Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16390 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMyš pro CAD

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Vencaxxx Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 10.říj.2009
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2007
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Myš pro CAD
    Zasláno: 27.kvě.2015 v 07:13
Prosím doporučte vhodnou myš pro CAD apod. Požadavky jsou aby fungovala i bez podložky, tzn. asi raději laser, drátová, nízká váha a prostřední kolečko ideálně s rovnou plochou, tak aby se s ním dalo pohodlně pracovat ve 3D (Catia) ideálně bez bočního naklápění nebo s jistým stiskem, ale ne příliš tvrdým! Díky

Upravil Vencaxxx - 27.kvě.2015 v 07:16
Zpět nahoru
rys-kt4 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 21.lis.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor - PrDSU, Solid Edge
Stav: Offline
Bodů: 456
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.kvě.2015 v 08:56
- upřímně řečeno na to je každá rada drahá a hlavně subjektivní, to je jen otázkou zvyku a zkušenosti při daném způsobu práce,
- ale určitě 3D myš do druhé ruky pro pohyb modelem a v pravé?, to co vám normálně vyhovuje a je kvalitní, myši od microsoftu se dost opomíjí, zkuste se juknout na bezdrátovou "bramboru" Sculpt, po prvním "nezvyklém" dojmu pro mne velmi pohodlná a kvalita dle očekávání
- jinak výrobce 3d myší vyplodil myš cadmyš
- dle zkušenosti je dost rozdíl v přístupu používání těchto periférií u "kresliče" a konstruktéra - tvůrce
 
přeji dobrý výběr a příjemnou práci
JanB.
Zpět nahoru
Vencaxxx Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 10.říj.2009
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2007
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.kvě.2015 v 09:13
Díky za odpověď. Ta cadmys je uz dost drahá, ale asi by byla nejlepší.
Jinak bych raději drátovou, je to do kanceláře k několika počítačům a nerad bych řešil vybitou myš a nemožnost práce když je zrovna potřeba.
Zpět nahoru
Bonavox Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 28.led.2009
Lokalita: Austria
Používám:
DDS CAD Electrical, ePLAN Electric P8, AutoCAD LT
Stav: Offline
Bodů: 133
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.kvě.2015 v 16:35
Mám velmi dobrou zkušenost se  SteelSeries Rival Optical Mouse
https://www.alza.cz/steelseries-rival-optical-mouse-d505341.htm
Hlavně její ovladač umožňuje obrovskou škálu nastavení chování myši.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.kvě.2015 v 16:47
Ja si taknejak zvykl na Logitech-ovou M500-ku a nic vic (zatim) nepotebuju... S 3D mysy zatim nemam zadne zkusenosti.
Doma k NB mam podobnou bezdratovoou (Logitech Maraton 5něco).

Ale, jak pise kolega vyse, hodne zalezi, na co si clovek zvykne a jakym zpusobem pouziva soucasne i klavesnici...
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Vencaxxx Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 10.říj.2009
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2007
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.kvě.2015 v 20:41
Ta steelseries vypada docela slusne, jak je na tom stisk kolecka? neni moc tuhy? Da se v pohode pouzivat jako treti tlacitko?
Zpět nahoru
Bonavox Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 28.led.2009
Lokalita: Austria
Používám:
DDS CAD Electrical, ePLAN Electric P8, AutoCAD LT
Stav: Offline
Bodů: 133
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.kvě.2015 v 21:03
Stisk kolečka je OK, jako tlačítko jej používám neustále.
Pak je za kolečkem ještě jedno tlačítko, to používám pro přepínání DPI.
Pak to má ještě dvě boční tlačítka, ale ty nepoužívám.
Ke každému z nich se dá přiřadit funkce.

Myš je příjemně velká do ruky a i lehká.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 13432/Rival.jpg


Zpět nahoru
Vencaxxx Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 10.říj.2009
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2007
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2015 v 08:14
Ještě zaujala https://www.alza.cz/mionix-avior-7000-d2293240.htm nezná někdo?
Nebo FUNC MS-3²


Upravil Vencaxxx - 28.kvě.2015 v 12:29
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.kvě.2015 v 07:52
Dobrý den,

poslední dobou mě příjemně překvapil Microsoft, neboť ty jejich myšky jsou vskutku jednoduché, lehké a velmi dobře sednou do ruky. Docela mě zaujala i ta CADMOUSE. Nemáte ji prosím někdo doma, že byste se podělili o konkrétní zkušenosti?
Zpět nahoru
koncikm Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 24.úno.2009
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD, EPLAN, ELCAD
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.kvě.2015 v 09:28
Mohu doporučit Logitech TrackBall M570, ale pokud chcete myš, tak Microsoft nebo Logitech.
mirek@ok7km.cz
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2015 v 11:07
Nezkoušel jste někdo "vertikální" myši jako: např 

Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čer.2015 v 13:53
K volbě myši. - To je strašně subjektivní záležitost.
V současnosti mám taky SteelSeries (MMO) - v době kdy jsem si jí kupoval jsem ještě neměl SpacePilota a nebyl jsem zvyklý na kruhovou nabídku (práce v Inv 2010) -> proto jsem chtěl myš s hodně programovacími tlačítky, ale rozumně rozloženými (vždy jsem používal hodně zkratek).

Až budu hledat nástupce, tak si jej hlavně půjdu pořádně ošahat, protože musí padnout do ruky. Kupovat přes net je sice hezká věc, ale pak úplně dobře do ruky nesedne a je vymalováno... Jinak se mi osvědčily jakékoli herní myši (začínali jsme na AGAMÁCH 535 - to byly první pořádné myši a na programovatelná tlačítka si člověk rychle zvykl), ale opravdu hodně záleží na vlastním stylu práce (případně dalších periferiích - např. SpacePilot) - to už si člověk musí srovnat sám jakým způsobem pracuje...

