Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7968 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoWMS-problém se souřad. systémem

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: WMS-problém se souřad. systémem
    Zasláno: 17.čer.2015 v 14:28
No, to je vzhled dialogu, na který jsme zvyklí z 2012 ...
 
Takže už si konečně musím najít "chvilku" na instalaci (a nastavení) 2015 u sebe ze stažených souborů a uvidíme ..
Kolegům to zatím kvůli přeinstalaci (a nastavení a vyladění) na minimálně půlden nemůžu sebrat, ostatní jim snad funguje bez problémů ...
 
Takže děkuji, zas mne to kousek posunulo
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2015 v 14:05
Dobré odpoledne,
přikládám screenshot správného dialogu. Osobně jsem vždy instaloval ze stažených souborů a ne z DVD.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 3054/dialog.png

Martin Folber
Zpět nahoru
_vlk Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.bře.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 238
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2015 v 13:43
Civil 2015 z downloadu, WMS bez problémů.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2015 v 13:40
A ještě prosím uživatele civilu 2015, aby se ozvali,
zda s WMS mají nějaký problém, či ne,
případně zda instalovali z downloadu či DVD
 
Nechce se mi moc věřit, že zdejší "vyspělejší" uživatelé nepoužívají WMS ...
 
Děkuji
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2015 v 13:35
Dobrý den
Pánové děkuji za reakce.
 
Kolega chvíli nebyl, a tak jsem si (na rozdíl od včerejška) sedl k jeho PC a znovu to odzkoušel i u něj.
Opravdu se to na obou PC chová úplně stejně, úplně stejné jsou i nastavené cesty pro podpůrné soubory.
Cesta na třetím řádku z Vašeho obrázku (tj. ......\map\bin\fdo) je v obou PC obsažena 2x (z toho jednou je tam "map" a podruhé "Map"),
zatímco cesta z posledního řádku téhož obrázku (tj. ..........\map\support\cs-cz) tam ani v jednom PC není. Ale ani jejím doplněním se nic nezměnilo ...
Tyhle cesty si nainstaloval Civil sám, při instalacích se žádná chyba nehlásila.
 
Vaše zmínka o "nabořené" instalaci mne tedy zcela logicky vede opět ke včerejšímu dotazu, zda nemůže být nějaký problém na instalačním DVD, které jsme si vyžádali a z nějž byly oba civily instalovány ... Není nějaký rozpor mezi instalacemi z downloadu a DVD?
Pokud ano, mohlo by to vysvětlovat i problémy ve vlákně "Do civilu 2015 nejde načíst SHP/SHX"
 
PS. Mohl byste, prosím, přiložit screenshot "správného" dialogu připojení WMS, kde by byly vidět všechny sloupce?
Děkuji
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čer.2015 v 20:43
Dobrý večer,
ta instalace toho C3D 2015 je nějaká "nabořená". Všimněte si prosím, že máte 2x připojení SDF a 2x připojení SHP. Dialog pro přidávání je také odlišný. Chybí tam sloupce, o kterých píšete výše...

Máte v podpůrných cestách správné složky?

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 3054/cesty2.png


Martin Folber
Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čer.2015 v 18:32
Dobrý den,

asi si budu muset práci se souřadnými systémy při vkládání WMS zdroje dostudovat, protože tomu téměř vůbec nerozumím. Při mých pokusech totiž jakákoliv nastavení nemají na polohu vložení ortofoto map z ČÚZK vliv. Zkoušel jsem teď ve verzi 2015 (i 2016) vložit WMS do autocadovské šablony acad.dwt i acadiso.dwt a oboje bylo bez problémů ve 3. kvadrantu (místo souřadného systému ve vámi přiloženém obrázku jsem měl dle očekávání <neznámé>).

Jinak již při dřívějších pokusech o nasimulování vašeho problému jsem zkoušel měnit souřadný systém výkresu na různé zahraniční systémy, včetně změny jednotek na stopy. Tyto cizí souřadné systémy se pak opět objevovaly také na místě dle vašeho screenshotu.

Čili asi mi uniká nějaká zásadní věc, ale stále se mi nedaří váš problém u sebe nasimulovat. Zkusím na toto téma ještě zapátrat.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čer.2015 v 18:07
Tak jsem si k tomu na chvíli konečně sednul sám ... A snad už je mi aspoň v něčem trochu jasno ...
 
Tak se mi potvrdilo podezření, vyslovené v tomto vláknu 11.6. ve 14:38, a týkající se toho, že v tom může "mít prsty" volba souřadnicového systému výkresu ( a tím i zdrojové šablony výkresu).
 
V Civilu 2012 bylo úplně jedno, z jaké šablony výkres pochází (v metrech) a vše se vyřešilo zadáním kódu EPSG (5514 nebo 102067)
 
V Civilu 2015 už tohle ale neplatí !!
1) Pokud budu WMS připojovat do CZ civilovské šablony (a asi i mapovské, ale to jsem už nezkoušel), vše je tak, jak popisujete a nic se nemusí měnit (ani nevadí LL84). Viz též přiložený obrázek, kde se v dolní části zobrazí :
Souřadnicový systém mapy "CzechJTSK/5b.Krovak" (snad jsem si to zapamatovat správně)
 
2) Pokud ale je soubor, kam chci připojit WMS, založen na autocadovské šabloně či pochází z cizího non-acad zdroje, chová se to tak, jak jsem popsal v předchozích příspěvcích, tj. LL84 nelze změnit a WMS se připojí zkresleně a do 1. kvadrantu. V dolní části stejného obrázku je pak "souřadnicový systém mapy neznámé"...
 
