Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10556 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoCAD amatér

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Cvaldo Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2010
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: CAD amatér
    Zasláno: 09.říj.2015 v 17:49
Dobrý deň, 
chcel by som Vás poprosiť o pomoc, čo sa týka AutoCADu som úplný začiatočník aké také základy mám (len nedávno som ho nainštaloval) a už začínam byť šedivý a zúfalý :/  ..čo sa týka problému: dostal som za úlohu nakresliť pôdorys domu, čo nie je nič ťažkého..no spomínaný problém nastáva: 
výkres mám v mierke 1:100, a rozmery budovy z výkresu sú 44100x13500. No pri kreslení resp. zadaní hodnoty mi nakreslí síce čiaru dlžky 44100, no zobrazí mi len jej časť, a ani po oddialení mi ju stále nezobrazí celú? neviete poradiť prosím Vás ako nastavím mierku, alebo niečo podobného čo by pomohlo tento problémik vyriešiť?? 
..a to už nehovorím o pokuse kótovať dané rozmery, po oddialení väčšie rozmery síce okótuje, no šípky a samotné rozmery počas kreslenia sú potom tak maličké, že ich tam nieje absolútne ani vidno, zas až pokiaľ nepoužijem zoom..už začínam byť z toho zúfalý, tak by som Vás chcel touto cestou VEĽMI poprosiť o radu kde mám čo nastaviť (autoCAD 2010cz) aby mi prestali už z toho vlasy šedivieť?? 

P.S. Ospravedlňujem ak to nepatrí pod tento topic, a taktiež zrovna popis problému tiež nebol odborný Cry
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 18:04
Měřítko zatím neřešte - kreslete vše 1:1 v zadaných jednotkách. Pokud se nekreslí body "mimo obrazovku" ani po odzoomování ( ZOOM _All) a regeneraci, zkuste zda nemáte zapnutou proměnnou LIMCHECK.
 
Pro následné kótování je potřeba v použitém kótovacím stylu nastavit patřičné měřítko (velikost textu, šipek, apod.).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Cvaldo Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2010
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 18:26
Ďakujem pekne, limcheck mam hodnotu 0, teda vypnutú. Pre lepšie pochopenie problému pripájam printscreen, kde červenou hrubou je nakreslená úsečka s dĺžkou 44100 (po oddialení, aby bolo možné pracovať a kresliť dalej), a tenká čierna čiara je Kóta, a ako môžete sami vidieť, ani šípky ani rozmer nie je absolutne viditeľný, čo práve by som potreboval aby ich bolo vidno pre následovnú prácu dalej..


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 64908/Printscreen_CAD.jpg

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 18:59
Takže zadání plné délky je zřejmě vyřešené, velikost komponent kóty vyřeší to nastavení stylu (nebo vlastností, Ctrl+1).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 19:07
Předem se omlouvám, pokud budu radit něco, co je V8m jasné, ale doporučoval bych Vám následující postup
- nejdřív si nakreslete (jak radí p. Michl 1:1), co potřebujete. Přitom třeba zjistíte, co s různými typy čar, barvami, hladinami, jak používat úchopy, ořezávat, zaoblovat, atd. Kótovat hned nepotřebujete, stejně byste zjistil, že máte některé kóty tam, kde překážejí ...
- ujasněte si, jak je to s měřítkem (např. pokud kreslíte v mm, pak 100 jednotek je 1mm na papíře, pokud v metrech - což není Váš případ, je to trochu jinak)
- zamyslete se nad tím, jak velké chcete mít elementy kót "na papíře" (šipky nebo šikmé úsečky, jak dlouhé, jak vysoký text kóty, jak dlouhé či zda vůbec vynášecí čáry, atd atd.) a přes měřítko si je přepočítejte do modelu (tj. kresba 1:1). Nastudujte si, co to jsou kótovací styly a jak je nastavit a používat ....  Máte-li dům dlouhý 44m a bude chtít tisknout 1:100, nepočítejte s tím, že při zazoomování na celou obrazovku budou kóty pro 1:100 čitelné. Buď budou čitelné, nebo v měřítku
S kótováním souvisí také styly písma . PS. Aby se Vám výšky písma v kótách chovaly dle stylu, musíte si zvolit - vytvořit styl písma s nulovou výškou
- pak si přečtěte něco o výkresovém prostoru, nastavte si ho a tiskněte ...
 
A nebojte se, jenom praxí se dostanete dál. A když už nebudete vědět kudy kam, existuje HELP , manuály, knížky  a v nejhorším je tu na CAD Fóru spousta chytřejších lidí (než já - nemyslel jsem Vás, aby bylo jasno)
J. Mantlík

Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.říj.2015 v 17:38
Skutečně - jenom praxí se dostanete dál, jak bylo řečeno výše zkušenějšími kolegy.
Jenom takový malý námět:
Kótovat lze i ve výkresovém prostoru, nejen v modelu  - i když tento styl práce skalní stavaři nemají rádi. Zato ale máte texty vždy tak velké, jaké jsou ve výkresovém prostoru, protože se tiskne 1:1.
Nicméně výkresový a modelový prostor je už další téma, k tomu se dostanete až při tisku produktu a nastavení měřítka výřezu na listu rozvržení.
=^..^=
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9523:Vault chyba: nebyly nalezeny odpovídající aplikace CAD
Tip 11496:Mohu v Inventoru 2017 načítat součásti a sestavy SolidWorks 2017?
Tip 12767:Připojení CAD obsahu jen do vybraných pohledů.
Tip 4554:VIPZrychlete si CAD PC o cca 10%
Tip 3476:CD Expedice - šablona pro publikování projektů AutoCADu
Tip 10816:Crack na AutoCAD, Inventor, Revit, 3ds Max?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,664 sekund.