Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6918 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenonejde kopírovat přes schránku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: nejde kopírovat přes schránku
    Zasláno: 22.bře.2016 v 17:44
Pěkný den takhle před velikonocemi,
mám tu zas jednou takový špíček, který vzdoruje ...
 
Kolegyně na Civilu 2012 importovala SHP a přes mapovské funkce zobrazila objektová data. NA závěr výkres uložila přes EXPORTTOAUTOCAD. Výsledkem jsou skupiny, sestávající např. ze šrafy a její hranice (křivka).
Do hry vstupuje druhá kolegyně, která  na Aucocadu 2015 vybírá a přesunuje vybrané prvky do příslušných DWG.  Jenže při pokusu o kopírování do schránky (samozřejmě s ref. bodem) to vyhodí hlášku "Selhání při kopírování do schránky" a je jedno, jestli jde o skupinu, nebo po rozložení skupiny její jednotlivé entity (např. křivka + šrafa). Nejedná se o jeden soubor, ale je jich poměrně dost. A přitom Acad 2015 skupiny zná ...
-1) K čištění není v souboru co, diag taky nic nenašel
-2) DAlší Exporttoautocad nepomohl
-3) Jako obvykle jsem to přičítal AEC ze Civilu. Tak jsem zkusil nainstalovat civilovský enabler a ..... nic (tedy jediné co se stalo bylo to, že se neobjevilo hlášení o proxy entitách (ale to vlastně před nainstalováním enableru také ne, až po jeho odinstalování). kopírovat nešlo
-4) Zkusil jsem utilitku DELPROXY - taky nic ...
-5) Rozložení hraniční křivky není řešení, vznikne velmi velké množství krátkých úseček. Sice to pak zkopírovat jde, ale musely by se zase pospojovat do křivky a těch křivek je moc. Takže to také není řešení
 
Naštěstí funguje aspoň PIŠBLOK. Ale přece jen je to o něco pomalejší, než kopírování přes schránku.
 
Určitě je jiné řešení, ale jaké ?
 
Díky za odpovědi
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2016 v 21:45
Dobrý večer,
zkusil bych export přes mapový příkaz mapexportcurrentmaptodwg.
Případně z křivek odstranil tabulku objektových dat.
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2016 v 11:26
Dobrý den
 
Jsem sklerotik a nepopsal jsem to správně Cry ...  Ano, tento příkaz jsme použili hned na začátku místo mnou chybně uvedeného EXPORTTOAUTOCAD
 
Ale donutil jste mě zapátrat hlouběji
Podle helpu by se tím měla odstranit veškerá objektová data ... Jenže obvodové křivky (uvnitř skupiny) si objektová data ponechaly
Problém je v tom, že ve výkresu je x skupin, které je nutno JEDNOTLIVĚ rozložit a křivkám opět JEDNOTLIVĚ odstranit objektová data
 
Je nějaká cesta, aby se při použití příkazu mapexportcurrentmaptodwg netvořily skupiny anebo je rozložit najednou a najednou odstarnit objektová data křivkám ? Děkuji
PS. Zatím bohužel pokud možno s možnostmi Civilu 2012
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2016 v 12:22
Dobrý den,
Vy si ten C3D 2015 snad nikdy nenainstalujete :). Je pravda, že jsou objektová data poměrně houževnatá a bez nějakého programování je nelze hromadně odstranit. Proto bych na to šel silou třeba exportem do DGN a importem zpět. Objektová data se přitom ztratí a zachová křivky i šrafy.
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2016 v 12:45
Ale já, stejně, jako kolegové dopraváci, už ho mám a dělám v něm Smile
VAše podsestavy mne k tomu donutily, čas-nečas
Tohle je problém kolegyň "vodařek" (KVP), tam tlak na civil není, používá se hlavně na importy.
Teď ale měly rozsáhlé importy ze SHP, tak na to jedna zkusila využít mapovské funkce
Ale i tam už přechod na nové železo, os a acad/civil/LT 2015 postupně probíhá, jen ta dotyčná, která je na začátku aktuálně problematického procesu ho nemá ... Ale taky bude mít 
Takže děkuji za návrhy
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 153:Nelze kopírovat PROXY objekt nebo objekt s OD přes Clipboard.
Tip 5076:V DWG souboru formátu 2000 uloženém z AutoCADu 2007 nefunguje Copy/Paste.
Tip 357:Použití Schránky s funkcí Zpět.
Tip 12767:Připojení CAD obsahu jen do vybraných pohledů.
Tip 3815:Nepoužívejte Ctrl+C/Ctrl+V pro kopírování entit uvnitř výkresů AutoCADu.
Tip 3863:Jak zkopírovat tabulku/výkaz z jednoho projektu Revitu do druhého?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,867 sekund.