené "neukládání" všech komponent...

- Svého času jsme používali iSoučásti a iSestavy ve velkém. Jednalo se o zhruba o dvě dtovky jednotlivých variací a dohánět to "ručně" byla sebevražda.

-> Eurotec: Ono v iSoučásti jdou ve výsledku dělat lepší kouzla než v OC. Jen je k tomu potřeba použít právě excelovskou úpravu tabulky (a využít výhody vzorců). Na rozdíl od OC zůstává excelovská tabulka iSoučásti "trvale funkční" (tedy nezahazuje vzorce). A v kombinaci s iSestavou je to opravdu velmi mocný nástroj. Jinak

Možnosti tabulky v OC znám, ale práci s ČÁSTÍ textového řetězce na základě podmínky, si v OC prostě neudělám trvale funkční... (například pro rychlé sestavení dodavatelských kódů, které se mění s rozměrem)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.lis.2014 v 09:43
Ano, tuto možnost znám a používám ji. Bohužel toto je věc, co jsem přebral a bohužel to není v mnoha ohledech dotažené. Takže musím postupně některé věci dodělávat na již vytvořeném.
Václav Dušek
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.lis.2014 v 09:40
Další možnost je publikovat i součást do obsahového centra - tam se dají dělat s atributy hotové zázraky.
(poskládat z čeho chcete, mapovat na co chcete atd)
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.lis.2014 v 09:09
Děkuji, do vytvořených dílů se mi podařilo vyexportovat uživatelské vlastnosti, ale nedařil se převést i Popis, takže jsem musel do každé komponenty popis dopsat. Pak už vše fungovalo jak má.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2014 v 08:18
Podle toho kam, ale jestli budete mít správně exportováno, tak stačí do iVlastnosti klasický zápis =<XY> (XY je přímo parametr modelu, jen musí být exportován)

Edit: Nahráno ipt - zkuste si z něj exportovat jednotlivé výskyty a podívejte se do Skladového čísla... - předpokládám, že jste měl na mysli toto.

PS: buď to do rodiče jen "dopsat" a proaktualizovat a pokud to nepomůže, tak bych to "natvrdo" zapsal do iVlastností jednotlivých velikostí (vzorec) - lze hromadně např. z Total CMD nebo sestavy...
Připojené souboryiptExport.ipt


Upravil Cheff - 11.lis.2014 v 08:31
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2014 v 12:29
Dobrý den,

mám přebranou iSoučást dřevěného hranolu. Můžete mi někdo poradit jak dostanu do jednotlivých poddílů vlastnosti o rozměrech?

Děkuji,
V.D.
Václav Dušek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9951:iLogic pravidlo - kontrola ručního přepsání iVlastností.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,750 sekund.