Takže ve druhém případě - což je v případě spolupráce často - nezbyde, než si obsah výkresu přenést do civilovské šablony ... 
Nebo je jiná možnost? Nikde jsem nenašel možnost změnit kód CS serveru (jak uvádíte v jedné z odpovědí)
Další věc je z nápovědy. Tam se píše, že při připojování WMS se dá vybrat i formát obrázku (PNG, TIF, JPG, BMP)  a také vybrat kód CS serveru. To jsem také nenašel ...
 
No a protože Autodesk nás nenechává zakrnět, tak jsem po těch dlooouhých letech konečně našel, jak výkresu nastavit souřadnicový systém ... Do dneška jsem to nepotřeboval. Ale v seznamu je sice "CzechJTSK/5b.Krovak (precise origin)" ale není u něj EPSG 5514 ani 102067, ale 2065 ... (??)
 
Děkuji
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 33/civil2015-wms.png

J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čer.2015 v 13:09
Dobrý den,
já to LL84 ale neměním. Nechávám ho, jak to je...a šlape to.
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čer.2015 v 12:27
No právě, v civilu 2012 jsme to tak dělali, a bylo to OK.
 
Ale tady to LL84 na nic jiného změnit nejde ...
Kdyby to bylo na jednom, tak už by došlo k přeinstalaci, ale u dvou ...
 
PS. Napadá mne, nemůže to být nějakou chybou na  instalačním DVD? Oba civily jsou z něj instalovány
Myslím, že u 2008 se nám stalo, že při stejné instalaci z CD ke konkrétnímu S/N (tehdy byly ke každé licenci CD) si to samo při instalaci udělalo na různých PC trochu odlišnou adresářovou strukturu (mám pocit, že to byly asi 3 verze )
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čer.2015 v 20:56
Dobrý večer,
díky za postup. Pro připojení nedělám nic jiného, než že změním kód CS serveru na 5514. Nic ostatního neměním a je to v pořádku.


Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čer.2015 v 17:01
Tak teď jsem to viděl na vlastní oči ...
 
Postup:
- datové připojení na wms server cuzk (ortofoto)
- po vyplnění adresy serveru --> přilášení -> připojit
- objeví se tabulka s obsahem - ve sloupci souřadnicový systém je "LL84"
- po poklepání na LL84 se objeví další tabulka se souřad systémy, vedle jak EPSG102067, tak i i 5514 je napsáno <neznámé>
- po vybrání jakéhokoliv systému (i u něhož je místo <neznámé> popis - např epsg 2065) -> OK -> na souřad systému (viz předchozí bod) zůstává stále LL84
- po připojení se wms připojí do 1. kvadrantu, tj. daleko mimo ČR (a zkresleně)
 
Zřejmě někde něco chybí, ale co? 
SP3 ještě nainstalován nebyl (ale v tipech to měl řešit už SP2)
 
Děkuji
 
 
 
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čer.2015 v 16:15
Dobrý den,

zkoušel jsem to ještě přímo na verzi 2015 a žádné problémy nepozoruji ani při nastavení výkresu na jiný souř. systém. A kam se wms vkládá? Trochu posunuté nebo úplně mimo souřadnice naší republiky?
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čer.2015 v 14:38
Kolegyně právě zkoušela připojit otrofoto z ČUZK.
Může na to - byť teoreticky - mít vliv nastavení konkrétního souřadného systému výkresu? (dosud jsme se s tím nezabývali)
V každém případě už si konečně musím i já tu 2015 nainstalovat ...
J. Mantlík

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čer.2015 v 14:32
Dobrý den,

já jsem tyto problémy na 2015, ani nyní na 2016 zatím nepozoroval. Minimálně KN mapy i ortofoto mapy z ČÚZK fungovaly normálně.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čer.2015 v 13:48
A ještě jeden problém se Civilem 2015, tentokrát s WMS - a opět na (zatím) obou PC s CD3 2015 SP2 + HOTFIX WMS.
Při pokusu o připojení WMS si civil tvrdohlavě lpí na souřad. systému LL84, což obsah WMS posune úplně jinam. I když se při připojování změní EPSG na 5514 nebo 102067, stejně to ve výsledku nic nezmění ...
 
Změnil se nějak výrazně systém připojování proti verzi 2012, nebo je problém jinde? Bohužel jsem ještě neměl čas sám na 2015 přejít, takže to jen vidím u kolegů (ale že by dělali něco špatně, jsem si nevšiml)
 
Jak jste na tom ostatní ?
 
Děkuji
 
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6162:VIPPoužití WMS služby katastru nemovitostí v AutoCAD Map a Civil 3D - postupy, úskalí, tipy.
Tip 6089:VIPNastavení souřadnicového systému S-JTSK v Topobase 2008 (WMS).
Tip 9929:Problém s připojením na WMS služby z AutoCADu Map 3D 2015.
Tip 7370:VIPPopis použití a nastavení mapových WMS služeb v AutoCADu Map.
Tip 6847:VIPŘešení problémů s WMS z českých zdrojů v AutoCAD Map 3D.
Tip 10120:Nefungující připojení na WMS zdroj dat v Civil3D 2015.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,688 sekund.