Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12375 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenomultiple;_textedit (editace poklepáním)

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
jan.max Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.zář.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2016LT
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: multiple;_textedit (editace poklepáním)
    Zasláno: 18.led.2016 v 10:23
Dobrý den,
prosím o radu s ACAD2016LT. Přešel jsem na tuhle verzi z 2010 a tam fungovalo dvojité poklepání na text jako editace a po kliknutí z textu ven byl příkaz stále aktivní. Nově to ale nefunguje a je nutné upravit CUI viz tento návod: https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/How-to-have-continuous-single-line-and-multi-line-text-editing-in-AutoCAD-2015.html

Bohužel ale nefunguje přesně. Po dvojitým poklepání na text se sice spustí příkaz multi-násobné editace textu, ale je nutné znovu vybrat text a pak ten příkaz nejde ukončit pravým tlačítkem myši, ale jen přes klávesu ESC.

Nepřišel tomu prosím někdo na kloub???
Předem moc děkuji za nápady.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.led.2016 v 10:39
To jestli se příkaz z menu má opakovat, určuje hvězdička nebo _Multiple. Ukončení textového editoru je kliknutím levým tlačítkem (mimo).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
jan.max Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.zář.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2016LT
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.led.2016 v 12:28
No to tak právě nefunguje. Když to nastavím dle návodu viz obrázek, tak příkaz multiple;_textedit se zaktivuje, nicméně nevstoupím do editace textu na nějž jsem poklepal (takže ho musím znovu vybrat) a pak kliknutím ven můžu pokračovat v editaci dalších objektů, což je v pořádku. Ukončit tento příkaz lze ale jen a pouze stiskem ESC, nikoliv pravým tlačítkem - tak jak bych si to představoval, neboť to tak fungovalo dříve.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 4303/0EM30000000UlgY.jpg


Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.led.2016 v 12:42
Pravé tlačítko má editoru bloků kontextové funkce. Cyklus _Multiple lze přerušit jedině pomocí ESC.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
jan.max Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.zář.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2016LT
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.led.2016 v 12:52
Děkuji za odpověď. Nejde mi o editor bloků, ale o editaci textu. Nicméně chápu, že to ten nový AutoCad neumí. No je to velká škoda a pro mě teda zklamání.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.led.2016 v 13:07
Zkuste ten asterix. Chová se to trochu lépe než _multiple (není třeba znovu vybírat úvodní text)
*^c^c_textedit
Zpět nahoru
jan.max Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.zář.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2016LT
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.led.2016 v 13:09
Supr! Nevěděl jsem jak to parametrizovat s tou hvězdičkou. Toto je pro mě uspokojující. Ukončení editace textu jsem byl zvyklý pravým tlačítkem, ale protože mám další dvě na boku (jedno je esc a druhé delete), tak se převyknu. Ještě jednou Díky
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10133:Změna chování editace textu v AutoCADu 2015.
Tip 8856:VIPChyba editace vloženého OLE objektu (DWG) - nelze aktivovat aplikaci (verze).
Tip 7353:Editace šraf poklepáním v AutoCADu 2011.
Tip 1097:Proč mi nefunguje funkce editace poklepáním?
Tip 4510:Jak zamezit editaci dynamických bloků? (přepnutí na Refedit)
Tip 6894:Nedokumentovaná funkce pro rychlou editaci atributu bloku - upravit atribut.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,906 sekund.