Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16190 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutoCad 2016

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
mark Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 18.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Mechanical AutoCAD 2021, Inventor 2021
Stav: Offline
Bodů: 161
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: AutoCad 2016
    Zasláno: 24.úno.2016 v 09:22
Dobrý den.
Potřeboval bych poradit. Byl nám nainstalován nový AutoCAD 2016.
1. Jde vypnout funkce, když vyberu např. úsečku za uzel, začne se ve směru pohybu zobrazovat oranžová přerušovaná čára.
2. Jde vypnout funkce, u kříže kurzoru se zobrazují pomocné ikony, tak tyto ikonky.
3. Chci se zeptat na barevné provedení. Autocad nabízí Barevné schéma Světlé nebo Tmavé. Na stejné kartě Zobrazení jsem šel do Barvy.
Zkoušel jsem editovat nastavení např. Příkazový řádek, kde jsem na pozadí nastavil Bílou barvu. Ale stále mi připadá, že pozadí není bílé, ale krémové. Podobně je to u dialogových oken Hladiny, Vlastnosti. Toto nastavení je řízeno čím CAD nebo to přebíjí a řídí Windows? V Cadu jde podle mě hrát si s pozadím na příkazovém řádku. Nebo si musím pohrát s nastavením Win Barva a zobrazení okna?
4. Dá se vypnout zobrazování dialogového okna po dvojkliku na např. úsečku vyskočí panel Rychlé vlastnosti, ale některé funce na dvojklik používám, třeba na Šrafy mám Upravit šrafy. Napadá mě prostě v acadm.cuix u Akce dvojitým kliknutím příkaz úsečka vymazat, ale radši se ptám.
5. Záložky Model a Rozvržení asi nejdou přesunout zpátky pod okno výkresu jak to bylo dříve. Samozřejmě je to o zvyku. Taky mě moc neposlouchá ukotvení mám Uzamknout umístění/Ukotvená okna a záložky na Ukotvit na úrovni stavového řádku, Okno programu mám na zoommax pak stačí zazoomovat a mezi stavovým řádkem a Přizpůsobením ikony Souřadnice, Rastr... v pravo se udělá mezera.
Dík za případné rady a přeji hezký den.
Smile
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 174/Výstřižek6.JPG Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 174/Výstřižek5.JPG



Upravil mark - 24.úno.2016 v 11:03
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2016 v 09:34
1/ asi ne EDIT: určitě ne
2/ CURSORBADGE
3/ to bude monitorem
4/ v cui DOUBLE CLICK ACTION - jděte jeden typ entity po druhém... a u všeho to ručně promažte. Nic nedělejte v souboru - třeba u textů přece chcete aby double click zůstala editace textu
5/ lze jen upravit pravým tlačítkem (above status bar)



Upravil johny - 24.úno.2016 v 09:40
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2016 v 11:39
ad 3) myslíte plovoucí příkazový řádek? ten má navíc průhlednost, takže může prosvítat pozadí - průhlednost nastavte kliknutím na "montážní klíč" v levé části příkazového řádku
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
mark Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 18.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Mechanical AutoCAD 2021, Inventor 2021
Stav: Offline
Bodů: 161
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2016 v 13:24
Nejde mě přímo o příkazový řádek, ale o celkový vzhled. Když se dívám u kolegů, kteří mají ještě starší verze, tak třeba Správce vlastností hladin má pozadí čistě bílé, v panelu vlastnosti jsou řádky, které se dají měnit také čistě bílé. Na obrázku je vidět, že pozadí je krémové. Jde mi o to jestli se tím trápit a hledat důvod proč je pozadí jiné nebo to brát jako barevné nastavení Cadu 2016. Byl mě přeinstalován kompletně počítač. Ještě si můžu hrát s nastavením grafické karty NVIDIA.
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2016 v 14:59
Jak píše Johny výše u odrážky 3):
V zobrazení bílé jde především o nastavení monitoru, přesněji řečeno barevné teploty.
Běžně se nastavuje barevná teplota 6500K (nižší hodnoty poskytují teplejší, vyšší studené podání barev). Také můžete mít přednastaven nějaký předdefinovaný mód (text, hry, multimedia). 
=^..^=
Zpět nahoru
mark Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 18.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Mechanical AutoCAD 2021, Inventor 2021
Stav: Offline
Bodů: 161
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 10:30

