Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5822 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoOříznutí profilu profilem

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Oříznutí profilu profilem
    Zasláno: 02.úno.2015 v 00:28
Dobrý den,  
potřeboval bych poradit. Mám v Inventoru 2012 vytvořené dva plechy za pomoci k tomu určené normě.ipt (tedy přesněji plech.ipt). Oba jsem vytvořil za pomoci profilového ohybu. Vše mi krásně funguje. Potřeboval bych plechy dát do sebe a podle jednoho plechu oříznout ten druhý, tak abych s ním dále mohl pracovat a Inventor uměl udělat jeho oříznutý rozvin, který poté okótuji nebo poslu na vypálení laserem. Je v inventoru vůbec taková funkce? 
Děkuji moc za odpověď. 

PS: Názornější bude asi přiložený soubor.  
Připojené souborypdfuploads/29584/profil.pdf
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2015 v 12:51
Víděl bych to na odvozenou komponentu:
1) Vložit profil 1 do profilu 2 jako odvozenou komponentu (pouze plochy!)
2) V případě špatné pozice jej "doposouvat a otočit" do správné polohy (záložka 3D model: Upravit: Přesunout tělesa...)
3) Náčrt a promítnout vhodné plochy
4) vyřezat.

Nebo místo vkládání celé komponenty "jen" importovat patřičné rozměry (parametry) - bez objemu a následně náčrt "ručně" nakreslit a navázat na vložené parametry (reakce na změnu velikosti v "profilu" 1)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2015 v 08:13
A nebo to můžete vyřešit pomocí adaptivity. Rozkliknete si díl, který chcete ořezat, vyberete příkaz kopírovat objekt (1), vyberete plochy, podle kterých chcete oříznout a potvrdíte. Potom tyto plochy sešijete (2). Nyní podle těchto ploch můžete provést oříznutí (3).
Potřebujete-li nějakou technologickou mezeru, můžete vytvořenou plochu po sešití odsadit (4) a oříznout podle této odsazené plochy.
Po změně jedné komponenty se ta druhá upraví, adaptivitu můžete kdykoliv vypnout, doporučuje se používat adaptivitu v rámci pouze jedné sestavy.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 28496/Orez.JPG


Václav Dušek
Zpět nahoru
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2015 v 00:53
Dobrý den, 
omlouvám se že píšu až teď. V první řadě bych chtěl poděkovat za rychlou reakci na můj dotaz. Druhý den jsem to zkusil znovu a poté se mi to hned povedlo, na poprvé Smile. Předtím jsem byl již unavený a asi jsem něco přehlédnul. Dělal jsem to ještě jiným způsobem než je uvedený zde. Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem si promítl obrys který jsem potřeboval oříznou do nového náčrtku který byl u součásti ořezávaného prvku. Poté jsem jen vysunul a odebral materiál a bylo to. Přiznávám že to není moc elegantní řešení, ale účel to splnilo. Poté jsem to zkoušel ještě přes plochy, jak je zde uvedeno a přišlo mi to jako čistčí práce. 

Ještě jednou děkuji za odpověď. 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5568:VIPJak přidat vlastní ocelové profily do knihovny AutoCADu Mechanical?
Tip 355:Tabulka Excelu vložená do AutoCADu je oříznutá.
Tip 6536:VIPJak upravit popisy profilů v kusovníku AutoCADu Mechanical?
Tip 4571:Nedaří se mi přidat profil v modulu Frame Generator.
Tip 7351:VIPChyba AutoCADu: Nelze načíst soubor profilu.
Tip 13732:VIPNelze vygenerovat hrubování profilu u soustružení - Chyba: Profil soustružení je rozdělen do dvou nebo více uzavřených částí.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,588 sekund.