Nicméně hlavní co bych dnes preferoval je VELMI POHODLNÝ ÚCHOP - to co mám je sice dobré (pro mé tlapy), ale mohlo by to být i lepší. Mimochodem na myšce moc nemá cenu šetřit - je to téměř nejdůležitější spojení s PC a tak často se nemění... (Agamy nám odešly řádově po 4řech letech na přeskakující kolečka, ale to bylo ještě bez 3D myší a pokud vezmu jak se scrolovalo...). Současná myška má za sebou zatím cca 3 roky práce bez známek únavy...
Zpět nahoru
zdenek.trcka Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.dub.2012
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2013; Showcase 2013
Stav: Offline
Bodů: 53
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čer.2015 v 15:25
Já používám Logitech G700 - což je v podstatě herní myš a za 2 roky používání si nemůžu vůbec stěžovat. Je to bezdrátová myš, takže je o něco těžší což mě osobně vyhovuje.
A co se týče problému s vybíjením baterie, tak stím také nemám problém vydrží 3 dny v plným zápřahu a o vybití dává včas vědět, navíc stačí nabíjecí kabel jen zastrčit do myši a hned dál pracuju.
Souhlasím s Cheff, že myš se nemá kupovat na netu, ale je třeba si jí "osahat" protože třeba já preferuju velké myši kuli pohodlí, ale ne každýmu to vyhovuje.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čer.2015 v 16:28
Původně odeslal(a) zdenek.trcka zdenek.trcka napsal(a):

Já používám Logitech G700 - což je v podstatě herní myš a za 2 roky používání si nemůžu vůbec stěžovat. Je to bezdrátová myš, takže je o něco těžší což mě osobně vyhovuje.
A co se týče problému s vybíjením baterie, tak stím také nemám problém vydrží 3 dny v plným zápřahu a o vybití dává včas vědět, navíc stačí nabíjecí kabel jen zastrčit do myši a hned dál pracuju.
Souhlasím s Cheff, že myš se nemá kupovat na netu, ale je třeba si jí "osahat" protože třeba já preferuju velké myši kuli pohodlí, ale ne každýmu to vyhovuje.

No, nechtěl jsem to psát.. ale mám ji taky. A nejradši bych ji brknul do potoka, ale zatím jsem si nevybral jinou, lepší (bohužel už se nevyrábí MX 1000). 
Má až moc přídatných tlačítek, která nejsou moc pohodlná, příliš tuhá... Jsou standardně programovatelná, což je super, kdyby se mi to někdy i několikrát denně nekouslo (naštěstí stačí jen spustit ten Logitech Gaming Soft a hned jede). Teď, asi po třech letech, odešlo levé výkyvné tlačítko na kolečku, takže sleduji tuto diskusi se zajímavými tipy... ale chci mít výkyvné kolečko plus 4-5 programovatelných...  
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.čer.2015 v 13:32
Nevím jak s naklápěním kolečka, ale napadl mě Razer Naga hex nebo Logitech G602. S více tlačítky je to vždy složitější.

Jako nejlépe ergonomicky rozložené mi tlačítka přišly právě na mé (SteelSeries World of Warcraft Cataclysm MMO) - jedno jediné tlačítko je "mimo dosah" (kupodivu je to to levé vedle levého myšítka = přepínání profilů). Ale to je krysa jak hrom a kolečko mám na ukazováček (držím ji trochu šikmo - pro prostředníček na kolečko je mi malá). Ale tu bych bez vyzkoušení rozhodně nedoporučoval...
Navíc uznávám, že je to opravdu KRYSA

Jinak pokud jsem se díval po konkurenci, tak jsem více než 3-4 tlačítka šikovně rozmístěné na myši moc neviděl... Po zkušenostech s tou mou mi přijde 5-6 tlačítek na palec úplně v pohodě (musí být "dostatečně velká"). Ideální je pokud je ještě jedno nebo 2 tlačítka v oblasti prsteníčku (tam mám makro CTRL+S => ukládání dokumentů = velice návykové). Tlačítka umístěná nad kolečkem se mi většinou špatně mačkají (zvl. pokud jsou výše), tedy pozbývají použitelnosti a smyslu. "vícetlačítko" vedle hlavních je hrozně závislé na úchopu konkrétní myši. Může být snadno dostupné, ale též nemusí...

Pokud si člověk ujasní co chce nezbývá, než se prokousat hromadou co je na trhu (většinou stačil filtr na herní případně MMO a podle fotek se vyřazuje velmi rychle) -> z toho stejně vyjde tak 5 myší a ty si pak "osahat".

Trochu se obávám, že s naklápěcím kolečkem bude ještě větší fuška najít myšku co by sedla (vícetlačítkové herní).

PS: V bývalém zaměstnání ještě jedou s CM Storm od Inferna, ale tomu též chybí naklápěcí kolečko.
Zpět nahoru
Zouhar Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
4MCAD
Stav: Offline
Bodů: 17
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.čer.2015 v 14:10
Logitech M510 max spokojenost.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3296:VIPPřímé zadávání CAD příkazů pomocí vícetlačítkové myši (F4 apod.)
Tip 7221:VIPPo instalaci Service Packu je práce v CAD aplikaci pomalá, trhaná.
Tip 5928:Jaké operační systémy podporují 3D myši 3Dconnexion?
Tip 5680:Proč mi nefunguje přetahování bloků z webu do AutoCADu pomocí i-Drop?
Tip 3854:Jak do DWF souboru vložit rozpočet, smlouvu, fotografie nebo prezentace?
Tip 3026:Jak přepnout směr zoomování kolečkem myši v AutoCADu či Civilu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,020 sekund.