Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13367 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoImportované dokumenty napříč projekty

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Importované dokumenty napříč projekty
    Zasláno: 25.lis.2014 v 12:33
Dobrý den,

mám vytvořený v Inventoru projektový soubor. V rámci tohoto projektu mám složku Importované komponenty, kde mám díly, které jdou napříč sestavami.

Abych si ulehčil práci a ušetřil jsem si proklikávání, tak jsem si chtěl vytvořit dílčí projekt. Nastavení projektu je v pohodě, akorát jsem narazil na problém, že komponenty z oné složky Importované komponenty jsou již "mimo dosah" projektu. Zkoušel jsem najít něco v nastavení projektu, jestli nejde upravit cestu do Importovaných komponent, ale nic jsem nenašel.

Nesetkal jste se s tím někdo? Jak toto mohu řešit? Řešení s Obsahovým centrem není v tomto případě vyhovující, protože se jedná o konrétní díly a nemá smysl kvůli tomu vytvářet kompletní nové rodiny. Pokud ovšem bude řešení pouze OC, tak mi nic jiného nezbude.

Děkuji za tipy,
V.D.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.lis.2014 v 13:00
No neviem či som to správne pochopil...hlavne preto že riešenie ktore ma napada je tak jednoduché...
Ak si vytvorým podadresár v adresári StandardParts, kde si tieto importované prvky vložím, budú prístupné pre akýkoľvek projekt...
ale to asi viete aj vy že...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.lis.2014 v 13:08
Teď tomu asi zase nerozumím já. Adresářem StandartParts myslíte Importované komponenty?

Normálně mám Importované komponenty v umístění "...\Data\Importované komponenty", kdy projektový soubor mám ve složce Data
Další projekt mám v umístění "...\Data\AHE\OH201\OH201 - HEA", což znamená, že ty Importované komponenty jsou v nadřazené složce.

Kam tedy mám co umístit?
Václav Dušek
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.lis.2014 v 13:27
Máte dvě možnosti:
1. Nastavit vyhledávací cesty skupiny - pak se soubory chovají jako by byly v projektu
2. Namapovat složku jako knihovnu - pak soubory nejdou z projektu editovat.

My používáme dvě knihovny. Baugruppen, kde máme celé konstrukční celky a Agregáty, kde máme stažené čerpadla, převodovky atd. Obě tyto složky jsou na serveru, tudíž pro všechny na stejné adrese.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.lis.2014 v 15:19
Prakticky, Eurotec to vysvetlil...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.lis.2014 v 15:31
Pro rychlejší přístup v rámci projektu stojí ještě za zmínku "Často používané podsložky" sem nastavujeme cestu na adresář, kde máme výkresovou dokumentaci.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.lis.2014 v 07:49
No, včera odpoledne jsem na Vaše rady koukal jako husa do flašky. Ráno moudřejší večera, malá nápověda od Autodesk Knowledge a problém vyřešen. Navíc jako bonus Často používané podsložky. Pánové, dvakrát díky.
Václav Dušek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 9951:iLogic pravidlo - kontrola ručního přepsání iVlastností.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,977 sekund.