Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6227 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZ povrchové součásti na objemové těleso

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
ajvet Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2016
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Z povrchové součásti na objemové těleso
    Zasláno: 24.úno.2016 v 11:54
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se dá a jak převést povrchové těleso neboli těleso složené z průhledných ploch převést v Inventoru na objemové. Zkoušela jsem varianty sešití, předefinování i kopírování a nic. Předem děkuji za odpověď.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2016 v 12:06
Normálně se toto provádí příkazem sešití, jestliže vám to nejde, tak je někde chyba, např. někde je "těleso" otevřené.
Zpět nahoru
krupicka Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 15.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor HSM
Stav: Offline
Bodů: 122
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2016 v 13:31
Pokud budete mít povrchové těleso příliš složité na hledání chyb v síti, je možné jej velmi rychle editovat nebo opravit chyby v povrchu pomocí programu Autodesk Memento, který je v beta verzi zdarma ke stažení zde:  http://www.cadstudio.cz/download?fileID=1935
Jedná se opravdu o velmi zdařilou aplikaci.
Do Mementa soubor můžete nahrát jako .stl, editovat jej, nalézt chyby, opravit jej, a poté jej znovu otevřít v Inventoru a pomocí plug-inu "Mesh Enabler" jej konvertovat na objemové těleso.

S pozdravem Martin Krupička, CAD Studio.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 14:07
Nedávno jsem při prezentaci výsledků 3D skenování viděl práci se sw Mudbox od Autodesku. Můžete porovnat tento sw s Mementem nebo je každý určen úplně na něco jiného?
Memento jsem zkoušel (editace 3D skenu v .stl), výsledek jsem načetl do Inventoru, ale tam už jsem s tím nic nedokázal - zřejmě chyběl mezikrok s využitím Mesh enableru.
Je možnost se někde dozvědět více o využití těchto postupů (články, videa, webináře, ...)?
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
krupicka Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 15.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor HSM
Stav: Offline
Bodů: 122
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 15:09
Vyzkoušejte to načíst do Inventoru znovu a použijte Mesh Enabler, zde je odkaz ke stažení.
Nainstaluje se do Inventoru jako doplněk. Ve stromě v prohlížeči klikněte pravým tlačítkem na prvek sítě, v nabídce bude řádek "Convert to Base feature". To Vám síť převede na plošné nebo objemové těleso.
Já osobně využití těchto aplikací a doplňků spatřuji zejména při práci s CAM aplikací Inventor HSM, kde je možné zvolit jako výchozí polotovar pro obrábění, ze kterého mají být počítané nástrojové dráhy, libovolné objemové těleso. Takové těleso právě může být ve formátu sítě.

http://www.cadstudio.cz/mudbox
S MudBoxem já osobně zkušenosti nemám, ale je určený primárně pro práci s texturami, pro kreslení textur přímo na 3D modely, zatímco Memento je určené pro tvorbu, editaci a opravy sítí.
Dále viz výše, odkaz na blog s článkem o možnostech Mementa.
Jiné video nebo článek k Mementu zatím nemáme, dotazy k těmto produktům řešíme jednotlivě.




Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2016 v 08:23
Děkuji za informace, vyzkouším.
U Mudboxu (ukázka práce byla velmi krátká) mne zaujaly pokročilé metody "sochařských" úprav - designér opravdu model dotvářel. Memento je spíš sw vhodný na vyčištění, vyhlazení apod., ale nějaké pokročilé dotváření modelu o nové designové prvky neumí.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4168:VIPPovrchový model z objemového tělesa Inventoru.
Tip 9652:Převod síťového 3D modelu z DWG na objemovou 3D součást Inventoru.
Tip 6338:Jak převést objemové těleso na povrch (3D plochy)?
Tip 10858:Jak potlačit pomocné povrchové těleso v renderu sestavy Inventoru?
Tip 8182:Převod povrchového modelu na 3D objemové těleso.
Tip 5019:Snadný převod povrchové plochy na objemové těleso.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,172 sekund.