Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8153 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVýkres z části modelu

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
masa1 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 25.led.2006
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Abaqus, NX, Inventor, AutoCAD 2018
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Výkres z části modelu
    Zasláno: 22.úno.2016 v 10:50
Děkuji za nasměřování. Ještě v tomhle směru zapátrám.
Zatím jsem na to chvíli koukal a zjistil jsem, že Inventor v rozpisce sestavy (model i výkres) uvádí hmotnoti součástí dle rozvinu.
Ovšem v iVlastnostech sestavy je celková hmotnost sestavy spočtena z ohnutých modelů a ne z těch rozvinů. Takže ve většině přáípadů to bude to co jsem potřeboval.
Mašek
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2016 v 10:46
To jsem si nikdy nevšiml. Ale jde to ručním přepsáním hmotnosti ve vlastnostech rozvinu podle uhnutého modelu. Akorát že se to pak musí po každé změně ručně editovat.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2016 v 09:59
Pokud děláte jen sražení v rozvinu tak  by šlo  dat hmotnost polotovaru a pak  hmotnost výrobku přes f_ce. Jenže pokud se bude i natahovat tak  dojde ke zkreslení a nezapočte se materiál na sraženích:< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">
Zpět nahoru
masa1 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 25.led.2006
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Abaqus, NX, Inventor, AutoCAD 2018
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2016 v 09:39
Děkuji za radu. Vypadá to použitelně. Jen bych potřeboval dořešit jednu možná drobnost.
Výkres samotného plechu je OK, včetně správné hmotnosti s opracováním pro svary.
V sestavě bych ale raději viděl hmotnost bez opracování v rozvinu. Rozpiska v modelu sestavy mi ve vlastnosti Hmotnost uvádí údaj z rozvinu. Při hmotnosti bez opracování bych nemusel dopočítávat hmotnosti svarů. Používáme běžně plechy tlouštek 100mm + a tam už to na celém svařenci dává docela pěknou váhu. Model samotný přitom má informaci o obou hmotnostech. Při přepínání mezi plechem a rozvinem se vypočtená hmotnost v iVlastnostech liší.
Docela by postačilo dostat hmotnost bez úprav do kusovníku.

Mašek
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2016 v 09:23
Jenomže já potřebuji tím jakoby druhým objemem odebírat, nejčastěji právě ty sražení hrany pro svár.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2016 v 07:27
Původně odeslal(a) raspi raspi napsal(a):


Navíc nějak nechápu, proč nemůže být základní díl a všechny z něj odvozené v jednom ipt souboru. Matně si pamatuji, že v Solidworksu to tak bylo, takže když jsem vytvořil výkresový pohled, tak jsem si zároveň mohl vybrat konkrétní variantu dílu. Uživatelské vlastosti pro rohové razítko (název, č. výkresu) se vždy braly ze základního dílu.
 
Ono by to asi šlo. Udělat více objemový model, kde by jednotlivé objemy byly různé tvarové reprezentace a následně pomocí pohledových reprezentací zobrazovat to, co kde potřebuji. Má to ale jeden háček a to je hmotnost a následně těžiště nehledě na "správu" pohledových reprezentací.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2016 v 07:21
Přímé úpravy jsou taky úpravy, takže se promítnou do sestavy.
 
Pro úpravy pro svary používám, pokud to lze, úpravy v rozvinu, právě kvůli iVlastnostem.
Kde to nelze použít dělám odvozeninu a z ní výkres ještě takovým trochu komplikovaným způsobem, protože používáme položky ve Vaultu.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.úno.2016 v 19:06
Co přímé úpravy???< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.úno.2016 v 11:11
Opracování pro svár a podobné technologické úpravy řeším pokud to jde přes rozvinutý tvar. U odvozené součásti jsem ještě nenašel způsob, jak v ní automaticky měnit uživatelské vlastnosti podle základního dílu.

