Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17824 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno3D myš

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
mapoparek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 29.dub.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2013, 2015; AutoCAD 2015
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: 3D myš
    Zasláno: 04.říj.2015 v 11:21
Ahojte modeláři :)

Obracím se na Vás s dotazem, zda by mi někdo z Vás nemohl poskytnout ucelený pohled a názor na 3D myš Spacemouse Pro a SpaceNavigator. Nevím, která z těchto dvou myší se hodí pro mé potřeby. Modeluji jen nárazově, ale když už, tak třeba celý den.

Jedná se mi hlavně o to, jestli je mezi nimi velký skok a zda na to malé modelování vystačí i ta SpaceNavigator nebo zda raději už Spacemouse Pro díky vedlejším tlačítkům, které budu využívat více než jen natáčení součásti.

Děkuji za Vaše postřehy a rady :) 
Zpět nahoru
F.Reiter Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.čer.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor,Autocad
Stav: Offline
Bodů: 22
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2015 v 13:01
Já mám SpaceNavigator a jsem s ním spokojený. Chtěl jsem 3D myš, kterou bych mohl přenášet s notebookem, takže větší modely jsem zavrhnul. Moc si nedovedu představit že někdo používá Inventor bez 3D myši, ale na modelu myši asi tolik nezáleží. Ty ovládací tlačítka jsou šikovná a jestli vám nevadí váha a cena, pohodlnější na práci zřejmě bude SpaceMouse nebo SpacePilot. Ty jsem si ale osahal jen krátce.
Zpět nahoru
mapoparek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 29.dub.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2013, 2015; AutoCAD 2015
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2015 v 14:17
Mám stolní PC, takže mobilnost zase až tak neřeším. Ta cena je pro mě důležitá, ale zase než tak moc, v tom smyslu, že by mi to usnadnilo práci a udělalo modelování flexibilnější. Spíš si kladu otázku, zda ty tlačítka hodnotu toho cenového rozdílu v práci.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.říj.2015 v 07:40

Osobně neznám mnoho lidí, kteří využívají možností SpaceMouse naplno i když ho mají. Používají ho v podstatě jen ve stejné funkčnosti jako SpaceNavigator. Podle mého názoru je SpaceNavigator pro použití s Inventorem naprosto dostačující. Popravdě si práci bez něj už nedokážu ani představit Wink

Zpět nahoru
OFerianc Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 16.zář.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2018
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.říj.2015 v 08:38
Spoločnosť 3Dconnexion teraz ponúka 3D myš na 14dňový TestDrive (reklama sa zobrazuje aj tu na fóre). Tak si môžte vyskúšať aj pro verziu a aspoň zistíte či nemá pre Vás zbytočne veľa funkcií ktoré ani nevyužijete.

http://www.3dconnexion.cz/index.php?id=201&source=testdrive/Cad%20Studio
Zpět nahoru
Lubomír Baďura Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.říj.2015 v 08:23
Já používám SpaceMouse Pro, tlačítka ale skoro nevyužívám. Zkoušel jsem i SpaceNavigator, ale ten mi nevyhovoval, protože byl moc lehký a nedržel dobře na stole. Nakonec jsem ho upgradoval na ten SpaceMouse a zvykl jsem si na něj natolik, že bez něj bych byl jako bez ruky.
Lubomír Baďura
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6357:VIPNedokumentovaná nastavení driverů 3Dconnexion 3D myší.
Tip 6567:VIPKRITICKÁ CHYBA: Unhandled e06d7363h Exception at 7c812a5bh
Tip 6711:VIPAutoCAD se zasekne při spuštění na stanici s 3D myší.
Tip 8818:Nefunguje mi otáčení DWG modelu pomocí 3D myši SpaceMouse.
Tip 6848:Inventor 2010 mi padá při práci s 3D myší.
Tip 7449:Navigační panel a přímá podpora 3D myší v AutoCADu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,609 sekund.