Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14837 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTool Paleta - nejde z ní vkládat

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Muflon Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.lis.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Tool Paleta - nejde z ní vkládat
    Zasláno: 15.lis.2015 v 21:55
Ahoj, jsem začátečník, předem se omlouvám za možná levý dotaz, ale po snaháh to pochopit, prolezení googlu a fóra jsem stejně odpověď nenašel tak snad mě někdo nakopne :X

Vytvořil jsem si dwg s bloky. Následně jsem si v dalším výkresu z tohoto vytvořil paletu a začal z ní přidávat bloky do hlavního výkresu. V průběhu jsem některé bloky změnil a vše bylo ok. Pak jsem paletu smazal a znovu vytvořil ale od té doby nemohu z nové palety do původního výkresu nic vkládat :/ - blok se prostě nezobrazí.

Do jiného výkresu který otevřu to lze, ale do toho jendoho co potřebuji ne. Co jsem "zmršil"? nebo mi jen něco uniká? Doufám, že jsem to popsal aspoň trochu srozumitelně

// ještě doplním, nelze mi vkládat do výkresu z žádné palety nejen z té mé


Upravil Muflon - 15.lis.2015 v 22:06
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2015 v 07:46
Co prosím myslíte "paletou z výkresu"? Mohla by to být šablona?
Pro přenos bloků (hladin, rozvržení, textových a kótovacích stylů ...) mezi výkresy je vhodné použít Design Centrum.
=^..^=
Zpět nahoru
Muflon Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.lis.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2015 v 16:04
:) popíšu to krokama. Začal jsem v s CADem před pár dny defakto. No kreslím výkresy na kterých se různě opakují určité prvky (značky) a vzhledem k tomu, že jsou normované a používám je dokola bylo nasnadě vytvořit něco jako knihovnu těchto znaků... prošmejdil jsem internet a odvodil jsem si následující:

1) vytvořil jsem výkres (*.dwg) do kterého jsem zakreslil všechy možné a nemožné značky pomocí "Create Block" tedy bloků
2 přes Design centrum jsem z vytvořených bloků v daném výkresu (design center/floders/.*dwg/blocks -> pravé myšítko a create tool palete) vytvořil paletu těchto bloků

Tento krok mohu kdykoliv potřebuju, myšleno u výkresu kdy to potřebuju, zopakovat a z daného výkresu s bloky si vygenerovat paletu a vkládat příslušné bloky. Můj první dotaz by asi měl být jestli to je vůbec správný postup... možná je to spíš slátanina :X

Z nějakého důvodu, absolutně netuším jak, se mi stalo/povedlo, že do výkresu do kterého jsem bloky vkládal jsem po nějakém kroku docílil toho, že jakýkoliv blok se pokusím z dané palety vložit do výkresu tak se vůbec nezobrazí/nevloží :(

Jak říkám CAD je pro mě novinkou a upřímně zatím nejsem kovaný v tom jak jsou jednotlivé věci vzájemně propojené a tak netuším jestli je můj postup kdy vlastně do jendoho výkresu vkládám prvky z výkresu jiného, je správný nebo "zhovadilost". Další možností by asi bylo vždy zkopírovat obsah výkresu se značkami a ten vložit do nového výkresu a až následně vygenerovat paletu? Nevím. Pokud mi někdo poradí budu neskonale vděčný :) klidně mě odkažte na nějaký chytrý článek pro začátečníky :) ale z toho co jsem doposud přečetl mi vyšel tento postup :D
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2015 v 17:19
Jaká cesta (k .dwg) je uložena v té paletě? Jsou bloky v této cestě k dispozici? Hlásí to nějakou chybu?
 
Hromadná tvorba palety z bloků: http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=2920
 
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2015 v 17:19
No já myslím, že je celkem jedno jak to do těch palet dáte. Zásadní je, že máte jeden samostatný výkres, kde je máte všechny uložené. V paletě je vlastně jen link na ten výchozí soubor, který samozřejmě musí být pořád dostupný. 
Já osobně to dělám tak, že to do palety přetahávám ručně - prostě vyberu ten blok a přetáhnu, podobně jako ikony ve windows. Vlastně když na paletě kliknete pravým a dáte Vlastnosti, tak tam tu cestu uvidíte. Vím, že se to dá dělat i postupem jak děláte vy, ale je to jen jiná cesta ke stejnému. Trochu riziko vidím v tom, že tímto způsobem generujete paletu opakovaně, mohlo by to dělat nějaký bordel v systému jmen palet a zástupců - ale pak mi nejde do hlavy proč v jedno výkresu to funguje a v druhém ne. 
V tom problémovém výkresu bych si zkontroloval takové ty běžné věci jako hladiny (radši všechny zobrazte a rozmrazte), nevím jestli se vám ten blok třeba nebije s jiným blokem se stejným názvem - pak by se to třeba vkládalo moc malé, nebo moc velké...
Možná jestli ten výkres dělá pořád problémy tak jej trochu promažte a někde uložte a dejte sem link.

@vbehun předpokládám, že jde o palety CTRL+3


Upravil johny - 16.lis.2015 v 17:23
Zpět nahoru
Muflon Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.lis.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2015 v 23:48
Ano ano ctrl+3. Cesta je správná.. vypozoroval jsem situaci při které problém nastane (ikdyž ji teda vůbec nerozumím), ale stane se to občas při kopírování. Když si přímo ve výkresu zkopíruji blok/text/cokoliv a následně jej chci vložit tak po zakliknutí bodu vložení se nic nestane a od té chvíle nejde už nic vkládat. Ale nějak mi nedochází proč. A hlavně to dělá jen občas a né při každém kopírování.

Provizorní řešení jsem našel v tom, že když se tak stane tak zavřu výkres a znovu jej otevřu pak vše zase funguje, ale nesmím to před tím uložit. Pokud bych jej před zavřením uložil problém by přetrval i po znovu otevření.

To s těmi hladinami zkusím. Nicméně z toho co jsem za dnešek vypozoroval to nevypadá na problém s bloky jak jsem zprvu usuzoval.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6626:VIPSdílení jednotné firemní AEC palety nástrojů v AutoCAD Architecture a MEP.
Tip 3398:Mohu si palety nástrojů připravené pomocí Tool Palettes Extension přenést na jiný počítač?
Tip 3359:Jak poznám, že mám nainstalovánu 'Tool Palettes Extension'?
Tip 1851:Proč nejde vložit tabulku z Excelu do výkresového prostoru?
Tip 8706:Jak nastavit výchozí paletu nástrojů při otevření projektu v AutoCAD Plant 3D?
Tip 4444:Jak vložit blok z Palety nástrojů s volitelným natočením?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,750 sekund.