Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15663 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZrcadlení

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zrcadlení
    Zasláno: 08.bře.2015 v 10:28
Ahoj, 
měl bych dotaz na zrcadlení v Inventoru 2012. Potřebuji odzrcadli součást (mám levou a pravou část), Inventor mi to špatně ozrcadlí (neotočí mi dobře jeden prvek vytvořený v nosné konstrukci) a tak chci novou ozrcadlenou součást upravit, když jí upravím, tak se mi změní i ta původní. Snažím se na to přijít, jak se toho mám zbavit, aby se mi neměnila i ta původní součást s tou ozrcadlenou, ale už z toho kvetu pač mě to hodně štve a nechápu ani důvod proč se mi mění původní i ozrcadlená součást zároveň! K čemu to je dobré? Podobnou kravinu mi to udělá i s kopii. Udělám si kopii prvku a tu chci upravit oproti té původní a také se mi upravují obě dvě zároveň. Potom musím dělat všechno 2x s malými změnami. Jak se dá tato funkce která mi pije krev vypnout nebo jak to mám zrcadlit případně kopírovat tak aby původní a kopie/zrcadlená součást nebyla provázaná s původní (i když změním název a soubor dám do jiné složky)? 

Děkuji za odpověď 
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 08:28
Předpokládám, že se bavíš nejspíše o zrcadlení v sestavách. Nemáš náhodou u zmíněného "nezrcadleného" prvku žluté + jako Použít znovu? Viz Obr.

Tím bych měl taky vysvětlení pro svázání původní i ozcradlené komponenty. Resp. bych to zkusil jinak - jde opravdu o kopii celé komponenty (ipt) nebo jen o kopii sestavy (iam)?

Pokud kopíruješ jen sestavu, tak je jednoznačné že si upravíš i zdrojovou komponentu, protože jí do nové kopie stejně načítáš! U Inv je potřeba pořádně si hlídat "co kopíruju". Protože zrcadlenou zdrojovou komponentu si taky "snadno" neupravíš! - Je to odvozená komponenta, tedy komponenta "bez stromu". Ten by si úpravami teprve vytvořil... Podle toho se dá poznat co upravuješ.

Pokud uděláš opravdu kopii dílu (nové ipt přes "uložit jako"), tak svázané nebude!

To by někde byla bota v instalaci.

Ber to tak že iam, je pouze hromada kostiček dohromady. Takže pokud dáš uložit jako v sestavě, tak si jen uděláš jinou hromádku těch samých kostiček... Pokud chceš díl vyměnit, musíš jej nahradit jeho kopií v dané sestavě! (tedy vyměnit kostičku, za jinou kostičku)

PS: Pokud jsem příčinu neodhadl a opravdu kopíruješ a upravuješ nové ipt, tak je to nějaká bota, ale výše popasané bývá poměrně častá chyba lidí začínajících v Inv...


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1030/Zrcadleni.png



Upravil Cheff - 09.bře.2015 v 08:35
Zpět nahoru
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 11:28
Děkuji za rychlou odpověď. 

Ano jedná se o zrcadlení sestavy čili (iam) - sorry že jsem nenapsal. 

Jo myslím že jsem to pochopil. 
zelené šipky znamenají kopii - která po uložení se chová jako samostatná sestava a není nikterak provázaná s původní sestavou. 
žluté plus znamená kopie součásti, která je ale provázaná z původním zrcadlením 

Já jsem měl před tím všude zelené šipky, ale prvek vyrobený v návrhových konstrukcích se mi zrcadlil špatně viz příloha, proto jsem ho chtěl měnit. Když jsem ho měnil tak se mi měnila i původní sestava. Teď jsem pro zrcadlení návrhové konstrukce použil žluté plus a prvek se mi ozrcadlil správně (ale bohužel jako žluté plus, takže až ho budu chtít někdy měnit tak to bude peklo). 

Když vytvořím kopii prvku přes Inventor a jinak ho pojmenuji, tak se mi opravdu nepřemění původní díl, když kopii změním. Vzpomněl jsem si, že jsem ho před tím jednoduše jen zkopíroval ve Win ze složky do složky a když jsem měnil nový tak se mi měnil i ten starý.  

Jak se říká chyba je vždy mezi klávesnicí a židlí


Připojené souborypdfuploads/29584/příloha.pdf





Zpět nahoru
Dzitro Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 12.zář.2014
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Inventor2015
Stav: Offline
Bodů: 23
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 11:41
Přesně tak, jak říka kolega.
 
Využívám to taky docela často, když upravujem model, který je zrcadlený z jedné na druhou stranu, ale zároveň se na druhé straně dělají nějáké změny.
 
Využívám funkce "uložit jako" prakticky to dám pod stejné číslo a název - jen za název přidám zrcadlené - kvůlí dalšímu procesu výroby.. To jest vše
Zpět nahoru
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 12:09
To ano, ale když to je sestava, tak nestačí přeuložit (iam), ale potřebuji celou cestu ke všem věcem jinak to pořád nebude fungovat. :-). Funguje na to potom Pack and go, který umí celou sestavu přenášet a přejmenovávat :-) 
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 13:44
Funguje spousta věcí, jen si to člověk musí ujasnit a pohlídat

Ad výměny dílů v sestavě: Nahrazení komponenty (ctrl+h); Sestavení -> Produktivita -> (šipka dolu) Uložit a vyměnit komponentu ; "Zašantročení komponenty" (viz historie fora).

