Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10747 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSady vlastností - atributy bloku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Sady vlastností - atributy bloku
    Zasláno: 23.úno.2016 v 13:01
Dobrý den všem,

věděl by někdo a jestli to vůbec lze.

Jak nastavit, aby vytvořený "štítek" (vícepohledový blok) uměl vypsat konkrétní atributy bloku?

Představa:
Mám např. kování, které použiji do výrobního výkresu skříňky a pokud nedělám výkaz kování (když je to jednoduchý prvek ) tak bych chtěl použít tento "štítek", že když kliknu na blok (kování) vytvoří se mi odkazová čára, kde bude vypsáno několik atributů, které v tom bloku jsou. Např. výrobce a kód.
(Podobně funguje štítek stěny.)

Říkám si, že když lze přes vlastní sady vlastností vypisovat kdejaké vlastnosti, musí nějakým způsobem jít i tohle. Jenže jak nadefinovat atributy připojovacího bloku? (ten blok, který se připojuje jako výchozí k vícepohledovému bloku) Mělo by to být skoro nějak takto - Kování:atribut:prodejce (to berte pouze jako úvahu)

Při použití definice sady vlastností na reference bloku a na atribut bloku tam žádná taková možnost není. Chápu, že autocad obecně nemůže vědět, jaké atributy (jejich názvy) mám v bloku použité. 

Asi ne každý můj dotaz pochopí, je to spíše pro odborníky jako PepaR nebo Splonk. Thumbs Up

Co vy na to?

U každého mého bloku mám atributy řešené takto:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 3940/atributy_bloku.jpg




Upravil Luki.c - 23.úno.2016 v 13:05
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2016 v 13:15
Dobry den,
určitě to lze udělat... "nějakým způsobem"... Podívám se Vám na to večer (no spíš zítra.. :() - momentálně mam plný stůl!
Jen dotaz, to "kovani" jak uvadite je normalni Blok, neni to vicepohledovy blok?

Dekuji a zdravim
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2016 v 13:24
Ok, to nějak nespěchá. Spíš by to byla výborná pomůcka do budoucna. Kování je úplně obyčejný blok s připojenými atributy, které pak extrahuji pomocí eattext do tabulky.

Momentálně když mám jednoduchý výrobek a nepoužiji extrakci dat do tabulky, tak ke kování udělám odkazovou čáru a v podstatě opíšu to co vidím napsáno v atributech. No proč něco dělat složitě, když to musí jít i jednoduše.

Jste moc hodný a tušil jsem, že taková kapacita jako Vy se mi chytne na háček Smile Clap

Děkuji
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2016 v 18:07
Děkuji za důvěru ;-) i když stále se mám spíše za začátečníka.

Moc rád bych pomohl, ale nepoužívám AutoCAD Architecture, takže to spíše bude dotaz na Splonka. Možná však pomůže následující odkaz.


Upravil PepaR - 23.úno.2016 v 21:06
Zpět nahoru
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2016 v 19:34
Jasně, že mám ve Vás důvěru. Když člověka bolí zuby tak jde k zubaři, když je v Cadu nějaká záludnost, která nedá spát tak jde na fórum za Pepou a Splonkem Thumbs Up. Ne, samozřejmě, že jsou tady všichni skvělí, ale na tento dotaz jsem odhadoval Vás dva. Na odkaz bych se podíval, ale nefunguje.

Díky
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2016 v 21:09
Dobrý večer, 

odkaz jsem před chvílí opravil, tak snad se zobrazí. Nicméně jedná se o obecné info k tagům pro vícepohledové bloky.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 12:03
Dobry den,
tak konecne jsem neco dal dohromady...
Prozacatek spatna zprava - Sada vlastnosti neumi "uzivatelsky pohodlne" zobrazovat attributy bloku, ke kteremu je prirazena! Pisou o tom napr.:
nebo
Bohuzel... - taky jsem to kdysi resil a nakonec vzdal (coz se stava maaalo kdy... :))

Jak jsem ale rikal, "nejaka" reseni by se precejenom nasli. Hodne ale zalezi, Jakym zpusobem pracujete, kreslite, jak a co se bude vykazovat,... Asi nejlip pochopite, kdyz si stahnete prilozene DWG - https://www.dropbox.com/s/6hiqg2ssybrzhp7/Vykaz%20attributu%2002.dwg?dl=0
Nize ve strucnosti popisu:

Uvadim 4 moznosti jak to lze delat (slo by je asi i kombinovat a i nejaka jina moznost by se nasla...). Vzdy se jedna o jeden Blok ktery ma 3 skryte attributy a prirazenou sadu vlasnosti (1 nebovice...)
  1. Polozky (vyrobce, kod a cena) v sade vlastnosti jsou vyplneni manualne tak, aby se odkazovali na pole s hodnotou jednotlivych attributu bloku, ke kteremu jsou prirazeny. Je to ale postup zdlouhavy a ne moc blbuvzdorny...
  2. Hodnoty jsou do Sady vypsany rucne - to ale neodrazi hodnoty vypsane v attributech
  3. Podobne jako u bodu 2 akorat se misto psani vybira z roletky - z predem nadefinvanych hodnot - je to rychlejsi a mensi moznost preklepu - zalezi ale na velikosti seznamu...
  4. Takhle to zhruba pouzivam ja, pro ruzne prvky, pro ktere bud nejde nebo se mi nechce vyrabet specialni sadu, tag,... 
    1. pres vykazovaci prvek vlozim MultiViewBlock - MVB (VicePohledovyBlok).
    2. Tomu pak priradim sadyVlastnosti "dle libosti" a ty pak vykazuji dal
    3. Prednost tohoto postupu je, ze je systemove ADT-ckovej - tzn, funguje podobne jako vuykazovani ostatnich ADT (ACA) prvku, a nemicham do toho vykazovani, jak to dela holy AutoCAD
Kdyby byly nejake nejasnosti, tak piste...

