Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7810 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNázor na práci Inventor a solidworks

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Názor na práci Inventor a solidworks
    Zasláno: 26.zář.2015 v 10:20
Dobrý den,
na MSV jsem byl osloven s předváděním programu solidworks.
Jelikož kreslím v inventoru ,tak jsem chtěl porovnat s jiným programem.
Na první pohled se mě opravdu zdá ,že solidworks je jednodušší a rychlejší pro zhotovení modelu i výkresu.Práce s modelem bez nějakých rovin a náčrtů.Dokonce změnu koty ve výkrese se okamžitě změní i model.
Viděl jsem ukázky jen krátce a proto bych rád věděl i názor ostatních kteří mají nějaké zkušenosti s porovnáním těchto programů.



Děkuji Emil
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.zář.2015 v 17:03
V Solidech jsem kreslil 6 let, nyní necelý rok kreslím v Inventoru. Porovnávat oba systémy je velice obtížné, ale když si vezmu co píšete, že se Vám zdá Solid jednodužší a rychlejší, na první pohled to tak je. Samozřejmě oba systémy jsou si v něčem velice podobné, ale v něčem diametrálně odlišné. I z tohoto důvodu je potřeba k tomu tak přistupovat.

Z mého pohledu se mi jak na Solidech, tak na Inventoru něco líbí, něco naopak. Ale co je důležité, pro mou práci mi přijde Inventor vhodnější. Prostě Solidy mají omezení, která pro mě byla klíčová a s čím si vývojáři neporadili a proto jsem s nimi ukončil spolupráci. Naopak pro člověka, co potřebuje kreslit jen díly, jednodužší sestavy, nebude využívat nějaké rovnice a jimi řídit další díly, pro takového je Solid jistě lepší volbou. I naši strojníci na CAM používají Solidy. Ale jelikož moje krédo je, že když už jsem zaplatil nehorázné prachy za software, tak ho chci "vyždímat" na 101% a chci ho mít k tomu, aby mi práci ulehčil a ne přidělával. A prostě tohle za 5 let nebyli schpni u Solidů pochopit. A když mám ještě kontrolovat to, jestli Solidy něco neudělaly špatně a jestli je to tak, jak chci, tak takto ne.

Je to pouze jen a jen můj názor a dá se s ním i neshlousit ( a jistě tací jsou a budou ), ale z mého pohledu je Inventor pro mou práci lepší. I když nemá spoustu "kudrlinek" jako Solidy.
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.zář.2015 v 19:30
Děkuji za názor.
Kreslil jste i 2016? Údajně nové prostředí a vše snadné.Celkem jsem byl překvapen okamžité vytvoření výkresu pohled i rozložené sestavy s automatickým opozicovíním a rozpiskou.A co se týče sestav neuvěřitelně jednoduché.Při kolizi hned informuje.A co se týče úprav ve výkrese tak se hned opraví na modelu,takže když chce upravit kotu ve výkrese aotomaticka se upraví model.


Emil
Zpět nahoru
Boleslav Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
dříve Solidworks, teď Inventor
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.zář.2015 v 12:03
Taky jsem kdysi používal Solidworks a přešel jsem na Inventor, protože si myslím že je pro mně lepší. V modelování jsou si ty programy podobné, ale Inventor má lepší návaznosti na DWG, na render, na CAM, na simulace, na správu dokumentů, atd. Jako u všech programů je třeba osahat si všechna zákoutí. Píšete že používáte Inventor 2011, tak si zkuste Inventor 2016. Nebo jestli vám jde o jednoduchost, tak Fusion 360.
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.zář.2015 v 14:12
V Solidech jsem skončil na verzi 2015 SP0 a na tom, že i tak jednoduchý proces jako je kopírování projektu prostě neokopírovalo všechny dokumenty. To byla poslední kapka. Jinak kdybych měl ohodnotit stabilitu tak od verze 2010 to šlo co verze to větší problémy. Takže verzi 2016 ohodnotit nemohu a vlastně ani 2015.

Co se týče těch "automatizovaných" funkcí, jsem v tomto spíše zdrženlivý. Různé možnosti "automatického" pozicování, kótování a podobně nemám rád, jelikož stejně si minimálně polovinu věcí předělávám a ve finále mi přijde jednodužší si výkres udělat podle sebe celý. Ale je to věc názoru, jako většina věcí v CADech. Ale jak jsem psal již minule, Solidy jsou v jistém ohledu jednodužší a myslím si, že cílí na uživatele s nižšími nároky na komplexnost modelu. Nemyslím tím jen 2 kostičky s dírou, ale myslím tím logické návaznosti, vztahy mezi díly a podobně. Na tohle mi přijde Invntor lepší, i když někdy není tak "uživatelky přívětivý" jak by mohl být. Ale taktéž nepředpokládám, že s Inventorem bude pracovat netechnik a laik, který není schopen ho zvládnout.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 08:05
Pozor ještě na jednu věc - postupy, předváděné na různých prezentacích, jsou pochopitelně pečlivě připraveny  předem a na datech, které podtrhnou přednosti toho kterého sw. To pak vypadá, že neexistuje na světě nic lepšího. Ale když požádáte, aby vám prezentátor zpracoval vaše data (speciálně ta, se kterými máte v Inventoru problém), může se vše jevit jinak.
Jinak děkuji za názor uživatelům, kteří mají zkušenosti s oběma sw. Hodnotit jen podle předvedení, letáků, výčtu funkcí apod. se prostě nedá. Bohužel blbě se porovnává i podle odborných recenzí, protože každý recenzent přistupuje k problému trochu jinak a málokdy člověk narazí na recenzi, kterou by jeden člověk zpracoval na oba sw.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 08:08
Jo - a co se týče těch automatizovaných funkcí - mnohé má Inventor také, ale jak píše pan Vejvoda - než bych to následně pracně upravoval podle svých představ, raději si to udělám manuálně. Je to použitelné pro jednoduché věci, které potřebuji rychle spláchnout a moc mi nezáleží na formě. Ale jak jsem psal v předchozím - pro prezentaci ideální funkce.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 08:19
S příspěvky pana Mrázka se nedá než souhlasit.
Jsem téhož názoru i mám podobné zkušenosti s "prezentacemi".
 
