Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11243 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoObnovení zálohy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
MBuzek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.led.2016
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor2015
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Obnovení zálohy
    Zasláno: 23.led.2016 v 12:12
Potřebuji poradit s obnovením zálohy sestavy pro inventor 2015. Ukládal jsem si složku se součástmi z projektu na externí disk a po třech měsících práce se mi pokazil počítač a na reklamaci mi ho pro jistotu kompletně přemazali. Teť mám sice zálohu sestavy ale nejsem schopný v reálném čase obnovit všechny normalizované součásti jako šroubky, matice, ložiska z obsahového centra. Jediné jak je umím obnovit je jednu součástu po druhé obnovovat z obsahového centra. Ale je to práce na měsíc, těch komponent mám několik tisíc. Dá se udělat ta obnova nějak automaticky?
Děkuji
Michal Bužek
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.led.2016 v 10:08
Neviem či správne rozumiem čo píšete, ale ak máte v zálohe aj svoje obsahové centrum, tak stačí mať rovnaké cesty ako pred tým a INV si to načíta sám...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
MBuzek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.led.2016
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor2015
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.led.2016 v 10:55
Obsahove centrum zalohovane nemam, jenom soubory .iam a .ipt.
Mam kompletne preinstalovany system. Ale operacni system a instalaci Inventoru totoznou.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.led.2016 v 21:41
To je dosť závažná chyba...záloha "vlastného obsahového centra" - teda prvkov ktoré ste si vygenerovali z OC, upravili na svoj obraz, prípadne vytvorili vlastné, je absolútne nevyhnutné poctivo zálohovať...
Ak tie prvky niekde na HDD "neobjavíte" zrejme Vás čaká riadna makačka... Unhappy
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
MBuzek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.led.2016
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor2015
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2016 v 06:46
Takže rozuzlení je v tom, že si mám zálohovat ještě nějakou složku o které vůbec nevím a netuším kde se nachází.. Původně jsem si myslel že normalizované šroubky a matice se zálohovat nemusí.
Navíc nechápu proč v tom případě inventor od sebe separuje dvě věci které jsou důležité.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2016 v 07:45
Složka se soubory obsahového centra se nastavuje v projektovém souboru.
Předpokládám, že Vault nepoužíváte. Pro zálohu dat ve vašem případě není určitě vhodné "jen" zkopírovat soubory ipt, iam "někam jinam", ale doporučil bych vám používat funkci Pack and Go, která dokáže sestavu "exportovat" včetně všech souborů (soubory obsahového centra, design data apod.).
 
V tomto případě vás bohužel asi nečeká nic lepšího, než postupně soubory generovat znovu.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2016 v 08:59
Původně odeslal(a) MBuzek MBuzek napsal(a):

Takže rozuzlení je v tom, že si mám zálohovat ještě nějakou složku o které vůbec nevím a netuším kde se nachází.. Původně jsem si myslel že normalizované šroubky a matice se zálohovat nemusí.
Navíc nechápu proč v tom případě inventor od sebe separuje dvě věci které jsou důležité.


Pozrite, ak si nastavíte cesty v projekte tak, že budete mať všetky "normalizované - typizované" prvky na jednom mieste, môžete ich opakovane využívať vo všetkých projektoch. Potom naozaj stačí zálohovať iba vytvorené súbory. (lebo tie typizované budú prístupné pre každý projekt. Samozrejme, treba mať zálohy aj týchto typizovaných prvkov aj šablón...keby niečo)
Ak robíte ako single user, tak to môžete zjednodušiť napríklad tak, že si ku stanici pripojíte externý HDD, ktorý určite má aj SW na automatické zálohy. Poviete mu len čo chcete zálohovať a nestaráte sa, on to bude robiť za Vás...Ale možností je viac, toto je taká podľa mňa veľmi jednoduchá, ale pri troške disciplíny aj celkom funkčná...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
MBuzek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.led.2016
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor2015
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2016 v 13:40
Děkuji za tipy, zjistil jsem že se dají komponenty hromadně nahrazovat tak snad obnova nebude tak strašná. Otázka zůstává jestli se mi rozhážou vazby.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2016 v 14:31
Pokud používáte nainstalované obsahové centrum bez úprav geometrie zdrojových modelů, tak se vazby nerozhážou.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9427:Automatické ukládáni DWG výkresu po N příkazech.
Tip 9844:Jak připravit zálohu pro obnovu systému Windows?
Tip 9508:Snadný výběr DWG souborů záloh pro obnovení.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,773 sekund.