Jeste mne napada... pokud by nekdo na Foru nemel utilitku, ktera by (s odkazvaou caro nebo bez) umela vypsat hodnoty attributu...??? Tzn., nebyl by to ADT prvek, ale normalni, AutoCADova vec. Ja to zkousel napsat, ale numim si poradit s ID attributu v blocich - ostatni hodnoty na ktere ze odkazuje pole maji vzdy stejne ID, attributy ne - moc jsem to al pak dal nezkoumal :)

Snad to trochu pomohlo...!

Zdravim
JASponza - Splonk
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 14:01
Děkuji za odpovědi a vysvětlení. 

Vyhovující je varianta č. 1 .... už jsem si to nadefinoval i sám jak potřebuji, ale nepřišel jsem na způsob jak vložit pole aby odráželo hodnotu v atributu. Ve vašem výkresu to taky není řešeno "polem". Zobrazují se tam pouze hodnoty napsané do sady vlastností.

Protože jinak pokaždé po vložení mého kování, bych musel manuálně přepisovat hodnoty sám. viz varianty č.2.3


Připojené souborydwguploads/3940/kovani.dwg

Zpět nahoru
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 14:10
tak beru zpět....var. 1 je funkční Thumbs Up

po přepsání atributu ve vlastnostech se text dostane i do sad vlastností, ale štítek se musí pokaždé připojit znovu, aby se aktualizoval

Nejde tohle nějak vyřešit? Není na to třeba nějaká proměnná?
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 14:45
Původně odeslal(a) Luki.c Luki.c napsal(a):

po přepsání atributu ve vlastnostech se text dostane i do sad vlastností, ale štítek se musí pokaždé připojit znovu, aby se aktualizoval

Nejde tohle nějak vyřešit? Není na to třeba nějaká proměnná?

DD.. noooo, to je prave ono...
ted jsem to parkrat zkusil a melo by zabrat nasledujici postup:
  1. zemnit attributy v blocku
  2. ulozit vykres - tim se updatuje pole odkazujici na attribut - zatim to ale nevidime)
  3. Zadat prikaz _OBJRELUPDATE- coz je neco jako regen ADT objektu (tim se jakoby regeneruje MVB a ukaze spravne hodnoty)
Po ulozeni, zavreni a otevreni vykresu se toto provede automaticky (logicky)

A ohledne promenne... aby se Vam pole obnovilo pri ulozeni nastavte si promennu _FIELDEVAL na 31 (sice je v tom zahrnuto jeste neco navic, ale to neva :-))

Zdravim
JASponza
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 14:49
Děkuji, Jak je uděláno, aby se to překlopilo do sad vlastností? Nejde mi o to si to od vás zkopírovat, ale naučit se to, vytvořit si to a pak používat. Jakou roli tam hrají ty podtržítka _ ? (20-BLOCK-O:_VYROBCE)

Když jsem si to udělal sám, tak to nefunguje :-(


Upravil Luki.c - 01.bře.2016 v 14:52
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 15:29
Podtrzitka na zacatku tam mam pouze kvuli abecednimu razeni -abych se v tom vyznal :-).
A dal. myslite, jak se do "manualnich" hodot dostane hodnota pole?
Jednoduse - ale to je prave ten vopruz u tohoto postupu:
  1. Pravym klikem do kolonky, vyberete Vlozit pole (mozna Vam funguje i Ctrl+F)

    Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1753/2016_03_01_02.png


  2. V okne zadavani pole...
    1. vlevo - vybrat Objekt
    2. Pak klik na Button - vybrat objekt na vykresu
    3. zobrazi sehodnoty pro dany objekt
    4. vybrat pozadovany attribut
    5. OK

      Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1753/2016_03_01_03.png


Vsimnete si, jak se zve stavovym radku v okne vybirani poli, meni hodnota ObjID... na vsech spodnich hodnotach je stejna (Scale X, Scale Y,...) ale na hodnotach Attributu jejina - a to je problem, o kerym jsem psal, ze ho neumim resit :-(

Tak hodne stesti!
Zdravim
JASponza
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 17:20
Děkuji za vysvětlení. Vůbec mě nenapadlo klikat pravým tlačítkem :-)

Opět jste mi hodně pomohl.

Děkuji za ochotu a Váš čas.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 18:12
Nemáte zač, a ohledně kopírování, jak píšete výše, klidně kopírujte... v v votom to je ;-)... můj patent to není.
Jsem rád, že pomohlo!
Hezký den
JAS
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 18:13
To nedělám, pak bych se to nenaučil a nepochopil souvislosti :-)
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 18:17
Vzdit ja vim :-), proto to rikam/pisu!
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1922:VIPJak spouštět poklepáním starý editor atributů?
Tip 4804:Dynamický popis dynamického bloku.
Tip 9617:Jak se zbavit zobrazení "----" v prázdných polích?
Tip 7363:Jak dostat bloky do Z-souřadnice dané atributem?
Tip 10760:Proč atribut dynamického bloku nereaguje na stav viditelnosti?
Tip 10240:Název aktuálního rozvržení jako textové pole výkresu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,617 sekund.