Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12350 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoFusion 360 - export DWG

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Fusion 360 - export DWG
    Zasláno: 03.úno.2016 v 12:04
Dobrý den,

včera večer jsem narazil na problém s DWG exportem výkresu z Fusion 360.

Vytvořil jsem výkres sestavy. Dal jsem export do DWG. V DWG true view 2013 jsem otevřel v pohodě. Ovšem pak jsem to natahnul do AutoCad 360 (prohliženo v Mozille a Chrome), nezobrazilo se nic. Jen prázdny list.  Zkusil jsem to v Drafsight a tam se nezobrazily čary objektu.
V DWG true view jsem to convertoval do DWG, ale verze 2000. Podařilo se to otevřit v Draftsight a u známeho v AutoCadu (2012 Mechanical), ale entity jsou jako by mrtvé.
Piše to:


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 36556/AutoCad_chyba.png



Důvod exportu je vložení jiného typu razítka a kusovníku.

Podle fora Fusionu se přípravuje vylepšení tvorby výkresy, je už znamo kdyby to mohlo být?

Děkuji

Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2016 v 14:21
To je hlášení AutoCADu Mechanical u non-mechanical výkresů.
 
AutoCAD 360 prozatím nepodporuje všechny typy entit - nicméně ty entity které nepodporuje, nijak nepoškozuje (ponechá je na serveru beze změn). Draftsight nepodporuje formát DWG, pouze se tváří, že pracuje se soubory s příponou .dwg (a při ukládání DWG soubor poškodí). Pokud ten DWG otevře TrueView (= AutoCAD OEM), otevře to stejně i AutoCAD nebo AutoCAD LT.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2016 v 11:13
To mě nenapadlo že AutoCad360 nepodporuje všechny entity.

Je mi jasné, že Draftsight nepodporuje (nerad zminuji že využivám program od konkurence, ale cena je podstaná) dwg, ale jen pracuje. Využím ho jen občas k otevírani dwg, a drobným uprávám.

Mi spíše jde o to dwg z Fusion upravit a nejen otevřít.

PS: je někde vysvětlena converze formátu v DWG true view, v napovědě jsou jen dva řádky.

Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 459
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2016 v 12:31
Jen pro informaci - cena Draftsight Professional je zhruba stejná jako cena AutoCADu LT, kde podobné problémy s kompatibilitou DWG mít nebudete.

Každopádně DWG Trueview je standardní AutoCAD, jen se zablokovanými funkcemi. Takže konverzi (ve smyslu ukládání do starších a jednodušších formátů DWG) provádí stejně jako AutoCAD nebo AutoCAD LT. Se kterými konkrétními entitami je ve vašem případě problém, by se muselo odzkoušet na příkladu výkresu.
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2016 v 12:48
Já použivám obyčejný Draftsight (free). Jinak cena AutoCadu LT neni vysoka, ale na uprávu 10 výkresu měsíčně, navíc pak to jde to pdf...

Spíše mi nejde zprácovat následujíci dwg. Například přídat kotu k nějakemu pohledu.


Připojené souborydwguploads/36556/Kufřík_-_Drawing_v4.dwg



Upravil Permonik - 04.úno.2016 v 12:54
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2016 v 13:28
Výkres neobsahuje samostatné entity, ale pouze dynamické pohledy odkazující na 3D modely v anonymních blocích typu "*S" - viz http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=6209
Zrovna tenhle typ entity se vám asi do staré verze DWG nebo do nějakého noname-klonu AutoCADu nepřevede. Mimochodem ale výkresový modul Fusionu 360 (což je vlastně přizpůsobený AutoCAD 360) s těmito objekty pracuje zcela přirozeně, takže bych pro daný účel nějaké klony nebo neklony AutoCADu neřešil a pokusil se využít jen Fusion 360. Vím, že výkresový modul má být rozšířen, ale konkrétní datum nevím - nicméně Fusion 360 je aktualizován velmi často, 1x měsíčně.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2016 v 17:05
Výkresový modul Fusion je vcelku v pohodě. Ale chyběla tam značka sváru a ještě něco... A tak jsem si řekl že to hodím do dwg a dolnim i o vlastní razítko.

Všimnul jsem, že Fusion je dost často aktualizován (velice mě to těši), pravě že ten výkresový modul je takový slabší. Osobně mě to stačí, ale jak posilám někomu a ten teprve díl posilá na kooperaci,

A nedaly by se ty .dwg upravit třeba v AutoCad LT? Divál jsem se na cenu pronájmu, a příšla mi v pohodě.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2016 v 22:01
Ano, pro tyto účely stačí i AutoCAD LT.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11656:Export z webového Fusion 360 do jiných CAD formátů.
Tip 13225:DWG nebo DXF soubor exportovaný do/z Fusion 360 má nesprávnou velikost (měřítko, 10x větší/menší).
Tip 12894:Jak exportovat DXF i z bezplatné osobní verze Fusion 360?
Tip 12159:VIPSnadný převod souborů SVG, CGM, VSD nebo AI do AutoCADu. Převod DWG-DXF.
Tip 12093:Jak ve Fusion 360 vytvořit soubor 3MF pro 3D tisk?
Tip 11629:Kopie zjednodušeného modelu simulace z Fusion 360.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,070 sekund.