Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7045 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPřenos rozměrů do podsestay

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Přenos rozměrů do podsestay
    Zasláno: 17.led.2015 v 18:09
Měl bych dotaz, jestli někdo nevíte, jakým stylem by se daly přenést data z hlavní sestavy do podsestavy. Přes Rozvržení a Odvození není problém tvořit díly a ty pak do podsestavy vložit. Jde mi o to, že v hlavní sestavě si vytvořím několik Rozvržení, v nich si udělám nějaké kóty a následně potřebuji pro řízení nějakých rozměrů v podsestavě použít rozměry z rozvržení. A zde nastává můj dotaz, jak by se dalo toto udělat?
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.led.2015 v 10:17
Toto lze řešit pomocí skeletonu (řídicí součást) - zmiňovaný parametr je měněn v této součásti a je načítán do sestavy i podsestavy.
Nebo to lze řešit pomocí parametrů v excelu a excel načítat do sestavy i podsestavy.
 
Načítat parametr ze sestavy přímo do podsestavy nelze, protože by se tvořila cyklická závislost.
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.led.2015 v 12:00
Díky za návod. Přes Excel mě to nenapadlo, ale asi to bude lepší tím skeletonem. Sice to ještě pořádně nevím jak, ale to se časem zjistí. Za týden má přijet technik, tak mi to snad ukáže a vysvětlí, co a jak. Zatím jsem na nějaké věci přišel, kreslit se s tím dá v pohodě, ale určitě jde něco řešit elegantněji. Třeba to, jak bych mohl řídit inteligentně šrouby v dírách podle těch děr. Sice jsem v helpu našel něco jako Asociativní, ale aby tam bylo vysvětleno, co a jak se to dělá, to už bohužel ne.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.led.2015 v 14:59
Na skeleton se nechá najít spousta věcí na netu.
Velikost šroubu (průměr) si myslím podle velikosti díry moc měnit nejde, protože vlastně měníš soubor za jiný. Inventor dokáže "detekovat" podle díry velikost šroubu pouze při prvním vkládání z obsahového centra. Ale třeba se pletu..
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.led.2015 v 15:28
A to ještě nevíte, že skeleton lze řídit pomocí excelu. Wink

Toto je tak široké téma, že na to asi nelze odpovědět moc obecně. Rozhodně bych si nechal poradit od někoho zkušenějšího, například od toho technika. Správnou metodikou a postupy se pak dá ušetřit obrovské množství práce a náročnost na stanici.
Václav Dušek
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.led.2015 v 18:55
No jelikož v Inventoru pracuju necelý měsíc, tak ješt neznám všechny vychytávky. Samozřejmě na technika budu mít asi milion dotazů, ale myslkel jsem si, že třeba toto jde nějak "jednoduše" udělat a že bych to už třeba do něčeho mohl použít. Ale tak ten týden si ještě vystačím s tím co vím nyní.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2015 v 07:20
Dělám v Inventoru více jak 4 roky, předtím jsem 5 let dělal v Catii, předloni jsem na Cadfóru vyhrál Inventor Cup a vloni jsem vítězství obhájil Embarrassed a zdaleka všechny vychytávky taky neznám Wink
Ono to ani nejde. Člověk se učí celý život.
Všechno lze udělat jednoduše, ale tu jednoduchost si v tom musíš najít sám Smile
 
Pokud nemáš nikoho, kdo by tě učil a máš možnost využívat technika, tak počítej s tím, že bude potřeba si jej zavolat za nějaký čas znovu. Protože přijdeš na další haldu věcí, na které se budeš chtít zeptat.
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2015 v 07:27
Ony všechny ty postupy výše (excel, parametry sestav i podsestav...) jsou ve své podstatě docela jednoduché.
"Problém" je, že k jednomu cíli můžete dojít několika různými cestami. A každá cesta má svoje pro a proti. Kolegové Vám teď ukazují právě ty jednotlivé cesty. Ale rozhodnout se, kterou cestu zvolit, to chce opravdu poznat Vaše místní podmínky. Jestli v Inventoru děláte měsíc a máte ve firmě zkušenějšího kolegu, začněte u něho. Případně u technika. Jinak zkoušet, přemýšlet...
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2015 v 10:21
No ve firmě jsem jedinej, kterej alespoň něco v Inventoru umí ( a to většinou samouk + technická podpora CAD Studia ), takže mám tady už sepsaných asi 20 budů, na co se zeptám technika.

A samozřejmě je pravdou, že vždy jde dojít k cíli několika způsoby a i sám poznávám, že třeba jsem si udělal několik Rovržení v sestavě, ale nepřišel jsem na to, jak mezi noimi přenášet hodnoty ( krom primítnutí geometrie a znovu okótování ). Jenže jelikož jde v jednom rozvržení udělat mnoho skic, tak to budu řešit asi jedním Rozvržením a tam k tomu asi budu mít přístup celou dobu ( že se to bude tvářit jako díl s mnoha náčrty ). A to je přesně to, na co přijde člověk jen používáním a tím, co potřebuje udělat.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12621:Jak zadat rozměry v Revitu v jiných jednotkách?
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,859 sekund.