Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16030 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoHromadná změna písma

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Bjur Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2016
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Hromadná změna písma
    Zasláno: 11.bře.2016 v 09:06
Ahoj, momentálně začínám nově kreslit v CADU 2016 LT. Mám ve výkresu hodně popisků, ale bohužel jsem je psal špatným písmem. Chci se zeptat jestli ty jednotlivé popisky jdou nějak označit a hromadně je změnit na jiný typ písma, nebo musím otrocky klikat po jednotlivých popiskách a měnit typ jednotlivě u každého? Díky < id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2016 v 09:48
Dobry den,
napadaji mne dve reseni:
1. vytvorte si novy styl pisma (podle svych predstav) a ten aplikujte na stavajici texty (vybrat vsehny texty a v panelu Vlastnosti zmenit styl pisma na nove vytvoren)
2. Zmente stavajici styl pisma a vsehny texty se Vam zmeni dle stylu - (toto ale neni uplne systemove reseni)

JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2016 v 09:56
Stačilo by ten stávající styl písma přejmenovat podle svého přes >rename< ... a pak pro tento nový styl nastavit to potřebné písmo...
 
A nebo pokud už tam ten styl písma je nadefinovaný, tak vybrat všechny ty texty, např. přes rychlý výběr a všem nastavit jiný styl písma...
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Bjur Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2016
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2016 v 10:01
Ten styl je nadefinovaný, jenomže pokud vyberu více textů, tak mi to nenabídne možnost změna typu písma.< id="foxcub_translator_popup_win" style="top: 92px; left: 372px; overflow: ; border: 0px; : ; : 999; display: block; visibility: ;" width="156" height="144">
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2016 v 10:07
Původně odeslal(a) Bjur Bjur napsal(a):

Ten styl je nadefinovaný, jenomže pokud vyberu více textů, tak mi to nenabídne možnost změna typu písma.
Spravne :-). "Typ" pisma je soucast Stylu pisma (mimo jine)... Tzn., Vy musit zmenit styl pisma a tím se Vam zmeni i "typ"
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Bjur Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2016
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2016 v 10:10
Ale pokud už jsem tedy našel styl, tak nikde nevidím, kde bych mohl změnit styl na ten můj potřebný. V odkazu screen. < id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">

https://ctrlv.cz/u751
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2016 v 10:13
Pak zkuste prikaz _STYLE (i s podtrzitkem)...
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2016 v 10:15

Tu hodnotu "standard" nahraďte jiným stylem písma...

pokud jiný styl písma není nadefinován, tak si ho založte, např. Arial ... a pak ho v tom nastavení vyberte...

Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Bjur Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2016
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2016 v 10:15
A jak to bylo jednoduché :) Děkuji za ušetřený čas.< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6978:Jak zvětšit či zmenšit všechny texty výkresu bez změny polohy?
Tip 10689:VIPiLogic: Hromadné nastavení iVlastností pro všechny součásti sestavy
Tip 3737:Změna měřítka kóty mi nezmění výšku kótovacího textu.
Tip 2943:Jak zvětšit nebo natočit několik bloků okolo jejich individuálních vkládacích bodů?
Tip 4877:VIPHromadné přenastavení jednotek ve všech DWG výkresech (nesprávné měřítko vkládání).
Tip 9100:VIPSnadná externí modifikace iVlastností souborů Inventoru, bez Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,914 sekund.