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 174/Výstřižek7.JPG

 
Dobrý den.
Při kótování jsem narazil na tuto novou variantu.
Nejde se nějak zbavit těch obdélníků. Kolega má taky 2016, ale takhle tento panel nevypadá je jako dřív bez obdélníků. Moc přehledně mě to nepřipadá.
Jinak mě zaujala novinka u Zaobli. Mlátím do klávesnice a ono pořád nic, pak se dívám na lištu a hele novinka místo R musím najednou dávat P. Nevím proč ta změna.
Ale oprava u Přeruš kóty zase není opravena Objekty Obnov dvakrát O.
 
 
 
 
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 10:36
Dobrý den,

dle obrázku soudím, že se bude jednat o nějakou nadstavbovou aplikaci, která bude mít vlastní nastavení. V AutoCADu 2016 jsem na podobné dialogové okno ještě nenarazil.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 11:44

Jde zřejmě o funkci AutoCADu Mechanical - asi o zakrytí kresby v pozadí. Rámečky se ale netisknou. Jejich zobrazení se řídí přes WIPEOUTFRAME.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
mark Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 18.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Mechanical AutoCAD 2021, Inventor 2021
Stav: Offline
Bodů: 161
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 12:24
Dobrý den.
WIPEOUTFRAME tento příkaz znám, ale ten obrázek je dialogové okno při editaci kóty. Když chci řídit viditelnost nebo vzhled Čáry Šipky atd na vybrané kótě. Tak nevím.
Ještě bych měl dotaz jestli se dá změnit pozadí po použití příkazu REFEDIT vyberu blok dám ano, okno se přepne a jsou dobře vidět entity bloku. Pozadí je černá (třeba nastavit větší průhlednost), když chci přidat objekty do editovaného bloku jsou entity pod blokem špatně viditelné.
Hezký den.
Zpět nahoru
jirka.h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.bře.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Revit, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 40
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 12:46
Dobrý den,

3. Krémovou barvu rozhodně nenastavuje grafika / ovladač ani monitor. To by monitor zobrazoval krémově veškerou bílou. Ve Vašem případě jde rozhodně o nastavení barev prvků ve Windows, jak sám píšete. V dialogu "Barva a zobrazení okna", který je vyobrazen na Vašem screenshotu zvolte v poli "Položka" položku "Okno" a nastavte jí požadovanou barvu.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 12:56
Ilustrativní obrázek v dialogu asi není až tak podstatný - jak se to chová ve výkresu? Jsou tam ty rámečky? Jdou odstranit oním nastavením?
 
Úroveň průhlednosti ve starém okně editoru bloků jde řídit - viz:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
mark Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 18.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Mechanical AutoCAD 2021, Inventor 2021
Stav: Offline
Bodů: 161
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 14:58
Určitě není až tak důležitý obrázek. Jinak vše funguje normálně.
Jen mě zarazilo, že u kolegy je obrázek stejný jako u 2014.
To je ta deformace. Začínal jsem na Cadu s modrou obrazovkou, kde žádná tlačítka nebyla a poslední příkaz řádek v roletovém menu svítil žlutě. LOL 
Díky za tip už jsem si ho poznačil a funguje Clap.


Upravil mark - 26.úno.2016 v 15:01
Zpět nahoru
Cezik Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 03.pro.2013
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad2012
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 20:39
Ahoj,
prosím nevíte jak zapnout v AutoCadu 2016 Architecture panel SKUPINA? Díky moc


Upravil Cezik - 29.úno.2016 v 20:47
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10640:V jakém pořadí instalovat service packy CAD produktů?
Tip 10512:Překrytí (wipeout) či maska textu se vytiskne do PDF černě.
Tip 10248:Uchopovací mód Geometrický střed v AutoCADu 2016.
Tip 10599:Server aplikace Inventor se nepodařilo načíst.
Tip 10436:Některé dialogy v českém AutoCADu Civil 3D se zobrazují anglicky.
Tip 11264:Nedokumentovaná možnost přepnutí AutoCADu 2016 na renderer Mental Ray.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,098 sekund.