Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14157 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProblem při kopírování několika souboru do 1

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
janushe Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
2005
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Problem při kopírování několika souboru do 1
    Zasláno: 23.led.2015 v 16:49
Dobrý den,
jsem s prací autocadu relativně nováček a mám jeden problém. Dostala jsem cca 17 autocadu a tyto všechny vykresy z nich mám vložit do jednoho. Avšak při kopírování vznikají chyby - špatně zkopírované bloky, objevují se tam věci které tam nemají být. Vůbec nevím co s tím. Všechny hladiny jsou zapnuté i v jednotlivých autocadech.

Děkuji za případnou pomoc
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2015 v 16:56
Chtělo by to víc informací
- způsob kopírování
- jaké chyby, co to "špatně zkopírované bloky"
- jsou chyby v přesnosti (např. zda ty bloky na sebe mají navazovat, měřítko, ...)
- aj.
J. Mantlík

Zpět nahoru
janushe Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
2005
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2015 v 17:03
Kopíruji klasicky CalTRL+C, CTRL V, ale stejný problém to děla i při kopírování přes schránku.
Děje se mi například:
1.NP v půdorysu jsou bloky značky invalida a zábradlí, tyto značky se mi objevují i v dalších zkopírovaných půdorysech i když tam být nemají (na stejném místě jako jsou v 1.NP). Dále bloky zařizovacích předmětů jsou uplně někde jinde než by měli být i jinak orientované takže to nebude chyba měřítka. 
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2015 v 17:04
Vkládejte to jako externí reference (příkaz _XREF) a pak dejte hromadně važ (v té paletě XREF vyberte všechny soubory a dejte VAŽ (Bind). Tím se z každého výkresu udělají bloky s unikátními názvy a nebude docházet ke kolizím. Ty bloky pak klidně můžete rozbít, budete-li chtít (a výkres od bloků vyčistit _purge).

https://www.youtube.com/watch?v=lzuKl7WN8x0
https://www.youtube.com/watch?v=gKaxMf2smfM


Upravil johny - 23.led.2015 v 17:09
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2015 v 17:29
Chtělo by tedy prověřit alespoň ty "nejzlobivější " zdrojové dwg, především z pohledu
- použitých souřadných systémů nebo zda nejsou zdroje pootočené (jinak orientované zař. předměty)
- vkládacích bodů souborů (proměnná INSBASE) (posuny)
- nastavení jednotek ve výkresu (dost lidí má nastavené stopy a ani o tom neví)
- zda a jaké jsou ve zdrojových výkresech připojené reference (objevuje se to, co tam být nemá)
- zdrojové výkresy vyčistit (příkaz ČISTI)
- pozor na stejné názvy hladin v různých DWG, které mají naprosto rozdílný obsah
- a může to být i více
 
PS
Jelikož jsem zvyklý na skládání souborů z více zdrojů tak, aby na sebe opravdu přesně seděly, tak vím, že se prohlídka a případná úprava zdrojů vždy vyplatily. Ze stejného důvodu jsem byl vždy nepřítelem kopírování přes CTRL-C/CTRL-V (i když v novějších verzích už to možná není tak háklivé), buď "kopíruji s referenčním bodem" nebo přímo jako blok anebo - jak píše kolega - připojuji přes xref (podle toho, jak to potřebuji)
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
janushe Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
2005
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.led.2015 v 19:05
Děkuji za rady :)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12498:VIPChyba "Not all files could be added to the project" při kopírování souboru do projektu AutoCAD Plant 3D
Tip 10527:VIPChyba "Windows Installer" při instalaci AutoCAD LT 2016 pod Win10.
Tip 8079:VIPUnhandled exception při spuštění Autodesk Simulation 2012.
Tip 4256:VIPChyba 1935 (MSXML2) při instalaci AutoCADu.
Tip 13781:Duplicitní iVlastnosti při kopírování v Inventoru.
Tip 10504:VIPChyba 1635 při instalaci Service Packu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,918 sekund.