Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12179 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPráce do školy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Práce do školy
    Zasláno: 22.říj.2015 v 20:48
To jste dostali na papíru a máte to jen překreslit?
Asi je to švindl, ale já bych to oskenoval, vložil do výkresu jako obrázek, upravil to, aby to bylo v měřítku 1:1 a natočil, aby to co má být svislé bylo skutečně svislé, vodorovné bylo vodorovné a pak podle toho kreslil. A pak bych to jen upravil, aby ten výkres odpovídal těm kótám. A jak tu už někdo naznačil, s výhodou bych využil, že je to osově symetrické a používal bych Zrcadlení.
A nakonec bych to okótoval. Tipuji, že by mi to trvalo tak maximálně hodinu, kdybych se u toho flákal (i kdybych to kreslil načisto bez podloženého obrázku)-
Napadlo mne, jestli vyučující neklame tělem a nějakou kótu nepřepsal - s tím jsem se setkával, když jsem do výkresů zkopíroval jako obrázek část papírového výkresu a zbytek domaloval, že nějaká kóta neseděla třeba se skutečnou polohou okótované díry - drobná změna na papírovém výkresu se někdy dělá, že se jen upraví kóta a díra už se nepřekreslí.


Upravil Kotlaba - 22.říj.2015 v 20:53
Zpět nahoru
wriner Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.říj.2015
Lokalita: Slovensko
Používám:
PowerShape, Inventor, Solidworks, Autocad
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2015 v 23:13
Ahoj,
rozhodne v prvom rade si spravne urči súradnicový systém. Súčiastka je simetrická takže by som volil umiestniť ho do stredu, respektíve do stredu dole na elypsu alebo uplne dole na základnú čiaru. Všetko máš pekne zakótované nemal by to byť problem už potom to dokončit. Spravíš polovicu a potom to odzrkadlíš cez stredovú čiaru a maš to. predpokladam ze základy modelovania 2D z Autocadu mas, tak vela šťastia. ;)
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2015 v 20:53
Zkuste například zde: modelování konstrukcí v rovině
=^..^=
Zpět nahoru
Jacob777 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2012
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2015 v 20:12
Zdravím, potřeboval bych nutně poradit. Dostal jsem ze školy zadání udělat jednu tuto práci z autoCADu. Absolutně si nevím rady odkud začít. Poradil by někdo jak tenhle výkres nakreslit popř. jak začít? Předem díky moc :)



Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 65160/12176109_986097808117969_716014775_o.jpg

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11083:Nenalezena škola při registraci studentského nebo školního účtu.
Tip 4486:Jaký je rozdíl mezi školní a studentskou licencí programu?
Tip 11307:Na jaký počítač si mohu nainstalovat bezplatný školní nebo studentský AutoCAD, Inventor, Revit?
Tip 6298:Bezplatný download - AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D zdarma.
Tip 2553:Kde se bere text "VYTVOŘENO VE VÝUKOVÉM PRODUKTU AUTODESKU" na výkresu?
Tip 1951:Co to je 3ds max 4.3 - jde o další verzi 3D Studia?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,680 sekund.