Takže tomu peklu se dá jednoduše vyhnout už v počátku - výměnou dílu za jeho vlastní kopii, čímž se zas vytvoří plně nezávislá sestava...

Mimochodem, na zrcadlení sestav chce celkově dávat bacha, protože jen ozrcadlením to bohužel nekončí (např. vazby, ktere se nepřenáší atd.) Prostě je potřeba počítat s tím, že zrcadlením získám jen "polotovar", který musím stejně ještě "dosochat".
Zpět nahoru
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 18:02
Cheff: Díky moc za info. 

Jen se zeptáte jsou podobné problémy i v jiných programech podobného typu? 
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 19:31
Problémy jsou všude, někde větší, někde menší. Znám 2 CADy a Inventor 2015 patří k tomu lepšímu. Sice jsem taky narazil na nějaké drobnosti, něco je zdlouhavé, ale to důležité je, že mi zatím "spadnul" jen jednou, neztrácí se mi díly a samovolně se mi nic nemění ( pokud se to nemá něnit ). Takže za mě Inventor je lepší produkt než konkurenční. Nebudu jmenovat ten druhý CAD, ale patří také k tomu rozšířenějšímu.
Zpět nahoru
Boleslav Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
dříve Solidworks, teď Inventor
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 20:09
Já znám kromě Inventoru ještě Solidworks a podle mojich zkušeností je Inventor spolehlivější.
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2015 v 07:05
Ano - moje zkušenosti se Solidworksem jsou naprosto stejné. A to ještě co novější verze, to větší problémy. Kdysi ( tak v roce 2008 ) to ještě byl docela dobrý produkt. Bohužel verze 2014, 2015 - hrůza a děs. No naštěstí mě to již nemusí trápit.
Zpět nahoru
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2015 v 09:48
Všem moc děkuji za informace, zůstanu spokojený s Inventorem 
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2015 v 13:02
Na druhou stranu zrovna v tom Solidworksu je oproti Inventoru několik funkcí, které zrovna já potřebuji a fakt mně chybí. Zrovna se zrcadlením jsem tam ale problémy nikdy neměl.

Jak v Inventoru tak i v Solidworksu když něco nešlo nebo dělalo něco jiného, jsem vždy našel problém mezi židlí a klávesnicí. Smile


Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2015 v 21:22
No problémy mezi židlí a klávesnicí jsou v Solidworksech spíše mezi židlí a klávesnicí vývojářů než uživatelů. Pokud bych měl zavzpomínat na to, kolik problémů jsem v Solidech řešil a problém nebyl mezi židlí a klávesnicí, byl by to opravdu obsáhlý článek. No naštěstí už mě to nemusí trápit..... A neávidím uživatelům, kteří v tom musí pracovat a řešit neschopnost vývojářů.
Zpět nahoru
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.dub.2015 v 10:13
podobne to funguje medzi autocad a stolicka:D 
Nam autocad padsa pomali pri kazdom ukone :D 
zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.zář.2015 v 08:56
Ahoj pánové,
mám problém. Když zrcadlím dle roviny XZ, tak v té dané sestavě se mi zobrazí zrcadlené díly s příponou _ZRC, správně. Avšak tyto díly jsou v reálu VŽDY zrcadlené přes rovinu XY. Při vložení do jiné sestavy, se mi díly vlastně vloží do jiné polohy, než požaduji. Asi je někde defaultně nastaveno, že se díly mají vytvořit z odvozené součásti a zrcadlené přes XY. Jaké s tím máte zkušenosti? Žádám o pomoc. Děkuji
Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.zář.2015 v 16:09
Opravdu jste se s tím nikdo nesetkal nebo jsem to napsal nesrozumitelně?
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.zář.2015 v 12:57
Jestli jsem to pochopil dobře, tak Napada mě - nemůže být prvnotní sestava špatně vložena (pak by to mohlo dělat to co popisujete)
Myslím třeba jinak pootočenou vůči souřadnému systému, podle kterého zrcadlíte...

Ale jestli myslíte jen špatně ozcradlené ipt, tak v definici zrcadlení (prvně přikládaný obrázek) je i podle které roviny se mají ipt odzrcadlit (někde jako zaškrtávátko při výběru! - ne jen poklikem na rovinu). - Teď přesně si nevzpomenu, kde to tam je, ale je to obdobné jako při tvorbě odvozené součásti...
Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.zář.2015 v 13:59
No, vzhledem k tomu, že vše modeluji v jednotném počátku, tak se zkusme zaměřit spíš na samotné funkce v AI2015.
 
Při vytváření nové sestavy vložím mnou vytvořenou součást, která je kreslena v počátku a tu chci, kvůli rychlosti, ozrcadlit a tímto způsobem vytvořit novou identickou součást symetrickou přes rovinu XZ.
OBR.1
 
No a když zrcadlení provedu, tak v té dané sestavě se mi nově vytvořený díl zobrazí správně, ale pokud ho otevřu a kouknu jakým způsobem se díl vytvořil, tak je ozrcadlen, ale přes rovinu XY.
OBR.2
 
Problém nastane, když chci vytvořit novou sestavu a například tyto dva díly do ní vložím do počátku. Mnou vytvořený díl se vloží do správné pozice, ale ten zrcadlený skočí právě do pozice, jako by byl vytvářen ne přes rovinu XZ, ale přes rovinu XY

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 42925/Výstřižek4.JPG Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 42925/Výstřižek3.JPG

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8607:Zrcadlení normalizovaných součástí v Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,488 sekund.