Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10058 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProgram pro výpočet délky ohnuté trubky

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Paradinhos Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.úno.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2012
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Program pro výpočet délky ohnuté trubky
    Zasláno: 14.led.2015 v 14:18
Ahoj potřeboval bych poradit. Potřebuji program, který mi vypočítá jak dlouhou trubku použít (polotovar), když potřebuji vyrobit trubku s několika ohyby. Předpokládám, že by to mělo jít v inventoru. Takže jestli někdo víte jak na to mohli by jste mě prosím navést? :)

Díky! 
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2015 v 14:25
Předpokládám, že máte trubku nakreslenou v Inventoru, pomocí příkazu tažení. Nejjednodušší je sečíst jednotlivé kóty do jedné. Tam kde není kóta, lze použít referenční kótu, tam kde je rádius, tak pomocí vzorce na délku oblouku vypočítáte jeho délku.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Paradinhos Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.úno.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2012
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2015 v 16:18
No máme jenom výkres v DWG. A představujeme si to tak, že  by jsme si trubku vymodelovali tak jak ma byt naohybana a program by nam vyhodil polotovar. Prostě aby jsme to nemuseli počítat ručně.
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2015 v 20:04
Já to řešil v parametrech pomocí hmotnosti (celková hmotnost / hmotnost na 1 m). Nesmí tam ale být nic jiného, pouze holá trubka vytvořená tažením. Předpokládám, že se k délce polotovaru přidá i nějaký technologický přídavek, takže stačí přesnost do 10 mm.

V iLogic je potřeba vytvořit příslušný kód, kdy se vytvoří nějaký parametr a přiřadí se mu hodnota hmotnosti. Teď si ale na to přesně nevzpomenu, nejsem v práci.

Takto jsem to řešil u topného hada, kde celková délka byla cca 2 kilometry.
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2015 v 20:44
Pokud tu trubku budete tvořit tažením, tak je možné odměřit délku náčrtu. Jde změřit celou křivku trajektorie najednou (Odměřit smyčku), ale nejde to dělat automaticky a například ukládat do parametru nebo iVlastnosti. Pokud byste potřebovali automatiku, tak to jde udělat pomocí iLogicu.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2015 v 21:01
Pokud to neni moc kroucené tak  ja nahradím drubku ohnutým plechem a udělám rozvin
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.led.2015 v 07:25
Již jsem toto řešil v minulosti. A řešil jsem to podobně jako raspi. Měl jsem iLogic pravidlo, které z rozměrů (byly zapsány do určitých parametrů) spočítalo průřez a z hmotnosti se určila délka. Délka byla zaokrouhlována a bylo počítáno i technologickým přídavkem. Hodnota délky se přenášela do parametrů, odkud se přebírala do kusovníku nadřazené sestavy.
Pokoušel jsem se najít kód pravidla, ale bohužel již skončilo někde v propadlišti dějin...
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.led.2015 v 15:29
HMOTNOST = iProperties.Mass
HMOTNOST = Round(HMOTNOST/1)*1

Takhle to mám se zaokrouhlováním na celá kila. Pokud to má počítat přesně, stačí jenom první řádek. Pak už je to klasický parametr. Akorát je potřeba dávat pozor na jednotky. On sice inventor umí sečíst  tři hrušky a dvě jabka, ale výsledek je 10 vajec. Smile
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 12527:Proč mi nejde měnit délka segmentu potrubí a trubek změnou kóty?
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 5053:Jaký je rozdíl mezi Autodesk Inventor Suite a Inventor Professional?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,734 sekund.