Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 18282 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPříkop s jinou niveletou než vozovka

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Příkop s jinou niveletou než vozovka
    Zasláno: 08.říj.2015 v 10:33
Děkuji za vysvětlení,
tušil jsem, že to jednoduše nepůjde. SC by asi pomohl, ale pro těch pár řezů není bohužel čas do toho vnikat, vyřeší se rychleji "ručně".
J. Mantlík

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.říj.2015 v 22:54
Ještě bych možná doplnil...

Trochu náznakem vámi požadovaného řešení by mohlo být následující: Příkop byste skládal pouze z modrých sirek. Předem byste si vytvořil pomocí druhého koridoru pomocný povrch tvořící rovinu ve výšce obrubníku. Pak byste ve výsledném koridoru na obrubník napojil sirku, která by tvořila přilehlý svah a kterou byste výškově cíloval, jak je třeba. Na ní by byla napojená PodmínkaVýkopNásyp, kterou byste posuzoval, jestli je cíl této sirky (dno příkopu) nad nebo pod pomocným povrchem. Pokud pod, dokreslil byste dno a odlehlý svah. Pokud nad, udělal byste pomocí sirek něco jako val a za ním dokreslil příkop.

Chování vzoráku by ale bylo takové "přihlouplé", protože když byste chtěl dno těsně pod obrubník, tak vám udělá velice mělký příkop. Když by dno mělo být těsně nad obrubníkem, tak už bude dělat nějaký pevně daný val... Nešlo by tedy udělat něco ve stylu postupně se zvětšujícího valu, který by zajišťoval, aby měl příkop vždy nějakou minimální hloubku.

Nevím, jestli někoho napadne nějaké chytřejší řešení, ale tento problém je opravdu zralý na Subassembly Composer, jak jsem již psal.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.říj.2015 v 22:30
Dobrý večer,

to, že je odvrácený svah stejně vysoký jako přivrácený je vlastností této podsestavy. Tato podsestava se na povrch nijak nenapojuje.

Jinak už jsem asi pochopil, co byste asi po Civilu chtěl ... s tím cílováním nad bod vložení (nad obrubník). Bohužel mě zatím nenapadá žádně zautomatizované řešení, které by se obešlo bez Subassembly Composeru. V něm by to naopak neměl být problém.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.říj.2015 v 19:57
Děkuji a posílám podrobnější popis ...
Podsestavy (jen levá strana, pravá funguje)
- střechovitý jízdní pruh
- urbanistický chodník (místo ohumusování)
- (+ označený bod + napojení na označený bod kvůli kótě)
- příkop
 
Příkop je na odvráceném svahu cílován na terén, dno je cílováno na podélný profil příkopu
 
Přikládám též řezy:
km 0,340 - dno příkopu je nad obrubníkem komunikace, v řezu se to neprojevuje
km 0,350 - příkop zareagoval, a byl zakreslen, jak vychází dle podél. profilu, ale odvrácený svah na terénu nekončí
km 0,370 - dtto, je vidět, že hloubka příkopu je proměnlivá
 
(Zatím ještě) Civil 2012

Připojené souborypdfuploads/33/pro_cadforum.pdf
J. Mantlík

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.říj.2015 v 08:26
Dobrý den,

váš problém jsem obecně myslím pochopil. Chtělo by to ale ještě nějaké informace k samotné konstrukci v Civilu. Především pak:
1) Jaké používáte podsestavy? Mohl byste sem dát obrázek vzorového řezu?
2) Můžete sem dát obrázek řezu v problémovém místě, kde přestává cílování fungovat?
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.říj.2015 v 19:59
Zdravím, přátelé.
Konečně jsem taky jednou "vypadl" z intravilánu na "zelenou louku", spousta věcí tu je jednodušší, tak zkouším jít zas o něco dál ... Zkouším tedy vyřešit záchytný příkop podél komunikace - jak komunikace, tak příkop mají ale na sobě nezávislý podélný profil. jenže to má některé háčky, kvůli nimž bych potřeboval lehce "nakopnout", prosím
Komunikace je na obou koncích napojená  na jinou, zde je tedy třeba napojit i příkopy. Komunikace je napojená na kanalizaci, příkop je jen záchytný pro vodu z pole.
Kdyby měl příkop stejný spád, jako komunikace, není problém - ale jejich spády jsou protiběžné, musím tedy dát dnu příkopu aspoň minimální spád potřebným směrem, tak jsem si udělal trasu dna a k ní podélný profil.
Dno příkopu v šabloně typických řezů jsem nacíloval na tento profil. V zásadě to funguje, ale jen do okamžiku, kdy se dno příkopu dostane NAD úroveň obrubníku (za nímž je příkop). Pak se příkop vykreslí v nastavené hloubce bez ohledu na podélný spád příkopu. Měl by tam být kus zářezového svahu a pak příkop - nějak se mi ale nevede tam něco dát.
Mám pocit, že by to chtělo něco podmíněného, ale zatím se nevede
 
Nějaké nápady ?  Děkuji
 
PS. Konec vnějšího svahu příkopu mám též nacílovaný, a to na povrch terénu, ale nějak to nefunguje, vnější svah je dlouhý, jako vnitřní. To mne ale až tak netrápí
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6428:Návrh příkopu propojeného se silnicí proměnlivou bermou.
Tip 8992:Jak vynechat mínus u sklonů vozovky v kótách příčných řezů?
Tip 5972:Správné klopení pláně krajnic při návrhu silnic v Civil 3D.
Tip 10190:Zmizení úchopových bodů nivelety u podélného profilu.
Tip 12678:Jak zobrazit výšku nivelety v příčných řezech Civilu 3D?
Tip 7309:VIPNefunguje report Trasa-Niveleta v AutoCADu Civil 3D 2010 CZ.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,605 sekund.