Navíc nějak nechápu, proč nemůže být základní díl a všechny z něj odvozené v jednom ipt souboru. Matně si pamatuji, že v Solidworksu to tak bylo, takže když jsem vytvořil výkresový pohled, tak jsem si zároveň mohl vybrat konkrétní variantu dílu. Uživatelské vlastosti pro rohové razítko (název, č. výkresu) se vždy braly ze základního dílu.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 15:52
Já to  někdy řeším přes  odvozenou součást:)  v odvozené součásti si udělám úpravy pro svár a jsem s tim spokojjen:)
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 15:15
Když už zmiňujete úpravu pro svary. V některých případech lze pro úpravy svařování použít prvky v rozvinutém tvaru plechu, které se nechají zobrazit na výkresu, ale do sestavy se nedostanou, není pak třeba vytvářet odvozeninu. Ale nelze to použít vždy.
Zpět nahoru
masa1 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 25.led.2006
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Abaqus, NX, Inventor, AutoCAD 2018
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 14:41
Tam nechte normálně ano. Jinak se Vám soubor ani neuloží.
Odbvozená součást bere tu původní jako základ na kterém staví. Můžete na ní přidávat nebo odebírat, ale nedostanete se k editaci původních prvků a náčrtů. K tomu si musíte ve stromu označit počáteční prvek a pod pravým tlačítkem vybrat "Otevřít záíkladní komponent".
Změny které v té odvozené součásti uděláte se do původní nedostanou.
Pokud změníte původní spoučást, tak odvozená se po aktualizaci změní podle ní. Toho využívám např u svařenců. Plech pro sestavu je bez svarových ploch. Model sestavy i její výkres jsou jednodušší. Z plechu udělám odvozenou součást a tam doplním svarové plochy. Výkres plechu je pak i s nimi. Pokud měním jen rozměry nebo tvar svaru, upravím odvozenou součást. Pokud musím změnit rozměry celého svařence, upravím plech ze sestavy. Pak stačí odvozenou a její výkres otevřít a aktualizovat a mám tam správné rozměry.
Přes počáteční prvek můžete provést i "potlačení spojení" a "přerušení spojení" se základní komponentou. Při potlačení se nenačítají aktualizace původní součásti dokud spojení neobnovíte. Přerušní je trvalé a nelze obnovit.

Mašek
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 14:28
Napoprvé je nutné zdrojový soubor uložit - aktivovalo se povolení pro exportování, pokud toto neuděláte, tak pak může docházet k chybám při potřebě aktualizovat. Nebo toto lze aktivovat i ručně, viz http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=22245&title=odvozeni-z-vaultu
 
Jinak změny v odvozenině se do zdrojového modelu nepromítají nikdy.
Zpět nahoru
Embie Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 19.úno.2016
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor 2014, Creo 2.0
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 13:40

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 67603/sf.jpg

Díky za rady! Zde dám NE VŠEM, pokud chci, aby se to, co změním v odvození neprojevilo do původního souboru že? :-)
Zpět nahoru
masa1 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 25.led.2006
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Abaqus, NX, Inventor, AutoCAD 2018
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 12:45
Otevřete nový soubor a pokud se Vám rovnou otevřelnáčrt tak ho ukončíte. V ribbonu 3D model (je tam vytažení rotace atd.) je i příkaz odvozená komponenta. Vyberte příkaz a zvolte požadovaný soubor (IPT nebo IAM). Tímto postupem mje zaručeno, že pokud změníte původní soubor, stačí ten odvozený jenom aktualizovat a změny se provedou samy.
A budete potřebovat, tak multibody uděláte tak, že při vytváření spoučásti dáte "Nové těleso".

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1047/MB.jpg


Mašek
Zpět nahoru
Embie Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 19.úno.2016
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor 2014, Creo 2.0
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 12:31
Jo, to je asi nejjednodušší řešení, které mě nenapadlo :-D. Na odvození je nějaká funkce, nebo to je myšleno prostě tak, že to zkopíruju jako soubor? Smile
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 12:18
Původně odeslal(a) masa1 masa1 napsal(a):

Byl bych docela skeptik pokud jde o zpětné vytvoření multibody součásti. Určení co patří ke kterému tělesu dá zabrat. Nebude jednodušší si udělat z původního tělesa odvozenou součást a na odvozenině pak odřezat vše nepotřebné?

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1047/Uprava.jpg


< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">


Dle mě asi nejschůdnější .Pokud člověk nechce vše modelovat vše znova.
Zpět nahoru
masa1 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 25.led.2006
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Abaqus, NX, Inventor, AutoCAD 2018
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2016 v 12:05
Byl bych docela skeptik pokud jde o zpětné vytvoření multibody součásti. Určení co patří ke kterému tělesu dá zabrat. Nebude jednodušší si udělat z původního tělesa odvozenou součást a na odvozenině pak odřezat vše nepotřebné?

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1047/Uprava.jpg


Mašek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8635:Analýzy výkonu GIS serveru Autodesk Infrastructure Map Server.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,180 sekund.