Nyní pracuji v Inventoru cca5 let a předtím cca 5 let v Catii. Nahlédl jsem do SolidWorksu i NX (pouze okrajově). Pro každý SW se najde uplatnění a je pro určité oblasti a uživatele vhodnější. Řekl bych, že o žádném se nedá říci, že je nejlepší.
Zpět nahoru
mr.chain Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 13.kvě.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor2015,CadKey,Vault Professional
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 13:40
Dobrý den, s Inventorem pracuji již od roku 2008, a již tenkrát bylo možné přepsáním kóty na výkrese změnit rozměry modelu. Od té doby se nic nezměnilo, funguje to stále.
Nejsem konstruktér, jsem obkreslovač...
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 14:17
Ty předem pečlivě připravené prezentace mi jsou tktéž dobře známé. Když jsem byl na jednom představení HSMka, tak to bylo taky super, že jsem si hned řekl, to musíme ve firmě mít. A v té době jsem byl na prezentaci SolidCAMu a tam i když to bylo taky připravené, tak to nemělo tu "šťávu" jako u HSMka. Tedy nakonec rozhodování bylo dáno už předem, že to bude HSMko, protože ho kluk u frézky umí, ale bylo zajímavé vidět obě prezentace.
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 15:36
Původně odeslal(a) mr.chain mr.chain napsal(a):

Dobrý den, s Inventorem pracuji již od roku 2008, a již tenkrát bylo možné přepsáním kóty na výkrese změnit rozměry modelu. Od té doby se nic nezměnilo, funguje to stále.

Dobrý den,
vím o tom že přepsat kota ve výkrese jde,ale nezmění se v modelu aspoň mě.
Můžete poradit jak to děláte?
Děkuji Emil
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 15:47
Je to o nastavení Inv.
Tuším, že by to mělo být toto (ale nikdy jsem to nepoužíval - nebylo to pro mě vhodné řešení...)
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1030/Modifikace_výkresů.jpg



PS: Pokud to tam nemáte, tak se jedná o část, která se nastavovala již při instalaci! Což tuším ještě u 2011 bylo...
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 16:05
Hm...ja to tiež nepoužívam, ale ak sa dobre pamätám, na to aby to fungovalo, je potrebné najprv sprístupniť kóty z náčrtu vo výkrese a využiť ich na výkresové kóty. Tie sú totom totiž živé, lebo ak iba okótujete nejakú čiaru vo výkrese, inventor nemá šancu podľa toho upraviť model. Model je predsa definovaný v náčrte.
A to sprístupnenie kót z náčrtu sa robí tuším príkazom Retrieve Dimensions alebo tak nejak...v prostredí výkresu...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
mr.chain Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 13.kvě.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor2015,CadKey,Vault Professional
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 16:36
[/QUOTE]
Dobrý den,
vím o tom že přepsat kota ve výkrese jde,ale nezmění se v modelu aspoň mě.
Můžete poradit jak to děláte?
Děkuji Emil
[/QUOTE]

Dobrý den, při vytváření pohledů na výkresech používejte fci "obnovení kót". Pouze přes tyto obnovené kóty jdou měnít rozměry modelu z výkresu.

Pro "obnovení kót"  klikněte na výkrese do pohledu pravým tlačítkem, a pak levým na funkci "obnovení kót".
Nejsem konstruktér, jsem obkreslovač...
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 18:55
Dobrý den, 
nefuguje to ani po přepsání kot.


Emil

Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 19:43
funguje to přesně přes funkci "obnovit koty ... " přesně tak, jak píše mr.Chain. Změna kóty se ale provádí pomocí příkazu "Upravit kóty modelu" aby jste odlišil "přepsání" kóty od změny rozměru modelu jako takového.
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 20:42
Děkuji
a kde najdu úpravy koty modelu?


dík

Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2015 v 20:46
Skoro jako ve všem v Inventoru, vyberete objekt (v tomto případě právě tu kótu obnovenou z modelu) a stisknete pravé tlačítko u myši.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,352 sekund.